Tiltakozás a kutyák számára mindenhol kötelező póráz ellen


Vendég

#151

2013-11-22 15:22

Sajnos,(vagy szerencsére?) a mi kutyánk 12,5 évesen ezt már nem érhette meg!A döntésthozók arra sem adnak választ, mit tegyen a kutya gazdája, ha pórázon vezetett békés kutyáját másik eb megtámadja. A póráz miatt lehetetlen a védekezése, továbbá gazdáját sem tudja megvédeni. A szabályozás ebben a formában nem állat- és természetbarát! üdvözlettel:H.J.

Vendég

#152

2013-11-22 15:35

Tragédia, ha a kutyát a póráz kell hogy tartsa!!! Ha pedig még sem megy, akkor is kell lennie olyan helynek, ahol a kutya ki mozoghatja magát, a gazdája képzi stb. " A póráz mindig rosszkor szakad" !!!

Vendég

#153

2013-11-22 15:58

Teljesen igaz, egyetértek..

Vendég

#154

2013-11-22 16:16

A politikusokra kéne pórázt,és szájkosarat tenni,mert ők már többet ártottak az embereknek!

Vendég

#155 Re:

2013-11-22 16:22

#19: -

És hogy a lába alatt fütyüljön a szellő...


Vendég

#156

2013-11-22 17:11

Igenis tiltakozom, mert a kutyákat már sehol sem lehet elengedi futkosni, játszani, és hiszem, hogy nekik is jár egy kis szabadság, játék és öröm az életben!

Vendég

#157

2013-11-22 17:28

Tökéletesen egyetértek...Szeretném megjegyezni, hogy Vácott van egy remek liget...(Mindenkinek javaslom...Csoda szép) No van egy innen nyíló tanösvény...Kint van egy tábla, hogy kutyát bevinni tilos...Tényleg komoly, hogy egy erdőben pórázon kell sétáltatni, a nagyon okos engedelmes vérebemet, aki egyszer megijedt egy békától? Az erre szavazókat és a törvénybe iktatóknak és az ezt a törvényt betartatóknak üzenném...Emberek vagytok ti??? :(

Vendég

#158

2013-11-22 18:07

Sajnos vannak kutyatartók, akik miatt negatívan ítélik meg a kutyásokat. A fejekben kell először rendet tenni, a kulturált állattartást tanulni kell!
Gabik

#159

2013-11-22 19:15

Nálunk a VIII. kerületben nincs 1 rendes kutyafuttató sem. 1 picurka van a Gyulai pál utcánál a de az még 1 pici kutyának is kicsi, mellesleg leginkább hajléktalanok tanyája.

Vendég

#160

2013-11-22 19:39

Nem csak tiltani kellene tisztelt törvényhozók,hanem adni is illene!Pl:kutyafuttatók

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2013-11-22 19:46



Vendég

#162 külföldön sem jobb

2013-11-22 19:49

Ausztriásnak: Pórázzal, és SZÁJKOSÁRRAL, ezt ne felejtsd el hozzátenni, mielőtt azt hiszi bárki is, hogy itt (Ausztriában) kolbászból van a kerítés. + nekünk amstaffunk van, "harci" kutya, és a KÖTELEZŐ póráz és szájkosár, a mindenkinek kötelező éves 72 euros kutyaadó mellé havi 10 euro rá a kötelező biztosítás, egyszeri 30 euro volt a PET card, és jogosítvány kellett csinálni engedelmesség és kutyatartásból!!! Ehhez képest Mo. kutyabarát...

Vendég

#163

2013-11-22 21:43

Ha lenne kutyatartási kultúra, akkor lenne értelme a petíciónak. Jelenleg kutyaszar van minden városi zöld területen, illetve nehezen tud higgadt maradni az ember, amikor pl. a gyerekére támadnak kutyák a gazdi meg hiába kiabál neki, hogy Picúr, ide gyere.
Nyilván nem azért hoznak egy _ilyen_ szabályozást, mert minden rendben e téren.

Vendég

#164

2013-11-22 21:59

Ez nagyon Európa !!!!Tényleg ez a legfontosabb dolog abban a jól kifűtött fantasztikus parlamentben .Nincs más téma amin lehetne aludni ?Könyörgöm ?A fő hogy állatbarátok vagyunk .Kedves képviselőnek a saját "pozázukkal "kellene inkább törödniük...Vau ...
akárkicsoda

#165 Nagyon is helyes tartom

2013-11-22 22:43

Nagyon is helyes tartom és előre leszögezem nekem is van két kutyám és a történtek ellenére imádom a kutyákat ! DE !!!!! Pont egy póráz nélkül sétáltatott kutya törte ketté a 10 éves lányom karrierjét mikor szétmarcangolta a lábát úgy ,hogy nem idegesítette fel a kutyát senki és semmi egyszer csak úgy gondolta ! Tehát igen is póráz és szájkosár minden kutyára sétálás közben .

Vendég

#166

2013-11-23 01:42

EGYET ÉRTEK, TÁMOGATOM !

Vendég

#167

2013-11-23 06:21

Sokan sokféleképpen érveltetek, de mindannyian jól. Ezt kiegészíteném azzal, hogy ne azért büntessük már embertársainkat, mert van valamijük...amitől teljesebbek, jobbak, esetenként (sajnos csak épp ettől) boldogabbak,
.... a gyerekeik lelkileg érzékenyebbek, kötelességtudóbbak, felelősebbek lehetnek. Ha valaki arra használja a kutyáját, hogy ezzel más élőlénynek árt, vagy ártani akar legyen érte büntetés. De, hogy azért, mert kutyája van!!!! Ennyi erővel büntethetjük a kerékpárral rendelkezőket (hisz bárkit véletlenül elsodorhatnak, kicsit, nagyot, gyereket, verebet), a számítógép használókat, azt, aki saját étkezési céljára 3 tyúkot tart (büdös, hangosan kapirgál az elvetemült) és had ne soroljam. Nem az kérem, hogy velem megegyezően, de a kedves törvényalkotó emberek néha gondolkodjanak már!


Vendég

#168 Re: külföldön sem jobb

2013-11-23 06:30

#162: - külföldön sem jobb

Jahhh, kedves, nem az a baj, hogy fizetni kell(ene). Ha az én elvégzett munkámért legalább annyi bért kapnék Magyarországon, amiből (ki sem merem mondani, hogy normálisan) meg lehetne élni és nem a likakat meg a zoknikat foltozni, akkor én béremből is mehetne ilyen-olyan kiadásokra....ezt is tartsuk már szem előtt amikor a "külföldön én ennyit fizetek"-re hivatkozunk.


Vendég

#169

2013-11-23 06:32

"Mert nem a póráz teszi a kutyát jól neveltté. És nem a tiltás teszi a gazdát felelőssé. Alap." Demény <3
Adri

#170 ..

2013-11-23 06:55

Én örülök neki, hogy a kutyákat pórázon kell tartani. Így is sok póráz nélküli kutya támadott meg engem, apámat és a kutyámat is. Sokszor nem tudom időben levinni a kutyámat, mert mások a nagytestű vérebeiket póráz nélkül sétáltatják. Hiába mondják hogy : "Ó, nem kell tőle félni, nem harap, nem bánt senkit." Végül is csak 3 nadrágom lyukadt ki, és még így is megúsztam, mert legalább nekem nem lett bajom. Az hogy sokan nagy testű kutyát tartotok panelban, és most sírtok, hogy pórázon kell lennie és ez így nem élet, meg stb, hát bocsi, de hülyék vagytok. Alapból egy nagytestű kutya kertesházba való. És ott tud is szaladgálni póráz nélkül.
Szóval egy szónak is száz a vége, én nem örülnék annak, ha már nem lenne kötelező a póráz, mert akkor még több kutya fog összemenni, és stb. Most lehet nyugodtan zidni, stb, de csak gondoljatok bele, hogy talán lehet igazam van.

Vendég

#171

2013-11-23 09:14

Valóban, leszűkül az életterük, , leginkább a város belső kerületében élőknek, hisz már sehova nem vihetik a kutyát, a szabad mozgás érdekében. Nagyon bízom benne, hogy ez a petició valamilyen krompromisszimus megoldást fog nyújtani gazdinak és kutyusnak egyaránt

Vendég

#172

2013-11-23 12:26

A már megépített kutyafuttatók olyan kicsik, hogy ott csak ölebek szaladgálhatnak. Egy vadász fajta hogy fussa ki magát pórázon??? Gondolkodtak ezen egyáltalán???

Vendég

#173

2013-11-23 12:55

A petíció szövegével nem értek egyet, csak a céljával, ezért írom alá. Nem helyes a pórázkötelezettség alól felmentést adó vizsga ellen kampányolni.

Vendég

#174

2013-11-23 12:57

megpróbáltam "megerősíteni"

Vendég

#175

2013-11-23 14:02

tessék aláírni!! Ne a kutyásokra szálljanak rá, hanem a sok tolvajra!!!