Mondj nemet a felsőoktatás szétverésére!

DK szimpatizánsok

#76 Re: Le a fideSS-jobbikkal!!!

2012-12-12 16:30

#75: Demokraták - Re:  Le a fideSS-jobbikkal!!!

‎"Ha az egyetemisták kinyitnák a fülük, akkor megértenék, hogy mit akar a kormány." - mondotta hétfőn Hoffmann Rózsa.

- Szerintem pedig, ha Hoffmann Rózsa kinyitná a füleit, akkor megértené, hogy mit akarnak az egyetemisták. Pontosan azt, amit a Békemenet "alkalmazottjain" kívül egy egész ország...

Demokraták

#77 Re: Re: Le a fideSS-jobbikkal!!!

2012-12-12 16:32

#76: DK szimpatizánsok - Re: Le a fideSS-jobbikkal!!!

Borzalom! Nemzetközi petíció a jobbik ellen...    Oda a Demokráciánk!!! Le a náci-barát jobbikkal!!!  Oda a felsőoktatás! Minden odavan!!!

Hazaelhagyo

#78 Re: Egy ötlet

2012-12-12 17:19

#26: Ötletelő - Egy ötlet 

 En termeszettudomannyal foglalkozo ertelmisegi vagyok, tudom, aktiv eveimbol mar egyet sem fogok otthon tolteni. Ha otthon maradtam volna, egyetlen gyerekem se jarna egyetemre, merthogy 3 van. Nemetorszagban jarnak, ott nincs tandij. Fiatalok, tanuljatok meg nemetul mar gimnazista korotokban!

Ha muszaki vagy orvosi diplomatok van, akkor a befogado nyugat-europai orszag zsebbol kifizeti a tandijatokat, annyira fogtok kelleni (persze sokat kell az uj munkahelyeteken tanulnotok, mindazt amit a draga am nem tul jo szinvonalu magyar egyetem nem tanitott meg nektek). Mert ez is szep a dologban: a magyar egyetemi oktatas szinvonala zuhan lefele!


Vendég

#79 Re: Re: Egy ötlet

2012-12-12 17:28

#78: Hazaelhagyo - Re: Egy ötlet

Rohadt féreg. Ezért dolgoztunk rád?


Vendég

#80 Re: Re: Egy ötlet

2012-12-12 17:29

#78: Hazaelhagyo - Re: Egy ötlet

Legalább ne dicsekedne!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-12-12 17:33



Vendég

#82 Re: Re: Re: Egy ötlet

2012-12-12 17:34

#79: - Re: Re: Egy ötlet 

 Bocsanat, on nem dolgozott ram, en dolgoztam magamra. Es most ott dolgozom, ahol szukseg van ram. Magyarorszagnak nem volt. A szakertelem sokszor hatrany. A gyerekeimet nem akarom annak kitenni, amin en mentem at. Viszont megtanitottam oket a magyar nyelv szepseges magazaskulturajara, amit on ugy latszik mar levetett.

6
Vendég

#83

2012-12-12 17:40

Elnézést kérek. Rohadt féreg, ezért dolgoztunk Önre.
Én itt már 30 éve húzom az igát az ilyen szemetekre.

 


Vendég

#84

2012-12-12 17:49

A németek gyarmatként kezelik Magyarországot!

,Az EU egységes piacot hozott létre egy egységesített jogrendszer révén, így biztosítva a személyek, áruk, szolgáltatások és tőke szabad áramlását.[4][5] Közös politikát folytat a kereskedelem,[6] mezőgazdaság, halászat,[7] valamint a regionális fejlesztés[8] területén''

Blöff ez az egész duma! Göbbelsi duma.

.

Azért találták ki a nyugati politikusok, hogy a Kelet.Európai országok vagyonát és piacát átjátszó helyi politikusokat ne lehessen felelősségre vonni.
no tandíj

#85 Re: Re: LE A FIDESSZEL ÉS A JOBBIKKAL!!!!!!!!!!

2012-12-12 18:27

pirkadat

#86 Re: TANULNI KELLENE URAIM ÉS HÖLGYEIM!

2012-12-12 18:48

#7: bandeexoft - TANULNI KELLENE URAIM ÉS HÖLGYEIM!

Még jogos is LENNE az adófizetők pénzére való hivatkozás.......... Na de egy gazdasági válság kellős közepén akarnak bevezetni ilyen magas tandíjat, mikor az emberek a napi megélhetére alig tudnak pénzt forítani?? EZ AZ, ami eszetlenség. Valóban, több jól működő országban van tandíj, de ott az emberek ki tudják fizetni, mert olyanok a körülmények. De itthon még a hétköznapi életre is alig jut... Ha az ember autóval akar NÉHA járni (ami ma már luxus.....), két munkahelyen kell halálra dolgoznia magát, és még így is gyalogol, amikor lehet, és csak ünnepnapokon költ benzinre (TAPASZTALAT!) Ilyen világ kellős közepén forgatják ki mégjobban azoknak a zsebét, akik esetleg többre vágynak egy takarítói állásnál (amihez zerencse kell, hogy megkapja)? Nem mellesleg, egyetem mellett kénytelen még így is munkát vállalni az ember (ha épp talál), ha nem akar éhen halni, vagy nem akarja, hogy a szülei haljanak éhen, míg igyekeznek segíteni rajta.
Azért akar az ember külföldre menni egyetem után, mert itt (eddig) színvonalas tudásra tehetett szert, relatíve kevés pénzért, viszont ezt a tudást nem tudja itthon kamatoztatni. De ha itt is annyit kell fizetni, mint külföldön, csak kint jobbak az elhelyezkedéi esélyek, ezután ki marad majd itt tanulni??
Eszetlen, undorító döntés ez, amit a "vezetőink" hoztak. Rövid úton tönkremennek majd a nagy múltra viszatekintő, színvonalas oktatási intézményeink, mert egyesek pénz és hatalom utáni igényeik kielégíthetetlenek....

mirtill

#87

2012-12-12 20:46

#7: bandeexoft - TANULNI KELLENE URAIM ÉS HÖLGYEIM!

 

arra gondoltál már hogy van olyan szak ahol egy darab állami hely sem lesz? hova versenyezzünk? ha jól tanulunk, ha nem, fizetnünk kell....igenis van okunk panaszkodni! máskor nézz kicsit szét mielőttt okoskodsz.

Misi56

#89 Re: Re: Tanulni kellene, nem hőzöngeni!

2012-12-13 00:24

#67: DeeDee03 - Re: Tanulni kellene, nem hőzöngeni!

Borzasztó naív vagy ( vagy csak szimplán hülye). Tudod te miről beszélsz? Ha keresel 100 ezret annak a 6%-a 6000 Ft. Ez még a havi kamatra sem elég. Kellene keresned 300000-et, hogy havi 18-at tudjál törleszteni. Ez azért még messze van a 40-től. Ez lenne a megerőltetés nélküli visszafizetés.Gondolkodj....


Vendég

#90 Re:

2012-12-13 08:03

#84: -

Göbbels vigyorog a sírjában.


Vendég

#91

2012-12-13 08:05

Nem sikerült a háborúval, sikerült az Únióval.

Vendég

#92

2012-12-13 08:07

Lettországból 10%, Romániából 10 % munkaképes polgár vándorolt ki az Únió gazdagabb centrumába.
Magyarországról?

Vendég

#93

2012-12-13 08:07

Majd visszamennek.

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2012-12-13 08:09



Vendég

#95 Re:

2012-12-13 08:10

#93: -

Ez a legnagyobb idiótaság. Egyetemet végzett emberektől is hallottam már ez a szöveget. A 10 % 10 %-a sem megy vissza. Ez már nem a xv. század.


Vendég

#96

2012-12-13 12:09

Az egyetemek alig motiváltak, alig innoválnak, csak várják a sült galambot.
Nincsenek alapítványok, amelyek az innovációt segítenék.
Ezért kellet volna alapítványokat létrehozni a privatizációkor az állami vagyonból. Amikor még volt miből.
Sajnos, nem tették meg.

Vendég

#97 Keretszámok

2012-12-13 12:47

Én Úgy gondolom, hogy a jelenlegi is túl alacsony, én a 2011-es visszaállításra szívesebben írnám alá a petíciót!
princi

#98 Re: TANULNI KELLENE URAIM ÉS HÖLGYEIM!

2012-12-13 20:00

#7: bandeexoft - TANULNI KELLENE URAIM ÉS HÖLGYEIM!

Ha tanulunk sem tudunk sajnos bekerülni államilag támogatott helyre, ha egyáltalán nincs az adott szakon CSAK fizetős!!!!

egy dokor

#99 Re: TANULNI KELLENE URAIM ÉS HÖLGYEIM!

2012-12-13 21:37

#7: bandeexoft - TANULNI KELLENE URAIM ÉS HÖLGYEIM!

Kedves bandeexoft!

A jelenlegi keretszámok alapján nem képezne az ország annyi szakembert, amennyire a közszférának(!) szüksége van. Olyan körülmények kellenek itthon, hogy kedvük legyen itt maradni a fiataloknak, lássanak perspektivát! Nem azért mennek el, mert ott annyira jó, hanem azért, mert itthon nem tud miből családot alapitani. Egy orvosegyetemi félév 1 M Ft, 6 félév- 12 M Ft, ezt kb 35 év alatt tudja visszafizetni a doktor, ha diákhitelből tanult, a kezdő kb 110E Ft-os fizetésből! És orvos nem lesz valaki tanulás nélkül! Ki fogja Önt gyógyítani, ha beteg lesz? Tisztelettel: egy doktor

DK szimpatizáns

#100 NO TANDÍJ!!!

2012-12-13 22:55

NEM! FIDESZ-JOBBIK TESÓK TAKARODÓ!!!