Tiltakozás a Nemzeti Pedagóguskar etikai kódexe ellen

Halgass a nevem

#176 Látszat egyeztetés!

2015-09-10 20:09

Olyan munkakörben dolgozom, hogy rendszeresen kapok normatervezeteket véleményezésre. Mondhatom, egymást érik. Mivel rengeteg a feladat, egyszerűen nincs időm elovasni sem, nemhogy véleményezni, javasolni, hozzáfűzni.

Ennek ellenére lehetetlen határidőket szabnak a feladat elvégzésére. Van úgy, hogy másnap 10-re komplett, szerkeszthető formátumban kell felterjesztenem a véleméynem, módosítási javaslatom. Cinikus hangvételű átiratban a Nyálamtitkár úr így fenyegetőzik "....félő, hogy a határidőn túl beérkező javaslatok nem fogják gazdagítani a törvényjavaslatot...."

Na akkor mondtam, hogy: "Elmentek ti a jó ....a anyátokba!" és onnantól nem vagyok hajlandó el sem olvasni a törvénygyár újabb futószalagos termékét.

Hát ennyit a széleskörű társadalmi egyeztetésről! 

Vegyétek észre, csak bólogatni van jogunk! De azt széles körben ám!

Izgató igazgató

#177 Re: Fejezzétek be az izgatást!

2015-09-10 20:39

#57: JGE - Fejezzétek be az izgatást! 

Húha.....

Mégis van reinkarnáció!

Ön bizonyára Aczél György volt korábban!

A 3 centis hajhosszúságot hol kell mérni? A pajesznál, a homlok fölött?

Egyház által jóváhagyott (cenzúrált) mozifilnek?

Fejkendős tanárnők? 

Sikkasztó iskolavezetés? 

Úgy látom kezdenek beépülni a migránsok.....

Nem akarja véletlen külön szedni a lányokat a fiúktól?

Esetleg a nádpálcát visszahozni?

Palatábla? NA? 

Hülyéket én is tudok mondani és még csak egyesületi elnökek sem kell lennem hozzá!

Kató

#178

2015-09-11 05:00

Minden gondolatával egyetértek! 

Mary

#179 Re: Re: Ez a petíció vállalhatatlan

2015-09-29 09:25

#69: cochon - Re: Ez a petíció vállalhatatlan 

 Mindenhol megvannak a trolljaik.... Aki tanár, tudja jól, hogy sohasem volt könnyű ez a pálya, és most elérkeztünk egy érdekes ponthoz: a nyomás nemcsak az egyre nehezebben kezelhető diákok és szülői "hozzáállás" felől erősödik, hanem visszamegyünk a komcsi érába, és ilyen "véleményeknek" és a felsőbb utasításoknak kell megfelelni. Nekem személy szerint semmi kifogásom nem lenne a szakfelügyelet és az etikai kódex ellen, ha értelmes dolgokról szólna, és nem erkölcsi hullák írnák és irányítanák. Így viszont, most már kívülről szemlélve a rendszert, szomorúsággal vegyes kíváncsisággal nézem, mit lehet lenyomni az emberek torkán - az élet sok területén. A jó szakembereket és lelkismeretes embereket ezekkel az intézkedésekkel elüldözik vagy a kiégéshez segítik hozzá: aztán meg nyafognak, hogy sok a hulladék a tanári pályán. De mégis, néhány igazi türelmes angyalon kívül ki képes elviselni azt, hogy nap mint nap tönkreteszi a munkáját valaki: egy éppen rossz passzban lévő diák, szülő vagy beejtőernyőzött főnök avagy "oktatáspolitikus"? Ez az oktatás-probléma az egész társadalmat érinti, igenis itt az ideje elgondolkodni mindenkinek, aki még ezen a világon óhajt tölteni 10-nél több évet: az iskolákból kijövő generáció lesz, akinek működtetnie kellene a világot. Így nem túl jól fogja.


Vendég

#180

2015-09-29 14:16

Egyetértek! Ma az oktatást a kormány szintjére kívánják süllyeszteni.

Vendég

#181

2015-09-29 19:10

Egyetértek! Kérem a PDSZ-t, a zuglói Bóbita óvoda bátor fellépésével is legyen szolidáris! Nyílt levelükkel bátran kiálltak a "pedagógus önellenőrzés" szabályozásával szemben, kiválóan érvelve. Jelenleg 1700 körüli a támogató tiltakozók száma. A hivatlanul.com-on látható.

Vendég

#182

2015-10-01 09:11

Egyetértek vele.

Vendég

#183

2015-10-06 17:56

Nem vagyok pedagógus, de nem értek egyet a kódex létrehozásával. Minden pedagógus szülő is egyben. Egy szülő sem akar rosszat gyermekének, a pedagógus pedig a szülőt segíti az oktatásban és a nevelésben. Kódex nélkül. Ha ezt elfogadjuk akkor jön a szülő kódex? Törvények és szabályok elígazitják a pedagógust kódex nélkül is. Hagyjuk a pedagógust tanitani, nevelni. Ne avatkozzon bele a kormány.

Vendég

#184

2015-10-08 04:22

Embertelennek, feleslegesnek tartom a BECS- et, akkor is, ha PÖCS-nek hívják. A mi tantestületünk 90%-a elutasítja. Az etikai kódex emberi, személyiségi jogokba gázol.

Vendég

#185 Re: Re: Re: Fejezzétek be az izgatást!

2015-10-08 20:08

#87: - Re: Re: Fejezzétek be az izgatást! 

 Én is azt hittem, csupán egy humorérzék nélküli ember próbál humorizálni... De úgy tűnik, vannak olyan emberek, akik  a szent inkvizíciót próbálják újjáéleszteni a XXI. században! Nem értem, hogy magukat keresztényeknek valló emberek hogyan egyeztetik össze hitüket ezekkel a sötét indulatokkal, engesztelhetetlen gyűlölködésükkel???


Vendég

#186 Re:

2015-10-08 20:15

#47: -  

 Minden szavával egyet értek!


Vendég

#187 Re: Egy tanár

2015-10-08 20:39

#59: Csongrádi Eszter - Egy tanár 

 Mi az, hogy minőségi bort, sört engedélyez a tanároknak? Ásványvizet, de abból is legfeljebb két decit, nehogy a mértéktelenség bűnébe essenek! Azt viszont legyen kedves, árulja el nekünk, hogy tisztálkodni is hosszú nadrágban, ruhában kell egy erkölcsös tanárnak? Vagy a tisztálkodás is erkölcstelen? Tudom, a középkorban az volt, de eddig úgy tudtam, mi már a XXI. században élünk... amelynek technikai vívmányai lehetővé teszik számunkra például a légkondicionálást. Egészséges lelkületű ember egyébként nem undorodik az emberi test látványától; vagy tanárembernek a (gyakran meztelen!) embert ábrázoló festményeket, szobrokat is tilos megtekintenie? Végül, de nem utolsó sorban: hogyan hoznak létre utódokat olyan emberek, akiknek hányingerük van embertársaik látványától???


Vendég

#188 Re:

2015-10-08 20:44

#163: Vendég 2015 -  

 Sajnos úgy látszik, ez a cél! Egy pedagógus se merészeljen gondolkodni, féljen, és csókoljon kezet azoknak, akik egyre több felesleges munkát adnak neki!


Vendég

#189 Re: Egy kormánypárti pedagógus!

2015-10-08 21:04

#133: Csongrádi Eszter-Péleusz iskola - Egy kormánypárti pedagógus! 

 Konkrétumot kérünk: melyik tantárgy keretében tanítják az "erkölcstelen tanárok" a sörivást? És megkérném, tartózkodjon az általánosításoktól, alaptalan vádaskodásoktól: nem minden tanár alkoholista! Ha Ön csak ilyennel találkozott, akkor nagyon rossz társaságba keveredett... (ugye milyen igazságtalan eleve rosszat feltételezni valakiről???) Tanuljon meg uralkodni negatív indulatain, és ha sikerül meglátja: minden emberben van valami jó, szép, kivételes, de ezt csak azoknak mutatják meg, akik szép szóval, türelemmel, szeretettel közelednek feléjük. A gyűlölködés csak dacot, ellenállást vált ki minden normális emberből.


Vendég

#190

2015-10-08 22:08

Mert méltánytalannak, megalázónak tartom, s nem érzem a szervezetet illetékesnek SEMMILYEN pedagógus ügyben, hiszen nem ÖNKÉNT hoztuk létre, nem akartunk és akarunk a tagjai lenni. Egy ránk erőszakolt Nemzeti Pedagóguskar számomra eleve nem hiteles.
Vajda Szilárd Vasvár, zeneiskola

#191 etikai kódex

2015-10-09 20:24

Az utóbbi időben sokszor gondolok arra, hogy a Klik, az EMMI és az ország vezetőivel azt kellene tennünk, mint amit a csehek tettek Prágában a Habsburg követekkel 1618-ban; defenesztrálni őket. Azaz: zsipp-zsupp, kenderzsupp, az ablakon kidobjuk:)


Vendég

#192 Re: etikai kódex

2015-10-10 19:09

#191: Vajda Szilárd Vasvár, zeneiskola - etikai kódex 

Lám, lám, a történelem ismerete veszélyes a hatalomra nézve.

Egyébként pedig minden szavaddal egyetértek.


Vendég

#193

2015-10-18 10:05

Mert ez egy ,,nesze semmi, fogd meg jól" kódex, amely életbe lépése után a semmit olyan jól meg lehet fogni, hogy minden pedagógus állandó félelemben élhet.

Vendég

#194

2015-10-18 20:16

Mert egy baromság!

Vendég

#195

2015-10-26 13:11

Pedagógus voltam,szeptember 15-én mentem nyugdíjba,40 év után.Döntésemben nagy szerepe volt annak,hogy úgy éreztem,hogy a miniszter és a kormány egyszerűen hülyének nézik a tanerőket...Amikor egy miniszter dalra fakad,de egy 0 éve dolgozó pedagógus egyszerű kérdésére sem válaszol,az megalázó és siralmas...Leírom azt is,mit kérdeztem:mikor fizetik ki a szeptember 2-án utalt jubileumi járandóságot...Még válaszra sem méltattak,sem a klikkk,sem a pap.

Vendég

#196 Re:

2015-10-26 13:12

#195: -  bocsánat,40 éve :-)

 


Vendég

#197 Re:

2015-11-08 04:21

#1: -  

 


Vendég

#198

2016-01-17 17:59

Millyen jogon köteleznek engem etikai kódex aláírására olyan személyek akik magukra nézve semmilyen etikai kódex betartását nem tartják kötelezőnek???

Vendég

#199 Re: Egy kormánypárti pedagógus!

2016-11-29 18:47

repeda
Vendég

#200 Re: Egy kormánypárti pedagógus!

2018-03-02 21:10

#133: Csongrádi Eszter-Péleusz iskola - Egy kormánypárti pedagógus! 

Tisztelt nagyon erkölcstelen és nagyon melléfogó pedagógus!!!!!

Remélem  a munkáját nem így végzi ilyen felkészületlenül, hanem egy kicsit gondosabban. A képen látható fiatalembert nem Lipusz Balázsnak hívják Balázs nem tivornyázott stb.

Felkészületlenségéért be is lehetne Önt perelni. A hozzászólása is dilettáns de mit várhat az ember egy kormánypárti pedagógustól????