A környezettudatos szúnyoggyérítésért


Vendég

#1

2015-07-05 20:06

Csak 8 km-re lakom. Amikor Csurgóra mentem a szám zsibbadni kezdett és a nyelvem is bizsergett.Ott tudtam meg hogy milyen vegyszerrel permeteztek.Hazaérve Kalciumot ittam mert nem szeretném hogy az immunrendszerem még jobban károsodjon.
Szerintem oda kell figyelni tudatosan a környezetünkre mert így nemcsak másokat de saját magunkat is mérgezzük.
Gondolkozzunk el ezen mert ha már baj VAN akkor késő !

Vendég

#2

2015-07-07 19:14

Természetvédelem miatt! Gizella

Vendég

#3

2015-07-10 12:16

Somogy Megye-Zselic-Bőszénfa Simonfa és ropolyi tetőn tömeges méhpusztulás van, van akinek a kijáró méheinek 90%-a a kaptárak előtt a földön vannak, nekem minimum 40%-a pusztult el. A feltételezhető bűnös a szúnyog irtás, amit a méhektől 20 kilométerre végeztek, csak egy a bibi azaz kettő: a szúnyog irtást Kaposváron végeztette az önkormányzat, mit keresett 20 kilométerre arrébb a permetező gép 1-én és 2.-án a méhek felett . A ropolyi hegytető felett fordult meg a gép, több méhész látta. Természetesen nem biztos, hogy szúnyogirtás miatt pusztultak el a méhek.A hatósági állatorvos több mintát elküldött a laborba, jelen volt a növényvédelmis és a méhegészségügyi felelős is. Kíváncsi leszek a két különböző laborba küldött méhészetenként 1.5 2.5 kg hullából mit mutatnak ki. Ha a szúnyogirtás miatt történt akkor büntetőeljárás is lehet belőle. Tájvédelmi körzetet permeteztek tévesen?

Ezt a hozzászólást a petíció szerzője eltávolította (Részletek)

2015-07-10 12:20



Vendég

#5

2015-07-12 21:06

A vegyi szúnyogirtásról annyit: vegyszerallergiás vagyok. Jún. 25. csütörtök este történt Csurgón a repülőgépes szúnyogirtás. Pénteken délelőtt a bevásárlásból már úgy értem haza, hogy arcom lemerevedett, szám széle feldagadt, számban apró hólyagok lettek. Szemem égett. Fejem enyhén fájt, járásom se volt stabil. Szombaton délelőtt, amikor kiléptem a házból, ismét jelentkeztek a tünetek. Nem tudtam a házat elhagyni, ablaknyitáskor is jelentkeztek a tünetek. 15 napi bezártság után tudtam a lakást szellőztetni tünet nélkül. Bio kertemből semmit nem tudok használni.

Azzal a kijelentéssel nem értek egyet, hogy emberre nem veszélyes! Szerintem: A MÉRGEK: rovarÖLŐ, gombaÖLŐ stb. testidegen anyagok. A szervezetnek megfelelő anyagokat: zsír, cukor, tej stb. enzimek segítségével emészti meg testünk. Méregemésztő enzimről nem tudok. Mi lesz vele? A méreg az élelemmel, levegővel bejut a szervezetünkbe, ill. BELEREZEG, hiszen minden rezgés. Ez a sejteket nem építő rezgés  (mivel nem táplálékunk) módosítja sejtjeink rezgését. Az immunrendszer figyelő állásba kerül. Amikor a sok méreg rezgése miatt annyira módosul sejtünk rezgése, hogy immunrendszerünk már nem ismeri fel saját sejtünket, megtámadja. Szerintem így alakulnak ki az IMMUNBETEGSÉGEK. KINEK HIÁNYZIK?

Végül szeretnék köszönetet mondani Polgármesterünknek és Jegyző asszonynak, hogy lemondták a szúnyoggyérítés további munkálatait, NEM mérgezik tovább FÖLDÜNKET.

Köszönetet mondok barátnőmnek, aki nagy szeretettel végezte a bevásárlást, ház körüli munkáimat házfogságom alatt. Valamint lábodi, berzencei barátnőmnek és barátomnak, csurgói barátaimnak – akik Szentáról látnak el biozöldségekkel biokertem halála után.

Kovács Ilona, Csurgó


Vendég

#6

2015-07-17 19:27

Fontosnak tartom a megfelelő környezetvédelmet.

Vendég

#7

2015-07-19 08:55

Mert szeretem a mézet:-)))

Vendég

#8 Re:

2015-07-21 13:16

#6: -  

 


Vendég

#9

2015-07-22 06:53

Szúnyog irtás után 2 héttel a ki helyezett oduban nem csak a fiókák haltak meg hanem még a szülők is.. Persze a szúnyogok vígan élnek..

 

 


Vendég

#10

2015-07-23 11:06

Szolidaritásból, önvédelemből és Földanya gyermekeiként: aláírjuk akik tudunk írni és olvasni :) !!

Vendég

#11

2015-07-27 17:59

mert szerintem nagyon helytelen a szúnyogírtás, mert nem csak a szúnyogokat írtják, hanem egyáltalán a rovarokat.

Vendég

#12

2015-07-27 19:23

Mert elegendőnek tartom a szúnyoghálót. Persze egy fürdőhelyen mindez lehetetlen. Ja és mert a harmadik szúnyoggyérítés után megmaradt egyedek csípése nyilvánvaló okokból nagyon feldagad.


Vendég

#13

2015-07-28 19:56

Mert logikus az érvelés.

Vendég

#14

2015-08-03 17:48

Lassan semmilyen bogárral nem lehet találkozni. 25 éve rengeteg lepkét lehetett látni, manapság élményszámba megy ha egyet látok véletlenül....

Vendég

#15

2015-08-04 11:45

Mert ha nem is tudtam a sszámszerűséget - 1 kiirtott szunyogra 200 más szerencsétlen rovar jut - de nem kedvelem a vad vegyszereket, ártalmasok!

Vendég

#16

2016-07-05 12:40

Szeretném, hogyha minnél kevesebb környezetszennyező anyaggal mérgeznénk a bolygónkat !

Vendég

#17

2016-07-05 13:28

Három lányom, (5,3,1) ha permetezés van, olyan allergiát kiváltó csípéseket kapnak, hogy általában kórház a vége, ahol vagy amikor nincs permetezés ott nincs problémánk a csípéseket. Ezenfelül is eszetlen baromságnak tartom ezt az utat, amikor van másik..

Vendég

#18

2016-07-05 20:41

Szeretnék egy humánusabb, kevésbé környezetkárosító védekezést.

Vendég

#19

2016-07-07 14:58


Mert méhészkedem!

Vendég

#20 L

2016-07-07 20:19

Mert valóban aggályosnak érzem a kémiai szúnyogirtás környezetkárosító hatásait. Gárdonyban élek és személyes tapasztalataim vannak egy-egy kémiai (helikopteres) szúnyogirtást követő tömeges méh- és katicabogárpusztulásról, s a korábbi években a környéken rendszeresen fészketrakó fecskepopuláció fájdalmasan látványos csökkenéséről, s ennek következményeként a káros rovarok egyre agresszívebb elterjedéséről. Továbbá az a véleményem, hogy egy ország lakóit minősíti, ahogyan a közvetlen környezetükhöz, annak élővilágához: flórájához, faunájához viszonyulnak.

Liza

 


Vendég

#21

2016-07-10 08:23

Rohadt kemikáliák.

Vendég

#22

2016-07-10 09:36

A nem szelektív védekezési mód az élősködők, kártevők elleni hatékonysága eltörpül az többi élőlényre (egyéb ízeltlábúak, halak, táplálklánc további tagjai) gyakorolt káros mellékhatástól. Ha az állati szervezetben fel tud halmozódni, akkor feltehetően az emberi szervezetben is.
Kíváncsi lennék, pl. Balaton térségében végzett vegyi gyérítés milyen mértékben érezteti hatását az emberre az ivóvíz által. Üdülőszezonban ugyanis a Balaton környéki települések kb fele kétharmada (Tihanytól Balatonfüreden, Siófokon át egézszen Balatonkeresztúrig) a Balatonból kivett és kezelt ivóvízzel kerül ellátásra.

Vendég

#23

2016-07-10 09:45

Mert nem szeretnem más rovarfajok kiirtását.

Vendég

#24

2016-07-10 10:10

Azért irtam alá mert magam is méhész vagyok...és a napnyugta előtti szúnyoggyérítés abszolút megöli a még kint dolgozó méhecskéket!!! És ez bántóan hatalmas veszteség nekünk méhészeknek, és a méhcsaládoknak is!!!

Vendég

#25

2016-07-10 10:21

Szeretném ha minnél kevesebb környezetkárosítással tudnánk élni az életünket.



Fizetett hirdetés

3000 embernek fogjuk hirdetni ezt a petíciót.

Tudjon meg többet...