Együtt a Budai Campusért!

Együtt a Budai Campusért! / Közlemények / Tájékoztatás a Budapesti Corvinus Egyetem helyzetéről / Hozzászólások


Vendég

#1

2015-06-17 16:13

Mik a javaslatok és a stratégiai elképzelés?

Vendég

#2

2015-06-17 17:34

Köszönöm az értesítést...nagyon fontosnak, és elkerülhetetlennek tartom, hogy az eddig megfogalmazódott elképzelések nyilvánosságra kerüljenek. Jó lenne, ha nem az elmúlt években hasonlóan lezajlott viták, valami utólagos maszatolására kerülne sor. Semmi más garancia nincs arra, hogy a jövőben is tisztességes, korrekt együttműködés legyen a támogatóikkal.

Vendég

#3

2015-06-17 17:50

Köszönöm a tájékoztatást és sok sikert és kitartást kívánok!

Vendég

#4

2015-06-17 17:53

Bullshit
Ne értsetek félre, nem vártam hogy a kormány meggondolja magát és inkább nem újítják fel a várat a budai campus árából, de én ebben a közleményben 0 konkrétumot olvastam. Úgyhogy hátha valaki érti nálam pontosabban: mit akar jelenteni a többi egyetemmel való együttműködés? Az ELTE, SOTE és BME között tudom hogy vannak szakok amiken áthallgatás van (azaz egy másik egyetemen is vannak óráik a hallgatóknak), de ez nem értem hogy változtatna bármit a helyzeten. Ha csak nem úgy, hogy elveszik az arborétumot, az órákat meg tartsák meg a SZIE-en vagy a BME-n. Meg persze a pesti épületekben.


Vendég

#5

2015-06-17 18:14

Gyepes Attila L.

Vendég

#6

2015-06-17 18:50

Falajtár Hajnalka

Vendég

#7

2015-06-17 18:53

Tárgyalni, persze, fontos, de ne legyetek naivak, kérlek! Barátsággal: Ö.Cs.

Vendég

#8

2015-06-17 18:56

Jó lenne,ha már lenne konkrétum!!! Megőrülök!

Vendég

#9

2015-06-17 18:59

Köszönöm a tájékoztatást! Mindezek ellenére - az elmúlt évek tapasztalataiból kiindulva - egyáltalán nem vagyok nyugodt a Corvinus, ezen belül is a Budai Campus jövőjét, főként ingatlanjait illetően! Hozzatok folyamatosan mindent a nyilvánosság tudomására és kérjetek segítséget, ha szükséges! A nyilvánosság talán még erő...

Vendég

#10

2015-06-17 19:24

Köszönöm a korrekt tájékoztatást! Az erő Velünk van!


Vendég

#11 Re:

2015-06-17 19:26

#1: -  

Koszonom a tajekoztatast.Nagyon remelem,hogy az egyetem vezetese es jelenlegi es volt diakjai,valamint a felelosen gondolkodo emberek nem engedik,hogy ez a terv a kormany reszerol bekovetkezzen.Mindannyian felelosek vagyunk azert,hogy ez nehogy bekovetkezzen. 


Vendég

#12

2015-06-17 19:56

Továbbra is kérjük, hogy maradjon egyben a Corvinus Egyetem!
Tisztelettel: Várfoki Tibor elnök, Zuglói Kertbarátok Köre.

Vendég

#13

2015-06-18 05:57

Ebből sem lesz már énekes halott ! Ha tárgyalni kezdenek, akkor ennek annyi. A feltételeket a raffinált jogászokból álló kormány szabja, akiket az egyetemen a jogszabályok kijátszására, a kiskapuk megtalálására okitanak!

Vendég

#14

2015-06-18 08:23

Köszönöm a tájékoztatást. Őszintén megmondom, kevésnek tartom a 16800 aláírót. Értem én, hogy a legkisebb is számít, de ez valóban nem sok. Úgy tűnik, ma Magyarországon a fehérek közt ennyi az európai, kinek emberhez méltó gondja van. A legfontosabb, hogy ne ülepedjen le az ügy. Tartsátok állandóan a köztudataban, juttasátok el mindenkihez, ne nyugodjon senki, ameddig nem lesz világos az egész ország előtt a sunyi szándék, hogy itt bizony pénzt akarnak kivonni olyan áron, hogy a legértékesebb dolgokat is feláldoznák érte.


Vendég

#15

2015-06-18 08:35

A teljes csönd ami körüllengi az ügyet nyugtalanító. Nagyon úgy tűnik, a megeditált ál levélben lévő tartalom egyre inkább közelít a valósághoz. Ha a tiltakozás nem pörög fel, csendben augusztus-szeptemberre megtörténik amit nem szeretnénk. A nyilvánosság erejét komolyabban fel kéne használni, cikket írni, a petíciós linket közzétenni.


Vendég

#16

2015-06-18 09:04

Köszönöm a tájékoztatást! Drukkolok, hogy az egyetem egyben maradjon, de sajnos az eddigi tapasztalatok szerint a tárgyalás, együttműködés nem eredményes módszer a kormánnyal szemben, amely mint tudjuk, az erőt szereti! Szóval ha nem mennek tízezrek az utcára, akkor nem sok jót remélek. Ezzel együtt, ha számít egy vidéki jogász támogatása is, akkor arra mindig készen állok! Sok szerencsét!!

Ezt a hozzászólást a szerzője eltávolította (Részletek)

2015-06-18 09:20



Vendég

#18

2015-06-18 10:05

HAJRA !! Minden aron meg kell akadajozni, hogy az oktatast kivegezze ez a semmire valo fidesz csurhe!!


Vendég

#19

2015-06-18 10:51

A határra építendő fal a történelem legmocskosabb korszakát idézi. . Sajnos ettől kezdve mindent ehhez képest kell vizsgálni, ha van még idő rá.... Dr. Szennyai Mária

Vendég

#20

2015-06-18 11:01

HAJRÁ!! SOK SIKERT!!

Vendég

#21

2015-06-18 12:33

Tudom, hogy fontos volna a békés megoldás, de "Félek a görögöktől, még ha ajándékot hoznak is . Féltem a Corvinust, pedig pécsi vagyok.
Csak arra várnak, szerintem, hogy nyári szünet lesz , s szeptemberben kész helyzet elé fognak állítani benneteket. Minden eddigi dolog ezt mutatja : ez nem II. József végzetes tollvonása lesz , de végzetes lesz az egyetemre nézve. Pécs

Vendég

#22

2015-06-18 13:24

A kerítés két irányban zár. Tiltakozzunk az újabb bekerítésünk, a vasfüggöny ellen!

Vendég

#23

2015-06-18 15:00

Az együttműködési lehetőségek feltárásával, erősítésével milyen módon lehet azt megakadályozni, hogy a Budai Campus megmaradjon, az ott lévő karokat ne rakják át más egyetemekhez, biztosan ez a megoldás? Ez volt a megszüntetés okaként megnevezve? Nem az értékes terület megszerzése, esetleg a szükséges felújítási munkát fölöslegessé válása. Nekem az együttműködés hiánya " áll" indoknak tűnik, 10 év alatt ha ez problémát jelentett , ösztönözni kellett volna a feleket erre. Bátorítom és értékelem az energiát amit tesztek a megmaradás érdekében, támogatásomra számíthattok. Üdv. Erika

Vendég

#24

2015-06-18 15:33

Köszönöm a tájékoztatást és drukkolok, hogy sikerüljön egyben tartani és megtartani a Corvinust.

A kormány intézkedéseiből azonban azt látom, hogy mind a középfokú, mind a felsőoktatást szisztematikusan szét akarja verni, mert csak így tud létrehozni egy új, immár teljesen fizetős középfokú és felsőfokú oktatást, melynek alapjait már meg is teremtette, lásd: "közszolgálati egyetem", MNB alapítványi felsőoktatás, stb. ahogy az egészségügyet is úgy kívánja tönkretenni, hogy az "ingyenes ellátást"biztosítókat csődbe kergeti, míg a fizetős egészségügyi szolgáktatók jobb elhelyezést, adókedvezményt, stb-t kapnak. 

Ebből az ördögi tervből a Corvinus szerintem csak akkor szabadul, ha a működésének finanszírozásához és folyamatos fejlesztéséhez meg tud nyerni olyan támogatókat, akik adózatlan nyereségük legalább egy részét az egyetem részére folyósítanák, melyet teljes egészében vagy pl 150 %-ban az állam adófizetésként ismerne el a "stadionépítések" mintájára.  Ehhez kellene multikat, pénzintézeteket, biztosítókat, stb. szerezni, valamint ügyes lobbizókat. Végül is az sem lenne baj, ha megmaradna a Corvinus, egyben is maradna és néhány év elteltével azt mondhatná az államnak: páá kicsim!  Össze kellene fogni az ELTE-vel és a SOTE-val is, mert a következők ők lesznek! Ja: és oktatni kellene a szolidaritást!

Üdvözlettel:

 


Vendég

#25

2015-06-18 16:23

Sajnos, olvasva a tájékoztatást, az jutott az eszembe, hogy "nesze semmi, fogd meg jól!" az egész! Ebben a tájékoztatásban semmi konkrétum nincs, csak a fő probléma elmaszatolása! Ettől még szeptemberben kész tények elé állíthatja az Egyetemet a minisztérium és a kormány! Már olyan pletykát is hallottam, hogy az uszoda épületét megvette a MOL!??

Szóval nagyonn harcot kíván ez az egész, nem tárgyalgatást!!