Quaestor károsultak megmentéséért

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Quaestor károsultak megmentéséért petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#626

2015-03-19 20:43

Mert én is egy károsult vagyok

Vendég

#627 Re: Re: Re:

2015-03-19 20:47

#19: keresztes - Re: Re:  

 Tegyük fel, hogy ők is felelősek. De minket azt gondolom az érdekel, ki fizeti vissza a pénzünket. Na az alkalmazottak biztos nem


Vendég

#628

2015-03-19 21:11

Támogatom és elvárom a Kormánytól, hogy hozzon gyors döntéseket a befektetők érdekébe. Hozzon törvényt azonnal a felelős vezetők vagyonelkobzáslásáról, hazai és nemzetközi bankjaik azonnali zárolásáról is. Ha a felelősség meg lesz állapítva elvárjuk a Magyar Bíróságtól a példás és elrettentő ítéletet. Jelenlétünkkel legyünk minél többen a tüntetéseken mert saját érdekünk. Nagy Tiszteletem a Szervezőknek.

van der graaf

#629 Re:

2015-03-19 21:58

#615: -  

 Mi is éppen azon vagyunk. Pertársaságot javaslok.


Vendég

#630

2015-03-19 22:37

A károsultak megmentéséért írtam alá. Szeretnék olyan országban élni,ahol a becsület ,a munka az érték . Szeretnék olyan országban élni,ahol a bűnösök elnyerik méltó büntetésüket.
Szeretnék olyan országban élni,ahol nem kell mindig rettegnem.
Szeretnék itt élni,mert itt születtem.Szeretném azt érezni,hogy van itt számomra hely. Szeretném azt érezni,hogy azért mert keményen és becsületesen dolgozom ,nem vagyok balek.

Vendég

#631

2015-03-19 23:13

Felháborít ez az eset ami velem és családom más tagjával is megtörtént. 2012-ben az ügyintéző biztosított a BEVA biztosítás meglétéről. (Sajnos ez csak szóban hangzott el, így bíróság előtt nem bizonyíték) A Quaestor alacsony kockázatúnak minősítette ezt a megtakarítási formát, tehát félre lettünk vezetve. Eddig rendben ment minden, éppen a 03.18.-i lejáratomat vártam. Véleményem szerint a felügyelet is hibás, az ellenőrzések minősége és gyakorisága kívánni valót hagy maga után. Remélem nemcsak a fiktív kötvények tulajdonosai kapnak kártérítést, hanem a valós kötvények tulajdonosai is, mert amikor a pénz betétel történt egyforma volt a kockázat.
Vajon kiderül-e melyik a valós és melyik a fiktív kötvény?
Arra is kíváncsi lennék, hogy kötvény-e a kötvény, mert én bizony jegyzési ívet nem írtam alá.

Vendég

#632 Re: Re: Tiltakozás

2015-03-19 23:34

#25: - Re: Tiltakozás 

 Ugye nem gondolod, hogy az ügyintéző tudott arról, hogy valójában mi zajlik a színfalak mögött?? Ők kaptak egy tájékoztatást, ezeket a papírokat ilyen és ilyen feltételek mellett lehet értékesíteni! Ebben az a borzasztó, hogy most is ők állnak az ügyféllel szemben!! Akik valójában elkövették a csalást, azok nem láthatóak!!


Vendég

#633

2015-03-19 23:51

Miskolcon hol lehet csatlakozni a károsultakhoz??? Köszönöm

Vendég

#634

2015-03-20 00:38

Több mint 10 év kemény pluszmunkával szerzett megtakarításom volt a Questornál. Ebből kívántam a várhatóan nem túl magas nyugdíjamat kiegészíteni. Takarékoskodtam, nem költekeztem, hogy a hamarosan bekövetkező nyugdíjas koromban legalább egy ideig fenntarthassak egy közepes életszínvonalat. Most mások tisztességtelen magatartása miatt, az állam nem megfelelő ellenőrzése miatt nem lesz mihez nyúlnom, kilátástalannak tűnik a helyzetem. Úgy vélem, hgy becsaptak, megtévesztettek. Azt gondolom, hogy az államnak is van felelőssége, megfelelő ellenőrzéssel nem szabadott volna hagynia, hogy bűncselekményt kövessenek el hosszú időn keresztül. Az államnak kell helyt állnia, és követelnie a Questoron, nem a károsultaknak egyenként, kilátástalanul.
Cunami

#635 Re: Re: Re: nem kéne kamuzni

2015-03-20 00:44

#589: - Re: Re: nem kéne kamuzni 

 Nekem nem adtak semmiféle tájékoztatót, csak szóban,  meg kaptam egy egy oldalas adásvételi szerződést. 2013-ban vásárolt kötvényem lejáratakor nem volt problléma a pénzzel, ezért újra vettem egy egy éves futamidejű kötvényt 2014-ben. Semmi okom így nem volt, hogy ne bízzak bennük.

 

Cunami

#636 Re: Re: Re: Re: nem kéne kamuzni

2015-03-20 00:47

#635: Cunami - Re: Re: Re: nem kéne kamuzni 

Arról nem is beszélve, hogy nem igaz, hogy a Questor kimagasló kamatot, (2012-14-ben 6-8,75% közöttit) ígért, csak azért választották őket a jobb befektetés reményében az emberek. Ugyanis a kötvényeknek máshol is magasabbak a kamatai, mint a bankbetéteknek. Nézd meg pl. a Raiffeisen Bank most is kínál saját kibocsátású és külsős kötvényeket is 6-9,5%-kos kamattal, sőt,  OBA biztosítással. Itt is jelen van a szokásostól eltérő kockázat megjelölése, - ami egyébként jelenthet pozitív vagy negatív irányba való elmozdulást is, - ez is félrevezető.

Az MKB is 2012-13-ra 7.35% kamatot fizetett. "Tájékoztatás az MKB IX. Kötvény 2012. október 26. és 2013. január 29. közötti időszakra vonatkozó kamatának megállapításáról: Az MKB Bank Zrt. tájékoztatja a tisztelt kötvénytulajdonosokat, hogy az általa kibocsátott MKB IX. sorozatú változó kamatozású kötvény kamata a 2012. október 26. és 2013. január 29. közötti időszakra vonatkozóan évi 7,35%."


Vendég

#637

2015-03-20 04:58

Támogatom a károsúltak kártalanítását !

Vendég

#638

2015-03-20 05:23

Felháborít, hogy mindenféle biztosíték nélkül engednek a lakosságtól pénzt gyűjteni! Ki követett itt el mulasztásos vétket, mert nem tiltja jogszabály az ilyesmit?

Vendég

#639

2015-03-20 05:26

Sok év megtakarítás és spórolás van e csalás áldozata mögött. Idős napjainkról szerettünk volna gondoskodni. Felháborítónak tartom hogy okos és ravasz ügyeskedéssel ezt egy tollvonással elvegyék tőlünk! Remélem nem egy megszervezett pénz lenyúlásáról van szó! Sajnos sok embernek rá megy erre az egészsége is! Örülök ennek a kezdeményezésnek!

Vendég

#640

2015-03-20 05:35

Egységben az erő! Nem vehetik el a pénzünket!

Vendég

#641 Re:

2015-03-20 05:46

#640: -  

 Vissza kell kapni az összes pénzünket! Felháborító mi folyik ebben az országban....

ztrewq

#642 veszett fejsze nyele

2015-03-20 05:55

:( Srácok kezdhetjük az újratervezést a megtakarításunk nélkül. Itt a piros, hol a piros játék... nekünk annyi.


Vendég

#643

2015-03-20 06:45


Szintén kàrosult vagyok!

Vendég

#644

2015-03-20 06:46


Szintén kàrosult vagyok!
ne add fel

#645

2015-03-20 07:25

Azt javaslom, hogy a jogos panaszok felsorolása helyett, (sajnos, nekem és családtagjaimnak életünk összes megtakarítása oda veszni látszik, ami bicskanyitogató)

higgadt fejjel gondoljuk át, hogy milyen jogorvoslati lehetőségek lehetnek számunkra célravezetőek.

Ne ugorjunk be az első kínálkozó paragrafuscápa szájába, ha már beugrottunk egy ilyen hatalmas átverősdibe.

Nyilvánvaló a kormány zsebében lévő MNB-Pszáf nem fog segíteni, mivel a Quaestornak egérutat adnak, hogy kimenthessék a pénzüket. Már régen bilincsben kéne legyen az összes Q tulajdonos, vezető hiszen ez a 150 vagy akárhány milliárdos csalás nem derülhetett ki márc 10 után egy nappal, erről belső körök tudhattak, de hallgattak mint a sír. Mégsincs eljárás a mai napig az "anyacég" ellen, csak egy kis kft-vel maszatolnak. Nyakig benne van az MNB az egész csalásban, hiszen évekig takargatták a Q űzelmeit. Egy ellenőrzésnél ki kellett hogy bukjon a fedezetlen kötvények során a pénzmozgás, most meg Lichtenstein off-shore cégre hivatkozással akarják elhitetni, hogy ezt nem lehetett látni??? Ugyan már. Nem véletlen, hogy Matolcsi eltűnt...

Másik verzió: lehet hogy nincs is 150 milliárdos fedezetlen kötvénykibocsájtás, csak ezzel altatják el az embereket, hogy ne kelljen a cégvagyonból kárpótlást adniuk, hiszen az 50-60 milliárdot bőven ki tudnák csengetni. Így elhitetik, hogy ekkora temérdek kárpótlást képtelenség a cégből kiszedni.

MInden lehetséges innen. Keressenek rá a Cégjegyzékben, hivatalosan nem folyik jelenleg csődeljárás a Hrurira Kft ellen. Lehet, hogy kamu az egész, és jelenleg is éppen bőszen mentik ki a vagyon fennmaradó részét, hiszen eljárás nem folyik a brancsvezérek ellen.

Ordító az összjáték.

 

Tehát: ha a cégtől nem is járna kártérítés (kockázatra felhívás ellenére sajnos aláírták a károsultak a kötvényszerződéseket) azért még talán nem reménytelen, hogy az MNB, és állami felelősség megállhat egy perben, így innen kéne talán egy jogásznak megfogni az ügyet.

Kérem, akik úgy érzik, hogy van elég erejük egy (hosszadalmas) pert csoportosan végigcsinálni, jelezzék. Várjuk a jogászok, ügyvédek jelentkezését, akik vállalni tudnának egy ekkora kaliberű pert.

Ilyen aljas bűncselekménybe nem bankok, de kormányok buknának jobb országokban.

 

 

ne add fel

#646

2015-03-20 07:44

Keressenek rá a Cégközlönyben, írják be: Quaestor Financial Hrurira Kft, nincs ilyen nevű bejegyzett Kft. Akkor vajon kik ellen is folyik jelenleg a csődeljárás?

 

van der graaf

#647 Re:

2015-03-20 08:03

#639: -  

 Elnézést, ez nem okos ravasz ügyeskedés, hanem aljas bűncselekmény.

Ha ezt megússzák, akkor ebben az országban bárkivel bármit meg lehet tenni.

Nem szabad magunkba roskadni, hanem perelni kell!

 


Vendég

#648 Re:

2015-03-20 08:03

#646: ne add fel -  

 Teljesen egyetértek a hozzászólással. Konkrét lépésekre lenne szükség, ahelyett, hogy itt kattingatunk a petícióra. Kérdezem a károsultakon kívűl olvassa ezt az oldalt valaki ?

A háttérben nagyon piszkos összefonódások lehetnek amiről igen hallgatnak. A Buda-Cash botránynál már egy héten belül nyilatkozott a Kossuth Rádióban Orbán, hogy a bilincsnek kattania kellene.


Vendég

#649

2015-03-20 08:06

károsult vagyok

Vendég

#650 FONTOS!!!! OLvasd!!

2015-03-20 08:11

1. Az allam es a Magyar Nemzeti Bank  felelossege megkerulhetetlen!!

2. Szervezodjetek, de bekesen!

3. Fontos! A feljeleneteseket mindenki tegye meg!!

4. A teljes kartalanitasert szallunk sikra!!