Tiltakozás a roma gyerekek szegregációjának legalizálása ellen


Vendég

#76 Re:

2014-12-12 16:38

#11: -  

 Senkit,soha ne lehessen megkülönböztetni a származása miatt !

Helyes, ezzel egyetértek! Származása miatt ne, de viselkedése miatt nagyon is de!


Vendég

#77

2014-12-13 09:39

Demokráciát akarunk a törvénykezésben, az üzleti életben, a kultúrában és az OKTATÁSBAN! Ne egy párt terrorizáljon, hanem a többségi vélemény érvényesüljön.

Vendég

#78

2014-12-18 13:55

Köszönöm a kezdeményezőknek. TGM

Vendég

#79

2014-12-19 06:55

Egyenlő bánásmódot kérünk a roma gyerekeknek! A szülőknek tisztességes munkát követelünk! Kérjük a kötelező oktatás visszaállítását 18 éves korig! A szakmai képzésben a tantárgyak bővítését! A szülők tisztességes körülményekhez való jutását, szakmai képzését! A vidéki romák megélhetéshez jutását széles körben! Az éhezés megszüntetését! Minden szegénynek emberi élethez való jogának beteljesülését! Igazságos bírósági ítéleteket! Az esetleges börtönévek felhasználását képzésre és a társadalmi beilleszkedés segítésére.Az iskolai szegregáció megszüntetését! A lakóhelyi szegregáció megszüntetését!

Vendég

#80

2014-12-29 17:57

felháborito
vendég

#81 ködfelhő

2014-12-30 15:44

Az a baj, hogy akik védik a romákat, azok nem élnek a közvetlen környezetükben, nem volt roma osztálytársuk, vagy nincs teli a falu, városrész, és csak azt látják, hogy jajj bántják őket, aki ismeri a fajtát, az nem írja alá... Most jöhetnek a kommentek, hogy én ismerek, nem egy hanem több kedves romát is... ugyan már... kívánom, hogy tudja meg mindenki, mikre képesek.. és nem akarok most nyomdafestéket nem tűrő szöveget írni

Erzsébet Kalányi
Tápiószecső

#82

2015-05-28 21:57

A szegregéció nem faji, hanem tudásbeli különbségek alapján, nem mesterségesen, hanem természetesen történik a legtöbb helyen. Ha a gyengébb osztályokba 90%-ban cigányok járnak, az nem rasszizmus miatt van és nem úgy kell ellene tenni, hogy visszadobáljuk őket erős osztályokba az egyenlőség jegyében. 

Igen is jó az iskolai szegregáció. A lemaradott gyermekek így nem húzzák magukkal a többit és a saját szintjükhöz mérten tanulnak. Ez nem faji alapon megy... Jó pár évig dolgoztam iskolában, nekem elhihetitek.