Petíció a deviza alapú hitelesekért
PETÍCIÓ / Nyílt levél
Orbán Viktornak, Magyarország Miniszterelnökének!
Miniszterelnök Úr!
Alulírott Menyhért Péter, adófizető magyar állampolgárként felszólítom Önt, mint az én érdekeimet védeni hivatott, választott tisztségviselőt, hogy haladéktalanul cselekedjen: tegye meg a következő azonnali intézkedéseket!
-
Azonnal ÁLLÍTTASSON LE MINDEN OLYAN JOGÜGYLETET (bírósági végrehajtást; elkobzást; lefoglalást; zár alá vételt, stb.), amely a bizonyíthatóan CSALÁS BŰNCSELEKMÉNYE ÁLTAL LÉTREHOZOTT DEVIZA ALAPÚ HITELSZERZŐDÉSEN ALAPUL, függetlenül attól, hogy milyen szervezet, természetes vagy jogi személy az eljárást kezdeményező fél!
-
Azonnal szólítsa fel a Legfőbb ügyészt, hogy minden deviza alapú hitelezőt, ahol a pénzügyi szolgáltató bizonyíthatóan megkárosította a magyar államot és az adóst, állíttassa bíróság elé az okozott kár megtérítése érdekében. A pénzügyi szolgáltató a költségvetési csalást, valamint a többi hivatkozott bűncselekmény elkövetését csak abban az esetben kérdőjelezheti meg, ahol az általa kibocsátott elszámoló számlákon az árfolyamrés vagy konverziós díj önálló költségként szerepel.
-
Azonnal gondoskodjon az érintett bankok és pénzügyi szolgáltatók vagyonának zárolásáról a büntetőeljárások befejezéséig.
Követelésem alapját az a tény képezi, hogy a deviza alapú hitelek esetében, a csalást megalapozó tucatnyi tény mellett, egy nagyon egyszerűen bizonyítható tény áll rendelkezésünkre: a hitelezők nem adtak számlát a deviza árfolyamrés összegéről, miközben az adósoktól beszedték azt! Ez a tétel kimagyarázhatatlan, hiszen minden egyes banki elszámoló számlából hiányzik az adós által megfizetett, önálló pénzügyi tranzakció díja, ami egyebek mellett a hitelszerződésekben sincsen korrekt módon feltüntetve.
Ezzel a jövedelemmel a hitelezők a fekete gazdaságba fordították az adóstól és az államtól bűnös módon kicsalt jövedelmüket, kárt okozva mindkét érintett félnek! A hitelezők csalása a Magyar államot legkevesebb 123 milliárd forinttal károsította meg, nem számolva a számlaadás kötelezettségének elmulasztása miatt törvényesen járó büntetést és kötbéreket!
A követelésem részletes indoklása következő oldalakon található.
Budapest, 2013. május 6.
Előterjesztő:
Menyhért Péter sk
egy Önök által csalárd és hazug módon megalázott szolgálati nyugdíjas tűzoltó
Minden deviza alapú hitelszerződés, amelyben egyértelműen bizonyítható a számlaadás hiányával a bűncselekmény, az adóst tudatosan, üzletszerűen, a várható extraprofit érdekében megtévesztette, majd tévedésben tartotta.
Ezzel minden esetben megvalósította az 1978. évi IV. törvény, a Büntető Törvénykönyv (továbbiakban Btk) 318.§.-a szerint minősülő csalás bűntettének tényállását.
Az üzletszerű, bűnszövetségben elkövetett csalás mellett rendszerszerű okozati összefüggésben, halmazati módon megvalósultak a következő, járulékos törvénysértések is:
-
a Btk 289. § szerint minősülő számvitel rendjének megsértése,
-
a Btk 292. § szerint minősülő rossz minőségű termék forgalomba hozatala,
-
a Btk 310. § szerint minősülő költségvetési csalás,
-
a Btk 310/A. § szerint minősülő költségvetési csaláshoz kapcsolódó felügyeleti vagy ellenőrzési kötelezettség elmulasztása,
-
a Btk 330/A. § szerint minősülő uzsora bűncselekmény,
amelyek összességében eredményezték az adóst megkárosító halmazati büntető tényállásának elemeit,
továbbá a hitelező által megvalósult:
-
a 2000. évi C törvény 15. § szerint minősülő számvitel alapelveinek megsértése,
-
az 1996. évi LVII. törvény 8.§, 9.§, 10. §,21. § szerint minősülő tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmának megsértése,
-
a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatokról szóló, és a
-
93/13/EGK irányelvek megsértése.
A jogszabályok ilyen súlyos megsértése az állami költségvetés megkárosítását, és az adós vagyona elleni károkozást egyidejűleg valósította meg.
Menyhért Péter Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével
A petíció szerzője lezárta ezt a petíciót.E weboldal adminisztrátorának bejelentéseEltávolítottuk az aláírók személyes adatait.Az Európai Unió általános adatvédelmi rendelete (GDPR) előírja, hogy személyes adatok kizárólag törvényes okból kifolyólag kerülhetnek tárolásra, valamint azt, hogy az adatokat a lehető legrövidebb ideig tárolhatják. |