Ne legyen Horthy-emléktábla a Debreceni Református Kollégiumban!

Quoted post

miskolczyj

#16 szégyellem magam!

2012-05-08 14:15

én is Refis voltam - most szégyellem magam!
Elsősorban azok miatt, akik az újra fellobbantott antiszemita propagandának köszönhetően - vagy éppen azt meglovagolva - jó alkalomnak hiszik ezt, hogy rúgjanak egyet: nem csupán vitéz Nagybányai Horthy Miklós emlékén, hanem azokon az esetleg éppen mellettük, vagy értük dolgozó honfitársaikon, akik számára Horthy neve nem a horog- vagy nyilaskereszttel, hanem az I. Világháború veszteségeiből, a rákövetkező kommunista diktatúra morális veszteségeiből kilépni próbáló Magyarországgal (hadd tegyem hozzá, egy olyan Magyarországgal, amelyet a körülvevő "EU" nem megbüntetni, nem bekebelezni, hanem kisegíteni próbált több vonatkozásban) függ össze.
Ha sejtem is - nem dolgom kutatni, hogy kit milyen politikai meggyőződés indít e petíció aláírására. Csak kérdezni szeretném: az Önök számára nincs a politikánál fontosabb és nagyobb szempont?

Válaszok


Vendég

#20 Re: szégyellem magam!

2012-05-08 18:29:09

#16: miskolczyj - szégyellem magam!

Én szégyellem magam debreceni létemre, hogy vannak olyan emberek, aki ha tehetnék szetté avatnák ezt a tetűt.

Sőt szégyellem magam Bölcskei Gusztáv miatt, aki a besúgói korzska után még mélyebbre süllyedt.