El a kezekkel a nyugdíjunktól!

Quoted post

Harangvirág

#21 Re:

2012-05-08 02:24

#7: -  Nem értem ezeket a "híreket", nem azért, mert nem hinnék a szörnyűségekben. Honnan veszik a nyugdíjak járulékoztatását, még nincs törvény. Ha majd az is lesz ráérünk tiltakozni ellene! Egyébként a választások idején miért nem gondolkozott egyetlen szavazó sem? Most meg kapkodnak, kritizálnak, különösen azok, akik a szavazáson részt sem vettek! "Mert csak". mondják! Szerintem büntetni kellene azt, aki nem megy el szavazni, akkor nem lenne 2/3! Itt kezdődik és ér véget minden kérdés, ami nap, mint nap felmerül. Kik is dolgoztak meg a nyugdíjukért? Akik nagy számban a teljes jövedelmüket egész életük folyamán a költségvetésből kapták és a járulékok is abból voltak fizetve? A költségvetés a többi dolgozó adójából és járulékaiból tevődik ki. Miről is tetszik említést tenni kedves hozzászóló. Kiktől, mennyi %-ot vesznek el, ki tudja azt ma? Találgatások, egymás ijesztgetése. Erre nincs ám szükség! Személy szerint én is érintett vagyok sok hátrányos intézkedésben, nem vagyok közömbös, de a túlzás és a türelmesség nem helyénvaló. Nekem a nyugdíjkorhatárt még előző kormányok emelték fel 7 évvel, rám irányadó is! Nagyon sok másra nem, sőt több olyan embert ismerek, akik 52 évesen elmentek /nők/ nyugdíjba, mert tudásuk már a kor technikai követelményeinek nem felelt meg. Sokan hosszan nyugdíjat kaptak 10 év munkaviszony után. Majd 1990-től 20 év munkaviszony után kaptak teljes nyugdijat. Na, kérem ezek az igazi kérdések. Ha valakinek van 30, 35, 40 éves munkaviszonya akkor ő miért csak tört összegre jogosult? Örök időre! Vagy, ami az én vesszőparipám, tessék figyelni, nem vicc: pedagógus, aki napi ledolgozott munkaideje hosszú időn keresztül 1, 2x30, 40 perc volt, /ma már kicsikével hosszabb/, de a többi időt felkészülésnek tudták be!!! Mit szólnak ehhez? Jogosult ő egyáltalán nyugdíjra, vagy éppen egészségbiztosításra? Na ugye... /Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a 1, 2x30, 40 perc után még további hasonló teljesítés volt, akkor azt már átlagbérrel túlóra címén számolták el!!!/ Milyen munkaviszony az időszaki főfoglalkozású pedagógus, aki egész nyáron otthon tölti az idejét szintén átlagbérrel fizetve, melyik dolgozó embernek jár évi 70 nap szabadság? Ezeken is el kell ám gondolkodni, ezért nincs a nyugdíj-kasszában a mi befizetéseink fedezete most! /A mi befizetéseinken értem a tőlünk levont járulékokat, valamint az utánunk munkáltatónk által befizetett járulékokat./ Kinek jár munkaviszonyban valamilyen tevékenysége címén évi 25 nap pótszabadság? /nevelési pótszabadság ez/ Hol is történik nevelés? Legalább, már kimondottan, 40 éve nincs nevelve az ifjúság, ezért tartunk ott, hogy hittan és erkölcstan /etika/ tanítás kötelező lesz, valamint értékjegy is. Én viselkedést is bevezetnék, mert szükséges! Sokan a megszerzett diplomával nem tudnak megjelenni a HR-s előtt sikeresen, mert ez hiányzik! Sajnálom, de a nyugdíj-kérdéshez ezek a kérdések is hozzá tartoznak, hiszen az ifjúság úgy gondolja, hogy ők tartják el a nyugdíjasokat. Majd lassan többségük munkanélküliként tengeti napjait, hogyan is tartanák el az idősebbet? Sajnos a szakmai hozzá nem értésük is társul a nagy számú munkanélküliségükhöz. A képzést valóban át kell alakítani, de ha a kormányzat nem kap megfelelő lehetőséget ehhez a nép részéről, akkor még esélye sincs az átalakításra. Meggyőződésem, hogy nem kell minden fiatalnak egyetemet, főiskolát végeznie! Nincs is meg mindegyiknek hozzá a feltétel rendszere, szakmunkásokra is szüksége van az országnak! Igy volt ez a múltban is, ennek most és a jövőben is így kell lennie. Nem lehet szégyen a munka! Csak annak a megítélése! /Értem alatta, hogy minimálbérből aligha lehet eltartani két keresővel sem egy családot! Ugyanis minimálbér után, csak minimál-nyugdíjra lehet számítani, vagyis mindig nélkülözhet bizonyos ember-csoport, ez helytelen!/

Zúgolódnak a fegyveres testületekből korai nyugdíjba vonultak, hogy visszarendelik őket, járulékoztatják, adóztatják a nekik folyósított, nem egy esetben magas nyugdíjat, amit 40, 45, vagy netán 50 éves koruktól, nemre való tekintet nélkül kapnak. Ezeket a különbségeket régen meg kellett volna szüntetni, minden dolgozónak, minden nyugdijasnak meg kell élnie! Természetesen csakis annak, aki jogosultsággal rendelkezik!!!! A jogosulatlanul kiutalt összegeket vissza kell venni, akkor a jogosultak járandósága nem lesz kérdéses! Elnézést, de ennyire komplikált ez a bizonyos nyugdíj-ügy! Igazságos rendszer nem volt és félek soha nem is lesz ebben. /Addig főleg nem, amig kétféle Munka Törvénykönyv létezik kicsi hazánkban!/

 

 

Válaszok

Hegylako

#31 El a kezekkel

2012-05-13 09:13:06

#21: Harangvirág - Re:Honnan veszik a nyugdíjak járulékoztatását, még nincs törvény.

Tévedsz, van törvény, csak végig kellett volna nézni a mellékelt klipet. Ott nyíltan ki lett mondva, hogy az Orbánista fércmű valami alaptörvény, nem csak a nyugdíjakat, hanem a TB-t is kihagyták belőle. Ebből egyenes következmény, hogy adó formájában van beszedve és arra fordítják, amire akarják. Ezt a nálam okosabb ember mondta el, Juszt László műsorában. Viszont aki odafigyelt rögtön megértett.

Miért kell már most tiltakozni: Egyszerű, ha elkezdik egy reggel a salátatörvénykezésbe beadni a járadékká való átalakítást, estére már életbe is léptetik. Utána hova mész?

Nincs valós alkotmány bíróságunk, a köztársasági elnök az emberük, az ügyészség és a bíróság a zsebükben van, nem beszélve a médiáról.