El a kezekkel a nyugdíjunktól!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) El a kezekkel a nyugdíjunktól! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#1

2012-05-06 16:23

Aljas módon csinálják!!! Felháborító!
canada

#2

2012-05-06 16:45

Ezért nagyon keményen meg dolgoztam!!!!!4

Vendég

#3

2012-05-06 17:07

Szeretném hinni, hogy elegendő aláírás lesz azért, hogy észrevegyék magukat.

Vendég

#4

2012-05-06 19:13

El a kezekkel! És vissza tenni mindazt, amit a gyerekeinktől elszedtek.Ezek a szemetek nem gondolkodnak, csak cselekszenek.

Vendég

#5

2012-05-06 19:29

Ez a kis NÁCI mikor tűnik már a picsába a segg nyaló slepjével eggyüt?

Vendég

#6

2012-05-06 19:38

Orbán vagyon és bandája mikor kerül vissza az állam kaszába!

Vendég

#7

2012-05-07 12:37

Ráadásul - a hírek szerint - akinek 100 ezernél több a nyugdíja, attól elvesznek 20%-ot, hogy ebből emeljék a nagyon alacsony nyugdíjat kapók járandóságát. Szerintem ez nem azon idősek feladata, akik megdolgoztak azért, amit kapnak, hanem az államé. De ennek a kormánynak lassan csak mínusz számokkal mérhető a szociális érzékenysége.

Vendég

#8

2012-05-07 12:45

amit mar ez a kormany csinal diktatura

Vendég

#9

2012-05-07 12:48

A legfelhaboritobb az, hogy egy nyugdijaskorunak mar semmifele eszkoz nincs a kezeben...a fiatal meg gyujtogethet, eldontheti szul-e eltartando gyereket, vagy tanulas helyett dolgozik. Tevedes ne essek, nem gondolom, hogy nekik jobb a helyzetuk,lenyultak az o penzuket is... az is felhaborito, hogy itt tartunk, hogy ez merlegeles targya kell, hogy legyen...de mi evtizedekig fizettunk abban a hitben, hogy oregsegunkre lesz nyugdijunk! Mit tudunk megfontolni, hogy eletben maradjunk nyugdijasan?!

Vendég

#10

2012-05-07 12:56

T.Ovi úr, ha annyira haragszik az állítólag állami pénzből eltartott nyuggerekre akkor azt kívánom,hogy ne élvezze soha a"jól megérdemelt"(nem kicsi)nyugdíját,vagy tán soha nem akar nyugger lenni??????A hatalom véges és jöhet a nemszeretem idő!!!!!!!!!!!!!
Hajnal Erika

#11

2012-05-07 14:14

Köszönöm mindenkinek, aki eddig aláírta! Minden hozzászólással egyetértek! A "cipőnk" sajnos kezd szűk lenni!

Vendég

#12

2012-05-07 14:51

Ha a szüleidről lenne szó megtennéd??? igaz, hogy van neked miből pótold nekik, loptál eleget! Verjen meg az ég, ha hozzányúlsz, levonsz belőle bármennyit is!!! VÉGED LESZ EGYSZER,- pofára fogsz esni !! ez lesz a veszted!!!!!!! :-((

Vendég

#13

2012-05-07 15:27

Magyarország nagy értékű állami tulajdonnal rendelkezik.
Az érték nagysága 1000 milliárd USD. Erre én próbáltam felhívni mind a jelen kormány, mind az ellenzékben működő politikai erők figyelmét, de hiába. Senkit nem érdekelt. Csak az alsóbb rétegek kifosztását és egymás lejáratását tekintik feladatuknak. Ez egy elvakult vezetés és ellenzék értelmetlen háborúja, amiben ők azért meggazdagszanak, de a nép egyre szegényebb lesz. A szavak a siránkozás nem segít, senki nem figyel rá. A Magyar nép magára maradt ebben az értelmetlen zűrzavarban.
Minden újabb megszorítást azzal magyaráznak, hogy nincs pénz. Akkor miért nem kellett az, amit kínáltam? Miért????

Vendég

#14

2012-05-07 15:35

Elvették a közgyógyomat,mert nőtt a nyugdijam.Kinek nem?De ugyanakkor csökkent,mert az ÁFA 27 % lett,a gyógyszerért fizetnem kell,a cukordiétát nem tudom így se tartani.És még ebből is el akarnak venni?Aljasság!
Hajnal Erika

#15 Re:

2012-05-07 16:09

#13: -

Nyilván azért teszik, mert azonnal pénzhez jutnak a mi kifosztásunkkal. Az állami vagyon, amiről írsz, miből tevődik össze?

 


Vendég

#16

2012-05-07 16:19

Kérlek benneteket, olvassátok el a hozzászólásomat, nem személyeskedek, hanem közérdekű a leírt infó.

Vendég

#17

2012-05-07 16:38

FIDESZ! Vigyázzatok, mert lesztek ti is öregek... ha megéritek!

Vendég

#18

2012-05-07 17:38

Ezt miért nem közölték az emberekkel a jövőről szól?
A törvényeket kellene ismertetni nem egymással foglalkozni.Kormányozni!Tisztességtelen eljárás.Felháborító!

Vendég

#19

2012-05-07 19:07

Igaz még nem vagyok nyugdíjas, de akkor is tiltakozom,hogy a nyugdíj korhatárhoz és a nyugdíjakhoz is hozzápiszkál a FIDESZ!

Vendég

#20

2012-05-08 00:35

Amit ez a kormány művel minden képzeletet felülmúl, adó formájában szedi be a járulékokat, így oda teszi, illetve elveszi, azután közlik, hogy nincs pénz az egészségügyi és a nyugdíj kasszában. Szégyenletes és felháborító amit művelnek a betegekkel, a gyerekekkel és az idősekkel. Megkérdezném a nagy vezírtől, hogy ki mikor és mekkorát hazudott életében? Ő ebben világbajnok lehetne.Jobb lenne ha az ország gazdasági helyzetének a javításán dolgozna és nem a kiskirályi hatalma bebetonozására szavaztatná meg a törvényeket. Kapóra jött neki S.P. aki mindent vakon aláírt, mi pedig ennek a "szabadságharcnak" az áldozataivá válunk.Mindent elkövetek a lakókörnyezetemben, hogy ez a hazug kormány lehetőleg 100 évig ne kerülhessen kormányközelbe. Egy a baj addigra 9 millió koldusok országa leszünk. Szomorú és kilátástalan a mai Magyarországon élő dolgozó emberek jövője.
Harangvirág

#21 Re:

2012-05-08 02:24

#7: -  Nem értem ezeket a "híreket", nem azért, mert nem hinnék a szörnyűségekben. Honnan veszik a nyugdíjak járulékoztatását, még nincs törvény. Ha majd az is lesz ráérünk tiltakozni ellene! Egyébként a választások idején miért nem gondolkozott egyetlen szavazó sem? Most meg kapkodnak, kritizálnak, különösen azok, akik a szavazáson részt sem vettek! "Mert csak". mondják! Szerintem büntetni kellene azt, aki nem megy el szavazni, akkor nem lenne 2/3! Itt kezdődik és ér véget minden kérdés, ami nap, mint nap felmerül. Kik is dolgoztak meg a nyugdíjukért? Akik nagy számban a teljes jövedelmüket egész életük folyamán a költségvetésből kapták és a járulékok is abból voltak fizetve? A költségvetés a többi dolgozó adójából és járulékaiból tevődik ki. Miről is tetszik említést tenni kedves hozzászóló. Kiktől, mennyi %-ot vesznek el, ki tudja azt ma? Találgatások, egymás ijesztgetése. Erre nincs ám szükség! Személy szerint én is érintett vagyok sok hátrányos intézkedésben, nem vagyok közömbös, de a túlzás és a türelmesség nem helyénvaló. Nekem a nyugdíjkorhatárt még előző kormányok emelték fel 7 évvel, rám irányadó is! Nagyon sok másra nem, sőt több olyan embert ismerek, akik 52 évesen elmentek /nők/ nyugdíjba, mert tudásuk már a kor technikai követelményeinek nem felelt meg. Sokan hosszan nyugdíjat kaptak 10 év munkaviszony után. Majd 1990-től 20 év munkaviszony után kaptak teljes nyugdijat. Na, kérem ezek az igazi kérdések. Ha valakinek van 30, 35, 40 éves munkaviszonya akkor ő miért csak tört összegre jogosult? Örök időre! Vagy, ami az én vesszőparipám, tessék figyelni, nem vicc: pedagógus, aki napi ledolgozott munkaideje hosszú időn keresztül 1, 2x30, 40 perc volt, /ma már kicsikével hosszabb/, de a többi időt felkészülésnek tudták be!!! Mit szólnak ehhez? Jogosult ő egyáltalán nyugdíjra, vagy éppen egészségbiztosításra? Na ugye... /Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a 1, 2x30, 40 perc után még további hasonló teljesítés volt, akkor azt már átlagbérrel túlóra címén számolták el!!!/ Milyen munkaviszony az időszaki főfoglalkozású pedagógus, aki egész nyáron otthon tölti az idejét szintén átlagbérrel fizetve, melyik dolgozó embernek jár évi 70 nap szabadság? Ezeken is el kell ám gondolkodni, ezért nincs a nyugdíj-kasszában a mi befizetéseink fedezete most! /A mi befizetéseinken értem a tőlünk levont járulékokat, valamint az utánunk munkáltatónk által befizetett járulékokat./ Kinek jár munkaviszonyban valamilyen tevékenysége címén évi 25 nap pótszabadság? /nevelési pótszabadság ez/ Hol is történik nevelés? Legalább, már kimondottan, 40 éve nincs nevelve az ifjúság, ezért tartunk ott, hogy hittan és erkölcstan /etika/ tanítás kötelező lesz, valamint értékjegy is. Én viselkedést is bevezetnék, mert szükséges! Sokan a megszerzett diplomával nem tudnak megjelenni a HR-s előtt sikeresen, mert ez hiányzik! Sajnálom, de a nyugdíj-kérdéshez ezek a kérdések is hozzá tartoznak, hiszen az ifjúság úgy gondolja, hogy ők tartják el a nyugdíjasokat. Majd lassan többségük munkanélküliként tengeti napjait, hogyan is tartanák el az idősebbet? Sajnos a szakmai hozzá nem értésük is társul a nagy számú munkanélküliségükhöz. A képzést valóban át kell alakítani, de ha a kormányzat nem kap megfelelő lehetőséget ehhez a nép részéről, akkor még esélye sincs az átalakításra. Meggyőződésem, hogy nem kell minden fiatalnak egyetemet, főiskolát végeznie! Nincs is meg mindegyiknek hozzá a feltétel rendszere, szakmunkásokra is szüksége van az országnak! Igy volt ez a múltban is, ennek most és a jövőben is így kell lennie. Nem lehet szégyen a munka! Csak annak a megítélése! /Értem alatta, hogy minimálbérből aligha lehet eltartani két keresővel sem egy családot! Ugyanis minimálbér után, csak minimál-nyugdíjra lehet számítani, vagyis mindig nélkülözhet bizonyos ember-csoport, ez helytelen!/

Zúgolódnak a fegyveres testületekből korai nyugdíjba vonultak, hogy visszarendelik őket, járulékoztatják, adóztatják a nekik folyósított, nem egy esetben magas nyugdíjat, amit 40, 45, vagy netán 50 éves koruktól, nemre való tekintet nélkül kapnak. Ezeket a különbségeket régen meg kellett volna szüntetni, minden dolgozónak, minden nyugdijasnak meg kell élnie! Természetesen csakis annak, aki jogosultsággal rendelkezik!!!! A jogosulatlanul kiutalt összegeket vissza kell venni, akkor a jogosultak járandósága nem lesz kérdéses! Elnézést, de ennyire komplikált ez a bizonyos nyugdíj-ügy! Igazságos rendszer nem volt és félek soha nem is lesz ebben. /Addig főleg nem, amig kétféle Munka Törvénykönyv létezik kicsi hazánkban!/

 

 


Vendég

#22 Re:

2012-05-08 05:48

#20: -  

 Sajnos már a jelenünk is kilátástalan.


Vendég

#23

2012-05-08 10:00

oceania

Vendég

#24

2012-05-08 10:54

Mit is várhatunk ettől a piszkos bandától?????


Vendég

#25

2012-05-08 18:43

Semmi kedvezőt, így marad a felháborodás.