Nőszervezetek szolidaritási nyilatkozata Dr. Geréb Ágnes mellett

Quoted post


Vendég

#1

2012-02-20 20:49

Személy szerint nem vagyok híve az otthon szülésnek, ugyanakkor mindaddig, míg nincsenek tisztázva a dolog jogi és szakmai feltételei, felháborítónak tartom,hogy egy köztudottan lelkiismeretes és a műfajban elismert szakembert üldözzenek és büntessenek egy olyan mérce alapján, amit a kórházakban nem alkalmaznak.

Válaszok


Vendég

#2 Re:

2012-02-20 20:50:11

Lilla

#11 Re:

2012-02-21 06:23:22

Számomra az a felháborító, hogy a kórházakban az orvosok büntetlenül, számtalanszor hibázhatnak, Geréb Ágnest pedig, akinek élete -  ellentétben a legtöbb orvossal - valóban a nők és a születendő gyeremekek érdekeiért való tevékenységről szólt, így meghurcolják.

Én voltam életveszélyben szülés során, az első fiamat otthon nem tudtam volna megszülni és én személy szerint nem is mernék otthon szülni. Mégis azt gondolom, ez egy alapvető jog, de aki ezt bevállalja, s elfogadja a segítséget, ezt csak saját felelősségére teheti.


Vendég

#15 Re:

2012-02-21 09:35:45

#1: -

Egyetértek! Legalábbis a felháborodottsággal. Geréb Ágnes kitüntetést érdemelne, nem meghurcolást!


Vendég

#62 Re:

2012-02-23 09:10:28

#1: - Felháborító. ami Geréb Ágnessel történik! Ráadásul nem is értem az őt meghurcolók gondolkodás modját: Még az én korosztályomból (50 évesek) is sokan vannak, akik otthon, bába segítségével születtek. Nemolyan régen még születhettek emberek kis falvakban pl. Tiszapüspökin, Faddon, Tejfaluszigeten.......ma már csak "városi emberek" születnek.