Petíció a devizaadósok perilleték mentességéért

Quoted post


Vendég

#43

2012-02-06 16:52

Sajnos ezeket a szerződéseket olyan módon és feltételekkel kötötték az emberek, hogy örömmel hajtották a fejüket a bakó alá. Akik kicsit utánagondoltak, azok forinthitelt vettek fel, hogy ne tudjanak ebbe a csapdába szorulni, még ha kissé drágbb is volt. A közjegyző előtt mindenkinek felolvasták és értelmezték a hitel szövegét és feltételeit. Lehet, hogy felületes volt a kölcsönt felvevő? Tévedés ne essék én nem a bankokat védem, hanem az a véleményem, hogy mindenki tudta mit ír alá. Később, amikor a legrosszabb forgatókönyv látszott megvalósulni, akkor sokan összeomlottak. Már az elején kellett volna az "illetékes elvtársaknak" odafigyelniük és nem eladósítani az országot és az embereket.

F.V.

Válaszok


Vendég

#49 Re:

2012-02-06 20:04:34

#43: -

#43.!!!!   Pláne akkorról beszél ön amikor már a bankszámlája a banknál volt, az értékbecslést kifizette, a bank által kijelölt értgékbecslőnek, aki vagy megmondta mennyire becsüli az ingatlant, vagy banktitokra hivatkozva nem mondta meg, ( azt hogy a piaciértéknél mennyivel alább becsülte az ingatlan értékét a valóságosnál) a földhívatallal eggyütt, az élet bíztosítás is megkötötte, a lakásbíztosítást meg kötötte, ahol a bank a kedvezményezett, különben nem foglalkoztak volna a hitel-kérelmével, eltelt már 1- 1 ésfél hónap amikorra behívta a bank a közjegyzőhöz a bankfiókba, ahol a közjegyző felolvasta a kész szerződést amiben mindenhez a banknak van joga, a hitelfelvevőnek meg semmi, s pl az én példámnál, mikor meg kérdeztem a közjegyzöt hogy ez mi , ez alatt mit kell érteni?, elmondta, de csak akkor, nem a szerződés elkészülte előtt. S mikor meg kérdeztem :... Mi van akkor, ha én ezt nem írom alá????? A válasza csak ennyi volt: AKKOR NEM KAPJA MEG A HITELT, DE ENGEM AKKOR IS KIKELL FÍZETNIE, MIVEL ÉN A SZERZŐDÉST MEGCSINÁLTAM!!!!! + 100.000fT AZ EDDIGI KÖLTSÉGEK MELLET. Ezek után miről is beszélünk???? Banki tisztesség???? Hol van???? Én is vettem volna fel forint hitelt, csak érdekes modon arra a keresetünk nem felelt meg, de a CHF.re igen. Ja Sajnos sem én sem a nejem nem keres havi 150.000Ftfelett/ fő, van három gyermek. Ja és pl a nejem 28év ápólónői munka után 100.000ft sem kap kézhez. Őn bíztos egyedül is 150.000ft nettő fölött keres. Ezért volt jó a forint hitelre. Csak az az érdekes, hogy ha megnézzük 2006- és 2009 között mennyi kamatra adtak forint hitelt a bankok???? És CHF-ET, VAGY EURÓT DEVÍZA ALAPON ( PAPIRON)??  NA EZÉRT VETT FEL ENNYI EMBER CHF, VAGY EURÓ  HITEL, MERT CSAK EZT KAPOTT!!! JA MEG EGÉR UTATT. MÁST NEM. Sajnos nem mindenki tud leakasztani VIP-es családtagott ismerőst, barátott. Aki érti, érti.