Petíció a devizaadósok perilleték mentességéért

vendég

#26

2012-02-05 07:54

Összefogással megtörhetjük a Bankok kizsákmányolását!Győzzük le a svájci frankot!Csatlakozzatok,hogy minnél többet legyünk!!

Vendég

#27

2012-02-05 08:59

Szinte nincs is szó arra, ami ebben az országban folyik. Teljesen legálisan lehet lopni, csalni és hazudni, persze csak a politikai elitnek. Elképesztő és felháborító, hogy a hitelezőnek semmi joga nincs, csak kötelezettsége, ezért a bankok úgy emelik a törlesztő részleteket, ahogy kedvük és pofátlanságuk tartja. Mindezt büntetlenül, mert aki igazán tehetne ez ellen, az nem tesz semmit.

Vendég

#28

2012-02-05 10:16

A petíció minden szavával, követelésével egyetértek. Barta Judit adós rabszolga

Vendég

#29

2012-02-05 11:48

Én maximálisan egyet értek a szövetséggel. De sajnos ez mind kevés. Nem csak alá kell írni ezt a petíciót, hanem az kellene, hogy minden adós akinek devizaalapú kölcsöne van, be kell szüntesse a fizetést. Vagy ha nem szünteti be akkor sem szabad kifizetni amit követelnek. Fizessen mindenki havi ezer forintot. És kész semmi többet. Ezt is csak azért hogy ezzel bizonyitani tudja, hogy ő fizet ha tisztességes szerződése van, ha a tisztességes összeget követelik nem pedig a négy-ötszörösét. Vagy senki ne fizessen a bankoknak. Azt az összeget amit fizetnie kellene, tegye félre, ne költse el de ne is fizesse be a bankoknak. Emellett csak úgy érhetünk el valamit, ha az összefogás mellett, mindenki egyénileg beadná a perkeresetet a bíróságra. Közösen és egyénileg is kell lépni. Nem szabad arra várni, hogy a szövetség majd megoldja. A szövetség nem oldja meg, csak összefogja az embereket. A problémát mindenkinek saját magának kell megoldani, mégpedig úgy hogy egyrészt nem fizet másrészt beadja egyénileg is a perkeresetet. A családosoknak, a gyermeket nevelőknek, munkanélkülieknek, otthontalanoknak, a minimálbéren élőknek a biróság köteles megadni a költségmentességet, csak bele kell irni a perkérelembe. De a szövetségnek nem. Tehát tömörüljünk szövetségbe, de ugyanakkor egyénileg is lépjünk fel. Másként nem lehet sikert elérni. Mindenkinek magának kell eldönteni mit akar tenni. Fizet tovább és nyomorban él, elveszti otthonát, mindenét, vagy fellép ellene. Csoportosan és egyedül is. Csak így lehet elérni valamit. Ha az a több százezer ember aki ebbe a cipőben jár, és mindenki megszünteti a fizetést, a bankok nem tudnak annyi emberrel szemben fellépni. A biróság pedig ha elözönli őket a feljelentések perkérelmek tömkelege, kénytelen lesz igazságos itéletet hozni. Több százezer embert nem tudnak kitenni otthonából kisemmizni. A kormány emberei nem fognak segiteni senkinek. Az ő zsebük és hasuk tele van, felveszik a milliókat, nemcsak az állam azaz a mi zsebünkből, hanem a bankoktól is hasznot húznak. Ezért nincs rendes segítség, ezért nincs határozott fellépés. Tőlünk már elvettek mindent. Megélhetést otthont, munkát sőt a hazánkat is. A munkahelyeket megszüntették, a nyugdijasokat rokkantakat munkára akarják kényszeríteni, holott a fiatalok sem tudnak munkát találni. Velünk nem törődnek. Az eddigi segítség sem nekünk volt segítség, hanem azoknak akiknek amúgy is jól megy a sora. A kisembereket figyelmen kivül hagyták, azt a látszatot keltve, hogy hát persze én segítek. Pedig dehogy. Nem segítettek, csak abban hogy az ember továbbra is adósrabszolga legyen, és csak kitolták az idejét. Eredetileg lett volna adós tiz évig most lesz 20 évig. Hát ez nem semmi. És ennyi volt a segítség. De ha az összefogás mellett mindenki abbahagyja a fizetést, ha beadja a keresetet a biróságra igy el lehet érni a változást. Másképp nem. A szövetségről még annyit jó jó a szövetség, de ez megint csak egy olyan amiért fizet az ember. Hisz azt mondja senki nem dolgozik más helyett. Beszedi a pénzt és mit old meg? Gyakorlatilag semmit. A szövetség csak támasz de nem segitség, nem megoldás. És igen, elmondom egy szövetségnek nem igy kellene működni. Hanem úgy hogy azért teszem mert igazságtalan az egész amit művelnek, mert összefogunk azért hogy legyen változás. De hogy fizetni is? Miért? Hisz senkinek nem oldja meg a problémáját. Petíciók kérelmek tömkelegét küldik, de elérni semmit nem tud. A probléma mindenkinek egyedi és más. Tehát egyedileg és közösen kell fellépni. Másként sajnos nem megy.

Vendég

#30

2012-02-05 12:01

Nagyon jó lenne ha valami történne, mert az
emberek a csőd szélén állnak velem együtt.

Vendég

#31

2012-02-05 13:54

Támogatom a kezdeményezést.

Vendég

#32

2012-02-05 14:21

Érdekes,igazság van benne.

Vendég

#33

2012-02-05 14:48

Minden devizában eladósodott embernek érdeke,hogy ezt a felhívást aláírja.Minél többen vagyunk annál tovább elhallatszik a hangunk.

Vendég

#34

2012-02-05 16:13

Itt van az ideje, hogy végre a pénzéhes bankokat helyre tegyék, és a sok megnyomorított és otthontalanná vált családot kárpótolják. Csak üdvözölni tudom ezt a megmozdulást.

Vendég

#35

2012-02-05 16:24

Így ront rá a kormány a saját nemzetére, minden polgárára! Lehet, hogy ma még nem te vagy soron... de sorra kerülsz! Ha szemétségről van szó, kifogyhatatlanok az ötletekből! Nem létezik olyan disznóság, amit meg ne csinálnának, ha a hatalmukról van szó!!! Rohanunk a szakadék felé, és egy őrült ül a kormánykeréknél! Állítsátok meg Arthuro Uit!!!

Vendég

#36

2012-02-05 16:28

Ideje lenne már egy békés tüntetésnek,vagy felvonulásnak,hogy lássa az ország,mennyien vannak a devizások.A már,a most és a még ezután bedőlt devizások összesen.Az országházban meg szavazták a végtörlesztést,hogy a devizásoknak,segítsenek.De milyen érdekes,hogy a kis emberek nem tudták igénybe venni,bezzeg a képviselők igen.Ők a milliós fizetések mellé,akkora segítséget kaptak,akkor itt az ideje,hogy a petició elfogadásával bizonyítsák,hogy a kis ember is ember.Elvileg ők vannak értünk,akkor képviseljék a mi érdekeinket is,a nagy erős bankokkal szemben.Nagyon jó az ötlet,remélem kivitelezhető is lesz,a sok devizásnak ez egy mentőöv lenne.Ha nem fogadják el,akkor a parlamentből aki vég törlesztett,annak le kéne mondania,nekik jár minden,a kisemberekbe meg megint csak bele rúgnak a vissza utasítással.

Vendég

#37

2012-02-05 16:30

Anno felvettem havi 29000,-Ft törlesztéssel egy bizonyos összeget és most havi 65000,-Ft a törlesztőrészletem.Az első összeget vállaltam és bizonyos emelést is,na,de ennyit? Nem akarom minősiteni a bankokat,akik direkt módon válsághelyzetet hoztak létre és a kormány mindezt hagyja,hogy megnyormorítsanak bennünket,elvegyék a házunkat,amit egy élet keserves munkájával felépitettünk.Irhatnék még nagyon sok sérelmet,de még annyit,hogy igazságos elbirálást akarunk!

Vendég

#38

2012-02-05 17:46

Sajnos érintettek vagyunk a témában. Eurós devizahitelünk van, amit már igen csak nehezen nyögünk.Három gyermeket nevelünk igen csak kevés pénzből. És hol van még a rezsi(kb. 100.000 ezer forint), a fizetésünkből alig marad 30.000 ezer forint megélni.

Vendég

#39

2012-02-05 19:04

Örülök ,hogy végre valami konkrétum elkezdődött !
Muszáj gyöznünk !

Vendég

#40

2012-02-05 22:19

Nagyon jó ez a kezdeményezés mert a legtöbb adósnak már kenyér gondjai vannak ezért fontos az illetékmentesség.

Vendég

#41

2012-02-05 22:59

mozsik.andrea@citromail.hu
molnar.meli@citromail.hu
Elnök

#42 Re:

2012-02-06 10:48

#22: -

Köldd el petíciót MINDEN ismerősödnek e-mailban.


Vendég

#43

2012-02-06 16:52

Sajnos ezeket a szerződéseket olyan módon és feltételekkel kötötték az emberek, hogy örömmel hajtották a fejüket a bakó alá. Akik kicsit utánagondoltak, azok forinthitelt vettek fel, hogy ne tudjanak ebbe a csapdába szorulni, még ha kissé drágbb is volt. A közjegyző előtt mindenkinek felolvasták és értelmezték a hitel szövegét és feltételeit. Lehet, hogy felületes volt a kölcsönt felvevő? Tévedés ne essék én nem a bankokat védem, hanem az a véleményem, hogy mindenki tudta mit ír alá. Később, amikor a legrosszabb forgatókönyv látszott megvalósulni, akkor sokan összeomlottak. Már az elején kellett volna az "illetékes elvtársaknak" odafigyelniük és nem eladósítani az országot és az embereket.

F.V.

Vendég

#44

2012-02-06 17:14

Abszolút EGYET ÉRTEK ...

Vendég

#45

2012-02-06 17:25

#43 BEJEGYZÉSÉRE REAGÁLVA ÜZEMEM NEKI ,HOGY KINYALHATJA AZ ÖSSZES BANKÁR SEGGÉT! MÉG EGY ÉSZREVÉTELEM VAN,EZEK SZERINT NEKI NINCS KÖLCSÖNE,VAGY HA VAN AKKOR FORINT ALAPÚ,AKKOR MI A FENÉT KERES ITT EZEN A OLDALON..

Vendég

#46

2012-02-06 19:48

Necsak a magyar jogszabályokat vegyék figyelembe, hanem az EU. jogszabályait is, pl: az ingatlasnfedezetes hitelről szőlót, vagy a hibás termékről szolót. Sn ez ncsak kettő a sok közül, amit a jog harmonizáció keretében még 2004 óta sem vettek át a magyar jogba, holott kötelező lett volna.

Vendég

#47

2012-02-06 19:57

Szerintem ezt valaki olyan okosan kitalálta , hogy az átlagember mégcsak véletlenül sem tudna lépéseket tenni saját érdekében ! Kemény harc lesz az ingyenélők ellen , de a tömeg ha egyszer megindul ,, a saját igazáért ,, senki nem állithatja meg ! Felfoghatatlan ami ebben az országban történik , és az ország egy tizede röhög a markában , rajtunk , akit megvezettek , becsaptak , átvertek , félreinformáltak , hazudtak nekünk , büntetlenül ,és semmi nem történik ! Mert ilyen a törvény ? Hát köszönöm szépen !A remény hal meg utoljára ! Sok sikert én maximálisan melette vagyok mint pártoló tag az ügynek !
garita

#48

2012-02-06 20:03

Tisztelt Elnök!

Tudomásom szerint aki gyesen van az illetékmentességet kérhet alanyi jogon! Ha igazam van, akkor nagyon szívesen tudok segíteni!

Vendég

#49 Re:

2012-02-06 20:04

#43: -

#43.!!!!   Pláne akkorról beszél ön amikor már a bankszámlája a banknál volt, az értékbecslést kifizette, a bank által kijelölt értgékbecslőnek, aki vagy megmondta mennyire becsüli az ingatlant, vagy banktitokra hivatkozva nem mondta meg, ( azt hogy a piaciértéknél mennyivel alább becsülte az ingatlan értékét a valóságosnál) a földhívatallal eggyütt, az élet bíztosítás is megkötötte, a lakásbíztosítást meg kötötte, ahol a bank a kedvezményezett, különben nem foglalkoztak volna a hitel-kérelmével, eltelt már 1- 1 ésfél hónap amikorra behívta a bank a közjegyzőhöz a bankfiókba, ahol a közjegyző felolvasta a kész szerződést amiben mindenhez a banknak van joga, a hitelfelvevőnek meg semmi, s pl az én példámnál, mikor meg kérdeztem a közjegyzöt hogy ez mi , ez alatt mit kell érteni?, elmondta, de csak akkor, nem a szerződés elkészülte előtt. S mikor meg kérdeztem :... Mi van akkor, ha én ezt nem írom alá????? A válasza csak ennyi volt: AKKOR NEM KAPJA MEG A HITELT, DE ENGEM AKKOR IS KIKELL FÍZETNIE, MIVEL ÉN A SZERZŐDÉST MEGCSINÁLTAM!!!!! + 100.000fT AZ EDDIGI KÖLTSÉGEK MELLET. Ezek után miről is beszélünk???? Banki tisztesség???? Hol van???? Én is vettem volna fel forint hitelt, csak érdekes modon arra a keresetünk nem felelt meg, de a CHF.re igen. Ja Sajnos sem én sem a nejem nem keres havi 150.000Ftfelett/ fő, van három gyermek. Ja és pl a nejem 28év ápólónői munka után 100.000ft sem kap kézhez. Őn bíztos egyedül is 150.000ft nettő fölött keres. Ezért volt jó a forint hitelre. Csak az az érdekes, hogy ha megnézzük 2006- és 2009 között mennyi kamatra adtak forint hitelt a bankok???? És CHF-ET, VAGY EURÓT DEVÍZA ALAPON ( PAPIRON)??  NA EZÉRT VETT FEL ENNYI EMBER CHF, VAGY EURÓ  HITEL, MERT CSAK EZT KAPOTT!!! JA MEG EGÉR UTATT. MÁST NEM. Sajnos nem mindenki tud leakasztani VIP-es családtagott ismerőst, barátott. Aki érti, érti.

 

 


Vendég

#50

2012-02-06 20:29

Igen! Ez valóban egy jó ötlet!Hiszen, egyszerűen már nem bírjuk a terhet, a megemelkedett deviza árfolyam miatt. Az már mindennek a teteje, hogy felvettem 35. 215 CHF deviza alapú jelzáloghitelt,(szabad felhasználású),5 millió Ft-ot utaltak, amiből 4 év alatt már befizettem 2.400.000.Ft-ot nagy keservesen, a tőke meg sem mozdult, sőt, jelenleg sokkal több tartozásom van az árfolyam megemelkedése miatt, mint amennyit felvettem.Ez mi, ha nem uzsorázás a bankok részéről?! Tehát mindenképpen pereskedni kellene, de miből, ha az ember már oda jutott, hogy egyik napról a másikra is alig bír megélni. Minél több támogatót,a petíció sikeréhez!Üdv. Ági.