A harcsák tilalmi szabályozásának módosítása

Quoted post

Horgászom tehát vagyok!

#167

2011-12-28 17:47

Tisztelt Borbáth Balázs!

Az Ön által felvázolt elképzelést még most is utópiának gondolom.
Csak azért nem támogatni egy lehetséges részeredményt mert egy lehetetlen
célhoz ragaszkodunk!
Fölöslegesnek tartom e tekintetben kifejteni érveimet. Szerintem a dolog magától értetődik...

Csak az a sajnálatos hogy ilyen jól átlátja vizeink helyzetét. Érti a halvédelem jelentőségét.
És mégis az ellenpetíció elsőszámú támogatója akik............!

Válaszok


Vendég

#168 Re:

2011-12-28 20:17:35

#167: Horgászom tehát vagyok! -

Tisztelt "Horgászom tehát vagyok !"

Hogy az Ön által utópiának nevezett elképzelésem folytassam, szeretnék még pár gondolatot hozzáfűzni írásomhoz, hogy teljesebb legyen a "kép".

Régóta fennáll, a horgász-halász ellentét. Horgásztársadalmunkat immár több évtizede súlytja a halászat kérdése.

Gondoljon csak bele, hogy milyen erdmény születhetne abból, ha bevezetnének egy teljes horgászati-halászati tilalmat  2 -3 évre, melyet a horgásztársadalom teljes mellszélességgel támogatna.

A vízkezelő nem tudna értékesíteni az adott vízre vonatkozó területi engedélyt, folyóinkon pedig kisszerszámos halászjegyet. És mivel a vízkezelő sem halászhatna, ezáltal elveszthetné a fennmaradásához szükséges bevételt....

Vagy, horgászati célú saját vizet lenne  kénytelen üzemeltetni.

Azt hiszem, innentől kezdve megszűnne a horgász-halász ellentét, és a későbbiekben, természetes vizeink is horgászkezelésbe kerülhetnének.

Szerintem megérné ez a kis áldozatvállalás, mert a jövő szempontjából nagy eredménnyel kecsegtetne.

Egy dolog biztos : a sokat hangoztatott "unokáink érdekében" cél megvalósulhatna, és a jövő felnövő horgásznemzedéke, nem mutogathatna visszafelé...

És most szívesen várom hozzászólását-érveit, hogy miért is olyan utópisztikusak gondolataim.