A harcsák tilalmi szabályozásának módosítása

Quoted post


Vendég

#46 Re: Re: Re: Re:

2011-12-12 14:17

#45: Zsolti - Re: Re: Re:

Tételezzük fel, hogy életbelép az új elgondolás-szabályozás. A  becsületes, szabályokat betartó horgász, nem fogja látogatni a frekventált ívó helyeket. Gondolok itt a rendszeresen "használt ívó helyekre, a Balaton esetében a  déli-part árkaira, ahol valóban nagymértékű volt a halírtás.     (régen,az ívási időszak alatt, buszokkal jöttek az osztrákok, németek, és csoportosan somogyból magyarjaink.)

De merem állítani, majd látogatják a rapsicok, gereblyéznek, villanyoznak majd, szinte "önfeledten horgásznak",  tekintet nélkül a méret , és mennyiségre,i így csökkentve majd az állományt, mialatt a becsületesen otthonülő, tisztességes horgászok a későbbi időpontban történő horgászatról álmodoznak.

És ha eljön az idő, hogy kézbevehetik a felszerelést, csak üres, legyilkolt vízet találnak majd.

Így lesz majd a kevésből, kevesebb.

Ha érted amit írtam, megérted hogy miért kell védeni az ívó helyeket.

De nem mindegy hogy kitől !

Üdv : egy balatoni horgász

Válaszok

Zsolti

#48 Re: Re: Re: Re: Re:

2011-12-12 14:50:04

#46: - Re: Re: Re: Re:

Bárcsak életbe lépne,de attól még a becsületes,szabályokat betartó horgász miért ne látogathatna ki?Nincs onnan kitiltva.Sajnálattal olvasom,hogy mik történnek ott,de a halörzés az egy más dolog.Abban is lenne még hova fejlődni.Ezt most ne keverjük  a fészekhorgászathoz.

Természetesen értem amiről írsz, megértem az álláspontodat is.Ki így védi,ki úgy.

Az embertől kell megvédeni ez egyértelmű,az az saját magunktól. :(

Üdv:Zsolti,egy nem balatoni horgász