Rokkantvadászat...

Quoted post

melós

#43

2011-12-12 12:35

Az igazán beteg rokkant nyugdíjasnak nincs félnivalója! De ezeket a szemét csalókat tényleg szűrjék ki, mert én legalább 5-t ismerek. 50-55 évesek.

Válaszok


Vendég

#45

2011-12-12 13:26:02

#43: melós -

Nem rettegnék, ha az igazán beteg embereknek nem lenne félnivalója. Sajnos azt látom, és az a kormány célja, hogy aki igazán beteg, és rokkant nyugdíjat kap, jövőre elvegyék tőle, és rehabilitációs ellátásra tegyék. Miután ez megtörtént, és mégis beigazolódik, hogy tényleg beteg, új belépőként már csak a minimálbér kb. 45 %-át kapja rokkantsági ellátásként. Tehát a mostani rokkant nyugdíjának lehet, csak a felét. Na ebből már tényleg nem fog telni gyógyszerekre, gyógykezelésre.  A családja -ha van- nem biztos, hogy tud anyagilag segíteni neki. Tehát belepusztul, így még ezt a kevés összeget sem kell utalni a számára. (Egy átlagos rokkant nyugdíjas gondolkodását ismerve, százszor szívesebben a halált választja, minthogy az unokáitól vegye el mondjuk a továbbtanulás lehetőségét.)

Dia

#46 Re:

2011-12-12 13:36:28

#43: melós -  

 Jelentsd fel őket, ha úgy látod kívülről, hogy nem betegek. Ez a törvénytervezet a 2012.01.01.-től bekövetkezett betegeket fogja leginkább sújtani. Lehet, hogy te leszel a következő rokkant. Kapsz egy agyvérzést vagy baleset ér.... Aki ma még teljesen egészséges, egyik pillanatról a másikra e törvény áldozatává válik. Ezt ne feledd!!

 

Hegedűs Imre

#121 Re:

2011-12-13 22:38:51

#43: melós -  

 A baj csak az, hogy így nem csalókat szűrnek ki...

Butyök

#148 Re:

2011-12-15 18:42:46

#43: melós -  

 Kedves "Melós"! Nem mindenkin látszik, hogy miért rokkant. Rajtam sem látszott betegségem elején, mostmár igen. Eleinte, amikor egy évben kétszer jött értem a mentő, a szomszéd éppen nem volt otthon, mert dolgozott. Ő is úgy nyilatkozott, hogy a "nyugdíjasoknak van legjobb dolguk, csak meresztik magukat és más keresi meg a pénzüket". A büntetés gyors volt, hamarosan rákot diagnosztizáltak nála és ő is mereszthette. Nem volt boldog tőle! Nem elsősorban a mostani rokkantnyugdíjasokról van szó, hanem az ezután munkaképtelenné válókról, aki bárki lehet, te is.