Rokkantvadászat...

Quoted post

kölyök

#9

2011-12-11 22:47

Biztosan nem értenek velem egyet sokan, de igenis felháborító, hogy a környezetemben is van nem egy ember, aki annak idején 100 ezres nagyságrendű borítékkal százalékoltatta le magát, és amellett szintén 100 ezres fizetéssel dolgozik feketén. Természetesen fiatalon egészségesen lett rokkant 20 éve, mára azonban ők is öregedtek, tehát nem kell hivatkozni a mostani állapotukra. Aki viszont ledolgozott 41 évet, az vegetál, mert az valóban belerokkant a munkába.
Felesleges ilyen rosszindulatú hangulat keltés.

Válaszok

morcos

#63 Re:

2011-12-12 16:01:43

#9: kölyök -

Részben egyetértek, de azt hiszem,nagyon sok terület van még, ahol csalással, sikkasztással tudnak érvényesülni emberek. Pl.a jogtalanul kifizetett milliók, azért lehet, hogy több zsebet bélelnek, mint  a hamis rokkantnyugdíj. Túl azon,hogy azok egy része is, kényszerítve lett, hiszen, ha dolgozik, adózik, ő is és a munkálató is, akkor senkinek nem éri meg..tönkremegy a vállalkozás..

A töménytelen munkahely megszűnésével, az 50-eseknek, nem igen van módja dolgozni, és itt csak a pesti viszonyokat nézem, vidéken, még annyira sem.

Azt jogosnak vélném, hogy egy alapos vizsgálat után, megállapítanák, hogy mire képes a rokkant, és kezébe adva a munkahely címét, ahol tud szerintük dolgozni, útjára engednék.De nincs munkahely, az egészségesnek, a diplomásnak, a kismamának az alul, vagy túl képzettnek.....

Párhuzamosan ezzel az intézkedéssel, be kéne szedni, a bebizonyított milliárdokat, amik elszivárogtak. Többet jelentene a kasszába, biztos!

Abban is igazad van, hogy 41 év után, 62000 Ft nyugdíj, nagyon érdemtelen..Akkor ki kergeti csalásba a népet?

 


Vendég

#68 Re: Rozál

2011-12-12 18:12:09

#9: kölyök -

Én pont ezt írtam,hogy azokat az orvosokat kellene elő venni akik ilyet csináltak de azok jót nevetnek rajtunk betegeken a jó kis pénzt zsebre vágták.De azért nem kellene az embereknek álltalánosítani,mert sok emberen kívűről nem látszik,hogy milyen beteg és azt hiszik,hogy semmi baja és közben korházról korházra jár,hogy valahogy könnyitsen a fájdalmain.de azt azért senki nem irigyli tőle.

Hegedűs Imre

#119 Re:

2011-12-13 22:24:40

#9: kölyök -  

 Senki sem azt állítja, hogy csalók nincsenek. Hanem azt, hogy az ő kiszűrésükhöz nem kell megnyomorítani több százezer embert. Ha csak III. kategóriás rokkantakat vizsgálnak - azok a csalók, akik máshova bújtak, röhöghetnek a markukba... 


Vendég

#126 ökRe:

2011-12-14 13:49:46

kölyök 

aki akkor pénzért százaléákoltatta magát az most megteszi meg ezután is megfogja hiddel még többen lesznek mint eddig mert mostmár csak a pénzeseket fogják. Aki igazán beteg már el sem mer menni az orvoshoz mert ugysem tudja kiváltani a gyószereit.

Vendég

#331 Re: faco

2012-03-20 09:08:18

#9: kölyök -

Én is 200 000 Ft fizetem hogy ültessenek belém egy rosszindulatu rákot és utána daraboljanak fel hogy azt el távolitsák.

Most mehetek vissza dolgozni mert meg gyogyultam.