Kizárólag az énekelni/zenélni tudó személyek énekelhessenek/zenélhessenek fizetségért!
Quoted post
atlantic4 |
#65 Re:2016-10-19 09:02Tisztelt Hölgyem/ Uram! Valóban igaz, hogy a fiatal közönség fiatal zenészeket akar látni a pódiumon. De ez nem zárja ki a képzettség tényét és a petíció tulajdonképpen nem a fiatalságot, hanem a tanulatlan, szuper géppel rendelkező szintetizátorost akarja kizárni a szakmából, aki maximum énekelni tud, de a hangszeren egy ép harmónia leütésére sem képes. Ezek a gépkezelők becsapják a közönséget és ez vezet oda, hogy az üzletvezető bekapcsolja a rádiót, vagy a CD lejátszót. A gyerekek akik zenét tanulnak, viszont könnyedén eleget tesznek a vizsga követelményeinek és akkor már csak repertoár kell és mehetnének vendéglátózni, ha olyan vonzó lenne a szakma mint negyven évvel ezelőtt. |
Válaszok
Vendég |
#67 Re: Re:2016-10-19 11:00:59Ha valaki hangszeres zenét szeretne, akkor elmegy egy komolyzenei koncertre, egy vendéglátóhelyen nem ez a lényeg. Legalább is engem egy kisebb helyiségben kifejezetten zavar a hangerő, mikor minden hangszer ki van hangosítva és még ott a dob is. Miért lenne becsapva bárki is? Ma már rengeteg a szóló énekes, akik a koncerten sem élőzenére, hanem alapra énekelnek, így a keverőpulttal lehet játszani a hangerővel az adott hely méretéhez és akusztikájához mérten. Egy szórakozóhelyen az éneklés a lényeg, nem pedig az alap előállítása. Tudomásul kéne venni, hogy már másra van igény és nem azok ellen harcolni, akik ki tudják elégíteni ezt az igényt. Hát igen, a reperoár egy másik kérdés. Az idősebb zenészek egyrészt évtizedekkel ezelőtti dalokat használnak, másrészt meg egy 60 évestől vicces lenne egy tinibanda slágere. Aztán ott a harmadik dolog, vannak olyan fiatal, feltörekvő énekesek, vagy zenekarok, akik a bemutatkozási lehetőségért lépnek fel, azaz ingyen. Szerintem ez az egész veszett fejsze, attól még nem fogják Önöket gyakrabban hívni, mert sikerül ellehetetleníteni másokat. Ma már annyi énekes és zenekar van, hogy Dunát lehet rekeszteni velük, nagy a választék. Sok helyen felénk, ahol van élő zene, minden hétvégén egy-egy ismert előadót hívnak meg haknizni és nem állandó embert foglalkoztatnak, vagy van 3-4 énekes, vagy zenekar, akik váltják egymást. Változik a világ. Nem az fogja eldönteni, hogy van-e vizsgája valakinek, vagy nincs, hanem az, hogy van-e az illetőre igénye a közönségnek, vagy nincs.
|
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
Töröljék el a kötelező MESZK tagságot
5935 Létrehozva: 2024-03-03
Petíció a Magyarkanizsa község és Szabadka közötti buszközlekedésért
975 Létrehozva: 2025-04-25
KÖVETELJÜK a jogi, etikai és tudományos alapok felelösségteljes érvényesülését minden oltás tekintetében!
592 Létrehozva: 2025-04-30
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
408 Létrehozva: 2025-04-18
Petíció az Isaszeg és Dány közötti 3102-es út felújításáért!
395 Létrehozva: 2025-04-17
Húsvéti Nyilatkozat és baráti levél polgártársainkhoz - amicus curiae
321 Létrehozva: 2025-04-23
Állítsák le az RSzKF és egyéb "kétes diagnósztikai hibák" ürügyén az állatok válógatás nélküli legyilkolását, követeljük az életpárti és állatgyógyászati alternatívák bevezetését!
3714 Létrehozva: 2025-04-02
Helyi védelmet a Monor környékén élő védett és fokozottan védett növény- és állatfajok számára!
191 Létrehozva: 2025-04-28
Ne zárják be a jászberényi Fürkész Óvodát!
173 Létrehozva: 2025-04-21
OG Fluor koncert
141 Létrehozva: 2025-05-14
Ne csökkentsék a boldogi óvodai csoportok számát!
119 Létrehozva: 2025-05-09
Az állatok, a gazdák és a magyar vállalkozások védelmében – emberséges, etikus és független járványkezelést!
1277 Létrehozva: 2025-03-30
Irodalomtörténészek állásfoglalása Takaró Mihály Széchenyi-díjjal történt kitüntetéséről
117 Létrehozva: 2025-05-02
Biotermékeket a közétkeztetésbe!
107 Létrehozva: 2025-04-14
Kiállok a Veres1 Színház mellett!!!
380 Létrehozva: 2025-04-13
Maxim Imola úszásoktatásának engedélyezésére való kérelem
92 Létrehozva: 2025-04-15
Erdők védelméért, állatok élettere megtartása
85 Létrehozva: 2025-05-01
Ingyenes kötelező ivartalanítás bevezetése és sintértelepi altatás tilalma
6963 Létrehozva: 2023-07-26
Egy gyermekes családok SZJA mentessége/Támogasson minket
2344 Létrehozva: 2025-03-04
Ne oltsák be a gyerekeket a szülő beleegyezése nélkül!
69 Létrehozva: 2025-04-15