Tiltassuk be az altatásokat és a sintèrtelepeket!
Quoted post
Vendég |
#292016-08-31 13:05Nem akarok túl drasztikus vagy alpári lenni...De már bocsánat!Segitsük a tenyéstlztőket,hátha több kutyát tudnak eladni?"A keverék és tenyésztésre nem alkalmatlan fajtiszta kutyák "kötelező ivartalanitása...Mègis mi ez?Ki mondja hogy nincs joga egy keverék kuyusnak az élethez?Van aki nem akar fajtiszta állatot maga mellé.Na és?Szíve joga.Lassan ott tartunk hogy az ilyen megitéléssel selejtnek titulált állatokat hajtsuk gázkamrába,mert csak a pedigrével igazolt " árja" kutyafajták élhetnek tovább!Ezt nem hiszem el!Nem kellene összekeverni a felelős állattartást,ès esetleges utodólást a felelőtlen szaporitással.Ès nem kellene összemosni a sintèrtelepeken lévő felhábóritó állapotok megszüntetèsére irányuló igényt a tenyésztők segitésével. |
Válaszok
Vendég |
#31 Re:2016-09-02 09:38:33Ma magyarországon több százezer olyan kutya és macska jön a világra, aminek nem lesz gazdája, ezek egy része megy a levesbe, a többi meg szépen, hatványozottan tovább szaporodik. Még ha bevezetnék a kötelező ivartalanítás bevezetésével is bőven akadnak keverék kiskutya, kismacska, de nem százezres nagyságrendben válnának feleslegessé. Senki nem mondta, hogy a keverék állat selejt lenne! A probléma ott kezdődik, hogy a felelős állattartó alapból ivartalaníttat és nem hagyja a kutyát, macskát évi 2-3 alkalommal fialni nemtörődömségből, aztán a kölyköket vagy agyoncsapják, vagy szélnek eresztik valahol, mert a töredékére sincs igény. Ma Magyarországon elég sok ember él abból, hogy nyomorúságos körülémények között összezsúfol kutyákat, macskákat és a beteg, selejtes kölyköket árulják, mert a szülők nincsenek örökletes betegségekre leszűrve. Aztán ha már nem képes fialni a megnyomorított kutya, akkor vagy kivágják valahol az út szélén, vagy elpusztítják. Mivel többszöröse a gazdára váró állat, már nincs hová tenni őket, az elvadult macskakolóniák terrorizálják fél országot, nem is beszélve a természetkárosításról, nem hogy az alatatást tiltanák be, hanem lassan még az állatmenhelyeknek sem lesz más választásuk, mert egyszerűen nincs hová tenni ennyi felelőtlenül szaporított állatot. Inkább a hozzád hasonlóak legyenek alpáriak, eszükhöz lehet érteni, mintsem kezelhetetlenné váljon a helyzet, amitől már nem vagyunk messze. Ha nincs kóbor állat utánpótlás (már pedig a kötelező ivartalanítás esetén egy idő után nem lenne), akkor altatásra sem lenne szükség és a zsúfoltság miatt sem a sintértelepeken, sem az állatmenhelyeken (mert néhány menhelyen sokkal borzasztóbb állapotok vannak, csak ott nem altatnak, hanem a kutyák falják fel egymást) nem lennének felháborító állapotok. Persze a megélhetési állatvédők elmehetnének a p.csába, ha nem lehetne ezzel egy rakás pénzt lejmolni ezentúl.
|
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Tiltakozzunk a HUN-REN - egykori MTA - Kutatóhálózat egységének megőrzéséért!
Védd meg a margitszigeti mókusokat! Egy aláírással támogasd, hogy közterületen csak pórázon lehessen bevinni a kutyusokat!
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
Szigorúbb büntetést Rozit, a kiskutyát megkínzó férfinak!
34048 Létrehozva: 2025-09-05
Támogató levél a Bem Moziért
2376 Létrehozva: 2025-09-12
10 milliárd - nemzeti konzultáció helyett az egészségügynek!
2062 Létrehozva: 2025-09-08
A postások is megérdemlik a 150 000 forintos bérkiegészítést!
922 Létrehozva: 2025-09-05
Maradjon Csopakon a csopaki nádas! Nem támogatjuk a vitorlásklubok előtti kőszóráson belüli csopaki nádas Tihanyba áttelepítését, melynek valódi célja kikötőhelybővítés
1342 Létrehozva: 2025-09-05
Dzsúdló konci Puskás 2026-ban
128 Létrehozva: 2025-09-13
Petíció a mogyoróallergiás kisfiú ügyében elítélt pedagógusért
95 Létrehozva: 2025-09-11
Felnőtt autisták: nem vagyunk láthatatlanok!
971 Létrehozva: 2025-07-31
2. Pamkutya koncert
65 Létrehozva: 2025-09-11
Mondjunk NEM-et a logisztikai csarnok beruházóknak!!!
155 Létrehozva: 2025-06-17
BETON.HOFI-MOTEL SETLIST 03.14 ‼️‼️
45 Létrehozva: 2025-09-16
Traff Park Visszahozása
1323 Létrehozva: 2025-07-29
A Martsa Műterem és Művészkert megmentéséért
298 Létrehozva: 2025-09-03
Börtönbe az állatkínzókkal !
193 Létrehozva: 2025-09-07
Pamkutya küzdőtér alsó korhatár.
42 Létrehozva: 2025-09-10
El a kezekkel és fűrészekkel a Péterhalmi-erdő fáitól!
2010 Létrehozva: 2025-01-18
Otthonápolási Díj Emelés!!
961 Létrehozva: 2025-08-18
Koszta Péter műsorvezető legyen az Rtl-nél vagy a Tv2-nél
1962 Létrehozva: 2025-07-18
Dzsúdlót a Puskásba
587 Létrehozva: 2024-09-01
Petíció az Epipen adrenalin autoinjektor intézményi hozzáférhetőségéért
23 Létrehozva: 2025-09-15