Igazságot Tőkés Lászlónak!

Quoted post


Vendég

#3

2016-03-13 17:52

Mert mindaz,amit felsoroltak motivumként sajnos mind igaz.A helyzet otthon a lehető legkilátástalanabb.De az is igaz,hogy azt sem látom világosan,mit old meg egy-egy ilyen petició.És nem akarom Tőkés László érdemeit sem kisebbíteni,de ha nincsenek mögötte a nagyhatalmak (Gorbacsov,Kanada stb stb),akkor ne mondja nekem senki,hogy ő csak úgy fogta magát,és elindított egy forradalmat.És pont Romániában,ahol még szellenteni sem mert senki akkoriban.

Válaszok


Vendég

#7 Re:

2016-03-16 12:33:49

#3: -  Senki értelmes ember nem állította, hogy ő indította el. Akkor kimondott olyasmiket amit mások nem mertek. Ezért felfigyeltek rá, ő pedig a meghurcoltatással szembe állt, nem hunyászkodott meg gyáván. Ezért a gerinces temesváriak, függetlenül nemzetiségüktől, több százan kiálltak mellette. A tüntetők hősök voltak és többen áldozatok. Ott voltam 1989.dec.25-én, láttam és beszéltem szemtanúkkal, hogyan a gyújtották fel ügynökök a parókia közelében, a volt Loyd soron az üzleteket... Tőkés László példát mutatott, de az elismerés minden temesvári bajtársának szólt! Ezt is helyesen mérte föl. Isten óvja és mi becsüljük meg Tőkés Lászlót amit akkor tett és az óta is teszi a "dolgát".