Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#5191

2015-12-11 18:20

Vessetek meg, de én most sem értem, hogy ha nem jár kamat, akkor hogy nyelheti le az állam a "nemlétező" kamat után a kamatadót??? Akkor az államnak nem kell visszafizetnie a kamatadót (mondjuk az alapba, ami a károsultaknak fizet majd), amit a sok év alatt sokezer (32.000.) ember befektetése után kapott? Ezt így hogy??????????????????

Különben eljátszadoztam ma a gondolattal, hogy mi lenne, ha mind a 32000 ember visszautasítaná a tv. alapján járó kártalanítást. Azért elég érdekes helyzet lenne, csak gondoljatok bele...

Válaszok


Vendég

#5193 Re:

2015-12-11 18:38:36

#5191: -  

 Kamatadós problémákra a magyarázat. TE nettó pénzt vettél fel. A hozamoknál majd a nettó számot vonják le a követelésedből, így a valós "hasznoddal" csökken a káralapod. A bankok azt kifizetik, az állam meg röhög, hisz ő a káronszerzett pénzek után IS felmarkolta az annó 20%, majd utóbbi időkben 16%-os kamatadót. (valaki még 6% EHO-t is fizetett) Azaz itt speciel nem te jársz rosszul. Persze bárcsak ez a kamatadó dolog lenne a legnagyobb bajunk, sajna vannak itt nagyobb gondok is, nem kell ahhoz 2008-as befektetés meg 30 millió fölöttinek sem lenni, hogy az 5-6 milliós veszteség simán bejátszon...

Ha meg 32e ember visszautasítja a törvényben felkínált kártalanítást, akkor ennyiben hagyják a dolgot, mert EZEK ilyenek, nem lesz törvény szarnak ránk, mehet mind a 32e a biróságra - persze ha nem lenne törvény se menne el 32e ember, hisz papíron még olyan ember is létezik Mo-on aki azt sem tudja, hogy elveszett a pénze, mert nem tudja/tudta, hogy a Q időközben csődbe ment - legalábbis másfél hónappal ezelőtt még hallottam ilyen emberről...