Quaestor károsultak megmentéséért

Quoted post


Vendég

#4987 Re: Re:

2015-12-08 14:10

#4984: - Re:  

 Igy van. Megnezik mennyi most a kovetelesed, levonjak belole a kamatot amit 2008 ota kaptal (akkor is ha kivetted, akkor is ha ujrabefektetted). A maradek 90%-at kapod meg. 

A betett tokenek a 90%-at szerintem mindenki megkapja a kartalanitasban. Amiert majd lehet varni a felszamolast, esetleg per es birosag az a 2008 ota megszerzett kamatok es a 10% toke. 

a semminel sokkal jobb.

Válaszok


Vendég

#4995 Re: Re: Re:

2015-12-08 14:56:29

#4987: - Re: Re:  

Szerintem a májusbn beadott és a QKKA által elismert követelésünk 90%-a jár.

pl. Ha én beraktam pl 2010-ben 1 milliót, 2011-re hozott kb 100.000 Ft-ot. Ezt most visszaveszik. De ha én újra kötvényt vettem 100.000.- Ft-ért, az már egy külön történet, ez már innentől tőke, aminek jár a 90%-a. 2012-re kamatozik két tételem: az 1 millió és a 100.000 ezek hozamai megint nem járnak, de én itt megint vettem kötvényt...

... 2014-ben van a nevemen kb 1.400.000.- Ft étékű Q kötvény. Ezeknek lett volna hozama 2015-re, de a Q bedőlése miatt már elveszett. 1,4 millió van Q kötvényben, ez a követelésem, ennek a 90%-át kell megkapjam.

Ezt adtuk be a QKKA-ba májusban, amit visszaigazoltak és elismertek követelésként.

Én azt gondolom, hogyha 10% minusszal ki tudunk szállni ebből a szemét ügyből, rohadtul örülhetünk.

És örülni is fogok.


Vendég

#4999 Re: Re: Re:

2015-12-08 17:01:51

#4987: - Re: Re:  

 Milyen felszámolási vagyonból szeretne Ön részesedni?

Arról le kell mondanunk - csak úgy, mint az előző törvény esetében - és az a bankoké lesz, akik előlegeznek. Ezt csak azért írom, hogy ne terjesszen fals információkat.

Nekünk a felszámolási eljárásban már semmi keresnivalónk nincs.

Hozzáteszem, hála Istennek, mert a sor végén lettünk volna, egy fillért sem kaptunk volna akkor.

Fájdalmas a 10 % bukó, és a kamatok elvesztése (ez necces, hogy hogy fogják számolni), de jobb, mint a semmi. Úgyhogy jó lenne a tüntetéseket, petíciókat, követelőzéseket befejezni!!!!

Ja és a kamatadóval mi lesz, érdekes kérdés....remélem a kamatadóval csökkentett kamatokat vonják majd le...a kamatadót meg befizeti az állam ebbe a kártalanítási alapba, ha azt megkapta. Ha nem kapta meg, akkor plusz érdekes kérdés, hogy ez sem tűnt fel senkinek évekig? Nem szólt a NAV? Ha a kamatadót viszont megkapta az állam, akkor azzal az állam is jogalap nélkül gazdagodott, hiszen nem jár kamat, akkor kamatadó sem jár. Nem adózhat az, ami nincs!!!! Ezt azért érdemes lenne megírni az illetékeseknek, hogy mi lesz a befizetett kamatadóval?