Állítsák vissza a sorkatonai szolgálatot

Quoted post


Vendég

#38 Te azért aludhatsz nyugodtan mert ŐK védenek!!!

2015-11-20 14:27

Válaszok

Wisp

#46 Re: Te azért aludhatsz nyugodtan mert ŐK védenek!!!

2015-11-20 21:02:54

#38: - Te azért aludhatsz nyugodtan mert ŐK védenek!!! 

 Szerintem hála és tisztelet jár mindenkinek, aki ÚGY DÖNT, hogy hátrahagyja az otthonát és kockáztatja az életét mások védelméért, ennek viszont mindenképpen szabadon meghozott döntésnek kell lennie. Ha valaki kényszerből adja a fejét ilyesmire, származzon a kényszer akár a kormánytól, akár a hazafiassától túlfűtött, elmeroggyant anyukájától, onnantól annak az országnak tökmindegy, akár megszállják akár megvédik, a szabadságnak lőttek. Ami engem illet, nem bír nagy jelentőséggel, hogy külföldiek avagy honfitársak nyomnak-e el, illetve én ugyanezen különbség alapján döntöm el a másik emberről, hogy egészségesen hazafiasnak tekintsem-e, avagy nácinak. Részemről én még nyílt háborúban sem engedném a kötelező sorkatonaságot, a vezetőknek inkább arra kellene törekedniük, hogy olyan ország legyünk, aminek védelméért a lakosok hajlandóak önként fegyvert fogni. Ha nem azok, az valahol azt jelenti, hogy nincs itt semmi, amiért érdemes lenne harcba szállni.

Ami meg a fiatalság értékeit illeti: idióta fiatalságból idióta katonaság lesz. Én testközelből tpasztalom milyenek is ezek a "mai fiatalok", ide értve az alja és a normális részét is. Ami az előbbieket illeti, inkább maradjanak védelem nélkül a határaink, mint hogy azok fegyvert és katonai kiképzést kapjanak, míg utóbbiak tekintetében továbbra is azt mondom: mindenkinek jár a döntés joga.