Nyílt levél Colleen Bell amerikai nagykövet asszonynak

Quoted post


Vendég

#416 Re: Kedves Felső Bernadett!

2015-10-30 06:31

#1: -  

 Szeretném megkérdezni, hogy Ön milyen jogon nyilatkozik az ország  többsége nevében? Mit jelent Önnek a "demokrtácia" és a "többség" szó? Egy 10 milliós országban, egy 27%-os támogatottságú párt- amely valahogy, érdekes módon ebből a 27%-ból kétharmados egyeduralmat tudott varázsolni- mióta képviseli a többséget? Azt vajon tudja-e, hogy kik és miért vannak pl. a nem szavazó 40% táborában? Elárulom: pl. olyanok, akik a temérdek adóságuk, a hiteleik miatt külföldre kényszerültek dolgozni, hogy ne kopjon fel az álluk. Jó tudni, hogy ezen szeretteink nagy része nem a fővárosokban dolgozik; csak napos út és egy vagon pénz árán tudtak volna elutazni szavazni,(ha egyáltalán elengedik őket a munkahelyükről...) mivel- felettébb érdekes módon- ők, a határon túliakkal ellentétben, nem szavazhattak levélben..... Önnek ez nem érdekes és nem gyomorforgató? A saját szeretteinket, a szétvert családokat hátrányosan megkülönbözteti egy kormánypárt, mindössze azért, mert a kimenekültek nagy valószínűséggel nem a fideszre szavaztak volna, ismét ellentétben a hATÁRON TÚLIAKKAL, AKIK UGYAN NEM ITT ÉLNEK, NEM ITT ADÓZNAK,  de orbán adta meg nekik a magyar állampolgárságot és a szavazati jogot, ami miatt valószínűsíthető hopgy kire adják le a voksot..... Ez nemhogy nem demokratikus, hanem egyenesen mélyen megvetendő dolog egy ország vezetésétől! Ha Önj, ezt nem így gondolja, akkor inkább az Ön morális értékrendjével vannak bajok. Jó lenne, ha utána nézne az összes többi, szavazás körüli piszkos húzásnak is, mint pl. a körzetesítési akció, a választási törvény hirtelen átírása- ami megint csak egyeduralom következtében lehetséges- amikor nincs ellensúly.....  Ennek megint csak nincs köze semmiféle demokráciához....A "liberális" szó pedig nem szitokszó,m tehát megkérem, hogy ne csináljon belőle azt! Ezzel ellentétben megnézhetné az "illiberális " szó jelentését....... megérné! Azt is szeretném megtudni Öntől, hogy mennyire emberi és nagyszerű dolog egy ország vezetőjétől, ha a szomszéd gázszerelője, a mésiki szomszédja, a haverja, a veje hirtelen, egyszer csak gazdasági zsenivé avanzsál és összeszed x milliárd forintot, mindössze 5 év alatt.......  miközben az Ön által nagyrabecsült vezető elveszi a rokkantaktól a pénzüket és olyan alamizsnát hagy a kezükben, amiből csak meghalni lehet- mondván: sok volt a visszaélés.... Igen, bizonyára. Csakhogy, ahhoz elég lett volna egy felülvizsgálat. Ehelyett daganatos, végtaghiányos, sztómazsákos, négyszer csípőműtött, valóban beteg emberek százezrei 25-50 ezer forintból kínlódnak. Esélyük sincs. Nemhogy az emberhez méltó életre, de a fizikai létre is egyre kevesebb és, ha egy szerettük meghal, majd elkaparhatják a saját kezükkel a felemelő és mélyen emberi szociális temetés keretében-......Jó lenne, ha belegondolna: mi lesz akkor, ha holnap Ön is azon az oldalon találja magát. a betegség, ugyanis, nem válogat....  Vajon milyen erkölcsi  értékrendje és szociális érzékenysége van annak, akin szerint ez így rendben van? Milyen van annak, akik nyugodt lélekkel végignézi az hétköznapi, egyszerű emberek évek során összekuporgatott nyugdíjmegtakarításainak kiügyeskedését, a devizások felvett összegeinek megduplázását, melynek következtében egyre többen kényszerülnekitthagyni a hgyerekeiket, a szeretteiket és külföldö munkát vállalni. A feketén dolgozókkal együtt közel millió magyar ment ki és megy folyamatosan, -akiik nem  fogják kitermelni sem az én nyugdíjamat, sem az Önét   .... Milyen erkölcsi érzéke lehet annak, aki nem talál kivetnivalót abban, hogy gazdagéknak 180.Ft-on azért sikerült megoldani a dolgot, amíg a keményen dolgozó kisemberek megkapták ajándékba a 256.-Ft-os árfolyamot. százezrek válnak majd hajléktalanná.... 

Az Ön nyugdíját nem foja kitermelni sem az 50 ezret kereső közmunkás, sem a 25-50 ezres rokkant sereg, sem a munkahelyek hiánya miatt  ellátás nélkül tengődő, kb. 600 ezer ember  (megsúgom: nem csak a cigányok és nem a dologtalanok; ma már nem ezt a világot éljük)... akinek magának kell fitzetnie az alanyi jogon nemk járó TB-jét a nem létező jövedelméből, - sem a kint dolgozó, millió magyar, de még csak az eladósodott, temérdek minimálbéres sem, akinem az átlagban olyan jól hangzó keresetét a személyzetis poltnék NAPI 225 ezres fizetése dobja meg, egyébként a nagy részük nettó 70-80 ezer forintból dőzsöl..... 
Igaz, kaptak egy kis rezsicsökkentést. Csak, tudja, amíg én megspórolok havi 2000.- ft-ot, a szomszéd néni  ezret, azokon, akiknél kikapcsolták a szolgáltatást meg épp semmit sem segít,  addig szíjjártó úr a 3 házával, amiből csak az egyik 167 milla; rogán az x ingatlanával( amelyek száma gomba módra kezdett szaporodni az elmúlt időben- bizonyíték  rá a bevallása.....), pintér a 24 ingatlanával, lázár, aki kisgyerekének is 70 millás ingatlant sikerült összeszednie....továbbá pl. mészáros, flier, garancsi, glattfelder, csányi, nyerges, habony,tiborcz, schmitt, matolcsy, vajna, gíró-szász és még  napestig sorolhatnám az újgazdag fidesz-kdnp-s szerencsések nevét,   és a  ......... ők mennyit spórolnak meg vele???  

Igen demokratikus az elosztás, nem gondolja???

Mennyire demokratikus az összes, fontos pozícióba, a legkisebb faluig bezárólag, a kormány szrajongóit, támogatóit,  szimpatizánsait ültetni- szintén, az egyeduralmat kihasználva. Mennyire emberi és demokratikus az összes közpályázat 90%-át a kormánypárt, vagy ahhoz közeli emberekkel megnyeretni- vagy egyáltalán nem is pályáztatni, hanem úgy kiírni azokat, hogy csakis célzott személyekre legyenek megfelelőek a kiírásnak. Úgy gondolom, hogyx Ön -és még jónéhányan az országnban, nemigen látják, hogy mi folyik valójában. Vagy nem akarják meglátni. Vannak, akik ostobaságból, vannak, akik jól megélnek belőle és inkébb becsukják a szemüket. Mielőtt megvádolna azzal a jól ismert érvvvel, hogy "szoci" meg " komcsi" vagyok, jobb, ha tudja: egyik sem. Nem érdekelnek a pártok, se a jobb, se a baloldaliak. Nekem még vannak önálló gondolataim és a pártért, vagy politikusért való rajongást nem tartom valami nagyra. Az csak elferdíti a gondolkodást és meggátolja az objektivitást. Az szóljon inkább a celebeknek. 

A teljesség igénye nélkül-  (hisz még rengeteg, rengeteg demokratikus és emberi dologról nem írtam, pl. a luxus stadionokról, egy olyan olimpiáért, ami olyan, mint a kutya vacsorája, -csak nagyon hangzatos;  aminél vagy kisorsolnak húsz -30 év múlva, vagy nem, de addig elképesztő összegeket kell beleölnünk. Ez viszont, igen jól jön a fidesz közeli vállalkozásoknak.....azaz csaki nekik jó.  Sem.a határon túlra hurcolt pénzekről, ami semmi mást nem szolgál, csak a fidesz szavazótáborának növelését, miközben emberek, itthon afrikai körülmények között élnek, vagy inkább nyomorognak, miközben haldoklik az egészségügy, a betegellátás,  miközben elveszik az öregeknek járó, ingyenes szolgáltatásokat, miközben leépítiok az egész szociális hálót,  miközben Európa legmagasabb áfakulcsát sózták a nyakunkba, 50 adófajta mellett, miközben az 50 bruttót kereső iszonyat adót fiztet és hazavisz 30 ezret, amíg andy vajna, a rászoruló, önbevallpő, meg adómentes....... miközben elvették a táppénzt 60%-ra, hagy gyógyuljon abból a beteg, ... is........) - szerettem volna rávilágítani arra, hogy miért is tartom kifogásolandónak a hivatkozását az oiszág nagy részére vonatkozó megjegyzését.... Az ország, emberhez nem túl méltó körülmények között élő nagy részére nem kellene hivatkozni. 

A visszafelé mutogatást megelőzendő az a meglátőásom, hogy mindazok, akik ezt a kormányt felmentik olyan mondattal, hogy a másik is lopott, hát ássák el magukat az erkölcsi tartsukkal- vagy inkább tartásnélküliségükkel együtt! Az, ugyanis, nem ment fel senkit, de senkit! Nekem ez a mondat még nem teszi támogathatóvá, vagy akér csak eklfogadhatóvá mindazt, ami most folyik.

Talán épp Colleen Bell látja azt, amit mások is sokan, de Ön/ Önök még nem..... Higgye el: ez hamar megváltozik, ha Ön, vagy egy szerette átkerülk a másik oldalra.

Válaszok

1 akinek elege van

#538 Re: Re: Kedves Felső Bernadett!

2015-10-30 10:28:03

#416: - Re: Kedves Felső Bernadett! 

 Csatlakozva ehhez.

T. Felső Bernadett!

Kérem ne nyilatkozzon az én nevemben! Én nem vagyok egy "konzervatív nép" tagja, én magyar állampolgár vagyok, aki sem sértőnek, sem degradálónak nem talál egy szövetségesi kritikát, amelyet nem a magyar népnek, hanem annak a kisebbség által megválasztott és támogatott kormánya kapott. A kormányzat nem egyenlő sem a néppel, sem a nemzettel, még  ha magát annak is akarja láttatni. A nagy átverés része ez, amelynek elhitele miatt még sokan fogják magukat szégyellni, csak az már sajnos, késő lesz, mert addigra a szemünket is kilopták...

"Magyarország Mátyás király ideje óta – az Egyesült Államok megalapítását évszázadokkal megelőzve – egyike a civilizáció legfényesebb központjainak. A magyar olyan nép, amely rengeteg mindennel járult hozzá a világhoz: a magyar Nobel-díjasok nagy száma csak egyike a megannyi példának." - mondta a nagykövetasszony. Ha Önnek az sértés, akkor nincs mit mondanom.

Szóval, legyen szíves a csak a Fidesz nevében nyilatkozzon! Ígérem, én sem fogok az Ön nevében megnyilvánulni.