Összefogás a családi pótlék emeléséért!

Quoted post

Zsuzsanna

#105 Sziasztok

2014-08-01 16:22

Elolvastam a hozzászólásokat és lenne egy két megjegyzésem a témához! Soknak igaza van kezdjük ott , hogy az államnak igazából nem lenne kötelessége adni semmilyen támogatást! Se családi pótlékot se mást. És igen sok embernek bele kéne gondolnia abba a helyzetbe hogy mi lenne ha nem kapná mert nem adnak! Akkor mit csinálna? És igen a gyereket magunknak szüljük és aki bevállalta annak kötelessége is eltartani és nem a sült galambot várni!! Én momentán nem emelésért írogatnám alá a petíciót , hanem azért hogy teremtsenek munkahelyeket ahhoz tisztességes fizetést, aztán kit érdekelne van e családi pótlék vagy se!! Én tudom tisztában vagyok vele hogy sokan ha szeretnének is menni dolgozni nem tudnak mert sehol a közelbe munkahely azzal is Tiszában vagyok milyen az mikor nincs mit adni a gyereknek, nekem is van 3 gyerekem de ébredjünk már fel nem segéylért kell könyörögni hanem munkahelyekért és tisztességes bérekért!!!

Válaszok

ildikó

#112 Re: Sziasztok

2014-09-03 07:12:06

#105: Zsuzsanna - Sziasztok 

 Nincs igazad. Az államnak kötellesége lenne adni, az emberi jogok miatt. A minimálbér nem fedezi a gyereknevelés költségét, arról nem is beszélve hogy hazánkban sokan jóval a minimálbér alatt keresnek,megbízásos jogviszonyban  munkát végezve.De ez a kerslet és kínálat. Amikor vállalták a vezetést, a szociális ellátórendszer lehetőségekhez képest történő múködtetését is vállalták az alkotmány szerint.Magyarország jobban teljesít,tehát a lehetőség megvan.Ha az állam jól teljesít, a munkahelyek teremnek, a kereslet hozza létre őket. Ha nincs kereslet az állam nem teremti,csak elveszi,elorozza máshonnan a munkát, akármiről beszél is.