Az akác legyen hungarikum!

Quoted post


Vendég

#3692

2014-02-23 13:37

Ennél csak az állatok közérzet-javító intézkedések fontosabbak.Ausztria egyik istállójában zene szólt a teheneknek. Nem kommentálom!!!

Válaszok

Kispont

#3695 Re:

2014-02-23 13:55:47

#3692: -

Kutatási eredmények szerint a 100 taktus/perc alatti lassú melódiák mintegy 3%-kal növelik a tehenek tejleadását. Erről itt olvashat: http://www.spiegel.de/wissenschaft/mensch/milchkuehe-mit-beethoven-laeuft-s-besser-a-142032.html


Vendég

#3723 Re:

2014-02-23 19:33:18

#3692: -  

Ennél csak az állatok közérzet-javító intézkedések fontosabbak.Ausztria egyik istállójában zene szólt a teheneknek. Nem kommentálom!!!
Bocs az off-ért, de szerintem megérdemlik. (Akkor is ha nem adnának több tejet tőle, pedig állítólag igen.) Attól, h fogyasztjuk őket még érző lények.
Épp Ausztriában dolgoztam egy magán gazdaságban. Zene ugyan nem volt, de ennél jobb dolguk az állatoknak kevés helyen van. Mégis rossz érzés rágondolni, főleg mióta magam is anyuka lettem. A tehenek folyamatosan tejelnek, és "szülnek", borjaiktól rögtön elválasztják, csak a keserves bőgésüket hallják, a vagonszállítól vágóhídas élményeikről nem is beszélve... Szóval, miért ne lehetne nekik zenét adni, ha attól JOBBAN ÉRZIK magukat? Tök jó, h ilyesmire is gondolnak már! Érzelmi intelligencia kérdése.