Az akác legyen hungarikum!

Quoted post

Paszuly

#3049 Re: Re:

2014-02-18 21:16

#3024: - Re:

Hozzánemértő vagy komám. Te se dolgoztál soha. Todod az akácot is gondozni kell. Kapálni, metszeni. Nem ám 50 cm magasan kivágni oszt hagy nőljön össze-vissza. Menj tanulj és dolgozz. Ne az észt oszd. Ha tetszik az EU, mint Feri mondta el lehet menni. Menj oda. Én meg ültetem az akácot, építem az országot és eszem a vajas akácmézes kalácsom..

Válaszok


Vendég

#3059 Re: Re: Re:

2014-02-18 22:22:33

#3049: Paszuly - Re: Re:

Kedves Komám! "Nem emlékszem, hogy együtt őriztünk volna libákat!" - hogy kedves kollégámat idézzem, ha nem haragszik meg - ezért kérem, tiszteljen meg vele, hogy nem tegez! Köszönöm! Tisztelettel mondom Önnek: ez itt Európa, és mi itt vagyunk. Úgy tűnik, ez Önnek valamiért nem tetszik. Talán nem tudja, az akác telepítésére úniós támogatás áll rendelkezésére, igaz az irtására is. Ültetni ott, ahol szükséges és indokolt, irtani ott, ahol jobbára kárt okoz. Mi ezzel a baj? Biztosíthatom arról is, hogy egész életemet munkával töltöttem, és nem voltam rest a tudományokkal sem megismerkedni. Mint ahogy mindent, ezt a kérdést is igyekeztem alaposan megvizsgálni, a véleményem nem indulatokon, érzelmeken alapul. Van akácosom is, amit - hasonlóan Önhöz - igyekszem a legjobban rendben tartani, és van "nem akácosom" is, ahol viszont birkózni vagyok kénytelen vele, így személyes tapasztalatokról is beszélhetek. Mivel senki nem akarja az akácot kiírtani, nem igazán értem a keletkezett hisztériát. Helyes lenne, ha ez az aláírásgyűjtés alkalmat teremtene arra, hogy sikerüljön kitörni az "akácos út / tüzifa / akácméz" Bermuda-háromszögéből, ahol elvesznek az észérvek. Csak ennyit szeretnék. Köszönöm, ha elolvasta!