Az akác legyen hungarikum!

Kapcsolatfelvétel a petíció szerzőjével

Ez a(z) Az akác legyen hungarikum! petíció automatikusan generált fórumtémája


Vendég

#3051

2014-02-18 21:28

Elképesztőnek tartom az UNIÓ hozzá nem értését a dolgokhoz... sok diploma de minek józan paraszt ésszel többet érnének.

Vendég

#3052

2014-02-18 21:30

Legyen inkább a smaragdfa a közveszélyes fekete bárány! Most akarják Magyarországra telepíteni, már hirdetik sok helyütt, és ha igaz, amit írnak róla, akkor egy-két éven belül nem is lesz más fa az erdeinkben.

Vendég

#3053

2014-02-18 21:53

nagyon jo kezdemenyezes!!!

Vendég

#3054

2014-02-18 21:58

Imádom az akác mézet.Én nekem még soha sem jutott eszembe ,hogy beleszóljak más orszuágok belügyeibe.Az akácméz a mi belügyünk.NE SZÓLJON BELE SENKI SOHA:Mindenkinek van saját háza tálya.Otthon dirigáljon ,NE MAGYARORSZÁGON.Én sem szólok bele senki dolgába.De elvárom,hogy nekem sem szóljon senki a dolgomba bele!!!!!!!!!

Vendég

#3055

2014-02-18 22:00

Gyermekkorunkban sok akácvirágot ettünk és még allergiások sem voltunk!! Az akácméz többet ér bármely gyógyszernél!! Tegyünk érte!!

Vendég

#3056

2014-02-18 22:18

Az akác legyen hungarikum. Mi magyarok sem vagyunk "őshonosak" a Kárpát-medencében, mégis a hazánk! Az akácot magyarnak érezzük, szeretjük a miénk !

Vendég

#3057

2014-02-18 22:19

A legfinobabb méz, az AKÁCMÉZ!!
A méhecskék mindent megtesznek érte, ha az időjárás is engedi, tegyünk meg hát mindent ÉRTÜK!

Vendég

#3058

2014-02-18 22:21

Imádom az akácillatot, a fát,a mézet. Akácosban sétálni.... AZ AKÁC LEGYEN HUNGARIKUM!

Vendég

#3059 Re: Re: Re:

2014-02-18 22:22

#3049: Paszuly - Re: Re:

Kedves Komám! "Nem emlékszem, hogy együtt őriztünk volna libákat!" - hogy kedves kollégámat idézzem, ha nem haragszik meg - ezért kérem, tiszteljen meg vele, hogy nem tegez! Köszönöm! Tisztelettel mondom Önnek: ez itt Európa, és mi itt vagyunk. Úgy tűnik, ez Önnek valamiért nem tetszik. Talán nem tudja, az akác telepítésére úniós támogatás áll rendelkezésére, igaz az irtására is. Ültetni ott, ahol szükséges és indokolt, irtani ott, ahol jobbára kárt okoz. Mi ezzel a baj? Biztosíthatom arról is, hogy egész életemet munkával töltöttem, és nem voltam rest a tudományokkal sem megismerkedni. Mint ahogy mindent, ezt a kérdést is igyekeztem alaposan megvizsgálni, a véleményem nem indulatokon, érzelmeken alapul. Van akácosom is, amit - hasonlóan Önhöz - igyekszem a legjobban rendben tartani, és van "nem akácosom" is, ahol viszont birkózni vagyok kénytelen vele, így személyes tapasztalatokról is beszélhetek. Mivel senki nem akarja az akácot kiírtani, nem igazán értem a keletkezett hisztériát. Helyes lenne, ha ez az aláírásgyűjtés alkalmat teremtene arra, hogy sikerüljön kitörni az "akácos út / tüzifa / akácméz" Bermuda-háromszögéből, ahol elvesznek az észérvek. Csak ennyit szeretnék. Köszönöm, ha elolvasta!


Vendég

#3060

2014-02-18 22:23

Az éghajlat változásával változik a növényzet is.

Vendég

#3061

2014-02-18 22:32

Nem is értem, hogy ez felmerült. Még ha a honos fajtákat kell védeni, akkor is max korlátozzák a területet amin eddig "honolt"! Ezt a szakemberek majd eldöntik. Bár nem merültem a témába bele, de tényleg tartok attól, hogy alaptalanul hisztizünk esetleg olyanon, amiről keveset tudunk. Remélem vannak ehhez értő gazdáink, akik tudják a helyes választ!


Vendég

#3062

2014-02-18 22:53

LEGYEN HUNGARIKUM!!!
Agymosás?!

#3063 Gondolkozzunk el mindezen!

2014-02-19 00:23

Ellenzik és támadják az akácot, mert nem őshonos, valamint agresszív fa, és említik a nitrogénnel való kapcsolatát. Na de ennyiben ki is merült a negatív oldala!

Viszont annyi pozitívumot kapott tőle Magyarország és a magyar emberek (és kapnak tőle mind a mai napig), hogy most ránk van szüksége, hogy mi álljunk ki mellette és védjük meg akácosainkat, akácfáinkat.

Sok család él meg belőle, mert nemcsak kiváló mézelő, hanem tűzifának is első osztályú. Tökéletes szerszámnyél, küszöb, lépcső és faanyaggá, bútoranyaggá dolgozható fel, készíthető belőle. Virágja salátaként fogyasztható, és illata is magas élvezeti értéket nyújt az erdőbe kirándulóknak.
Továbbá megköti a homokot, futóhomok. Annak idején Mária Terézia uralkodása idején Tessedik Sámuel karolta fel és terjesztette el országunk területén. Igénytelen fa, ezért otthagyott bányahelyeken, sziklásabb hegyekben is képes megmaradni, és az elhagyatott területet széppé varázsolni.

Ha veszélybe kerülnek akácosaink, akkor veszélybe
kerül méhcsaládjaink élete, és így közvetetten a mi életünk is. Einstein mondta azt, hogyha a méhek kipusztulnak a földről, akkor az emberiségnek csak évei vannak hátra. És már most tömeges a méhpusztulás a világon! Ne adjunk meg ennek még csak az esélyét sem, hogy Magyarországgal is ez történjen.

Németországban 1998-ban külön kordonokkal védték az akácfákat amikor a főiskolával kirándulni voltunk. Franciaország, a Magyarországot érintő akáchelyzet hallatára, azonnal akáctelepítésbe fogott! Tönkre tették Magyarországot (iparunk már alig), de a mezőgazdaságot, az állattenyésztést, az erdészetet, saját családjaink megélhetését azt már nem hagyhatjuk.

Az ezüstnyarat azt lehet telepíteni, az őshonos ugye? A szöszeire az emberek olyan allergiásak, hogy állandóan vakarják tőle az orrukat. És értéke közel sem ér fel az akácéval!

Miért kell Magyarország családjainak, egy egész nép életét teljesen ellehetetleníteni minden területen? Miért vagyunk mi útban mindenkinek, amikor a történelem során is mi védtük meg egész Európát a támadásoktól stb.? Ez a hála és köszönet mindezért? Köszönjük szépen ezeket a sorozatos reformokat az illetékeseknek, a mi Mennyei Atyánk jóságukat százszorosan fizesse Nekik vissza.

Zoltán

Vendég

#3064

2014-02-19 00:58

Mi köze egy privát maffiának az Akácfáinkhoz?
Magda

#3065 Re: Megvan az 1%...

2014-02-19 01:03

#76: ifjpalyizoltan - Megvan az 1%...

Még Svédországban is a Magyar akácmézet veszik

Birgit

#3066

2014-02-19 01:09

Igy is egyre kevesebb és kevesebb a méhecske, ha eltünnek a fák még kevesebben lesznek ami azt jelenti,hogy a gyümölcsfák és a többi gyümölcsök se lesznek beporozva.
cupi

#3067 Akac

2014-02-19 01:44

Minden magyar faluban ott van,mar nem kepzelhetö el nelkule egy utca sem.

Vendég

#3068

2014-02-19 02:20

Egytertek minden soraval.

Vendég

#3069

2014-02-19 04:52

szeretem az akácmézet!

Vendég

#3070

2014-02-19 05:44

Az akác legyen hungarikum!

Vendég

#3071

2014-02-19 06:01

ugy látszik nálunk csak az a magyar amit a jelenlegi kormány is (kinai nyomásra,és az EU.nyomásra) annak itéli meg.

Vendég

#3072

2014-02-19 06:20

Nekem egy kedves emlék fűződik ehhez a növényhez! Édesapám tanított rá, mikor kirándultunk mentünk vagy akár csak a kertben játszottunk és Én megéheztem vagy unatkoztam mindig oda hívott egy akác fához/ bokorhoz és előadást tartott milyen egészséges és mennyi mindenre jo-,, na gyere kóstoló meg kislányom"!
- de ez ehető apu?
-persze, nyugodtan kóstold csak meg!
Azóta is ha látok valahol kertben, vidéken mindig eszembe jut és lecsípek belőle , próbálom tovább adni amit nekem tanítottak! Imádom!

Vendég

#3073

2014-02-19 06:35

Nagy tragedia volna, ha nem adnanak lehetoseget, eletet az Akacfaknak Magyarorszagon

Vendég

#3074

2014-02-19 06:38

Ne irtsuk ki az erdőket hiszen az emberiség se tud a fák,növények nélkül meglenni.Másodsorba imádom az akácmézet.Teca

Vendég

#3075 Re:

2014-02-19 06:39