ELÉG A KUTYÁK LEVADÁSZÁSÁBÓL !

Quoted post

paulo

#12

2014-01-09 10:31

hat ez az hogy csak feltetelezik hogy vadaszok lovik ki a kutyakat..feltetelezesnek helye nincs az igazsagszolgaltatasban...sok mindent felteteleznek manapsag az emberek..en is kutyatulajdonos vagyok...es tisztaban vagyok azzal hogy az en felelosegem a kutyam..es ugy viszem ki minden nap a hatarba hogy onnan egyutt terjunk vissza..se a kutyam ne seruljon se a kutyam ne zavarja a vadallomanyt...sok kutyatulaj jo vicnek tartja a ha a kutyaja uzi a nyulakat,mondvan legalabb fut a kutya a nyul meg ugy is gyorsabb..ez ok...de a vadasz a vad vedelmeben van es kilovi a kutyat...gondoljatok bele ha a kutyasnak lenne fegyvere es egy medve kergetne a kutyajat....asszem nem is folytatom...

Válaszok


Vendég

#29 Re:

2014-01-09 21:01:29

#12: paulo -

Végre valaki tisztán látja a dolgokat.

 

Robin Hood

#52 Re:

2014-01-10 12:28:18

#12: paulo -

Bocsánat nem feltételezik... Igazolható estek vannak amikor vadász... és mellőled...

Elengeded a kutyádat a "határban"? Ha igen sajnos tudnod kell, minden ilyen esetben szabálysértést követsz el...

Esetleg ködös időben is elengeded? Tudva, hogy ilyenkor tilos vadászni? Na ha igen akkor 3 napja a budai parkerdőben, ködben kilőtték volna a kutyusodat simán... és akkor most nem szabálykövető szuperrendes gazdiként hanem (jogosan) felbőszült kétségbeesett emberként írnál ide... Mellesleg ha a vadász az őzzel együtt él tudja a nevét és természetes haláláig családtagként törődik vele akkor megértem a medvés hasonlatot... de nem erről van szó, ezt te is tudod ugye... a vadkár ebben az esetben egyel kevesebb mozgócélt jelent...