Tiltakozzunk a TEK nélküli háziorvosi praxis megszüntetése ellen!

Quoted post


Vendég

#13

2013-11-25 07:42

Kedves TEK nélküli kollégák!Hihetetlen történetnek vagyok-akaratomon kívül- szenvedő alanya. A 20 éve bérelt rendelőmet melyben háziorvosi mini praxisomat folytattam indoklás nélkül ,egyik napról a másikra felmondták.Igaz a szerződésemben -ami 2014 dec.31-ig szólt-benne volt hogy fölmondhatunk, de másfél évvel a működési nyilvántartásom vége előtt nem tartottam valószerünek.Megtörtént-találtam másik rendelési helyet, erre az illetékes ANTSz a telephely módosítás iránti kérelmemet elutasította, mondván, hogy új engedélyt TEKN alapellátásra nem ad ki,azaz csak háziorvosira nem.Igy a 20 éve OEP finanszírozással működő kis létszámú háziorvosi praxisom egy tollvonással megszünt.Mit csináljak a gravidáimmal? akik 9-es kóddal nálam vannak,mit a 20 éve nálam lévő most már életkoruban vezető, több betegséggel szakellátásra szoruló, beutalandó munkába lévőkkel,táppénzigényükkel esetleg?Lediktáltak nekem egy kérelmet amit az OTH vezetőjének kellett címeznem,melyben a telephely-nem módosítását kérem,hanem megszüntetését.Ez így rendben volna, de nem adnak engedélyt az újra,mert az ÁNTSz újként kezeli az egyik utcából a másik utcába való átköltözést!! Tanácsolom aki hasonló helyzetet él át, nem költözzön ki a felmondott bérleménybő! majd történik valami!-( én kiköltöztem ) Üdv.: módosítás ( én már csak a ciklus végéig szerettem volna megmaradni háziorvosnak)

Válaszok

állampolgár

#14 Re: Egyre inkább úgy érzem velūnk bármit meg lehet tenni. Kérdés hogy csendben hagyjuk-e?

2013-11-25 09:52:08

#13: -  

 

teknélküli

#15 Re:

2013-11-25 20:50:05

#13: -

Ez valóban elképesztő, és úgy gondolom jogilag támadható!

Nem új működési engedélyt kell ugyanis kiadni, hanem egy hatályos működési engedélyt módosítani. Óriási különbség. A betegeket egyébként sem lehet egyik napról a másikra utcára tenni, az orvosi dokumentációt nem viheted haza, a betegeket előre tájékoztatni kell, a kartonokat ki kell adni...stb. Ehhez a praxist valahol működtetni kell. Az a javaslatom, mielőbb fellebbezz és kérj egyéni elbírálást az államtitkárságtól.

Elképesztő

#16 Re:

2013-11-25 22:09:26

#13: -

Én, betegként is nagyon együttérzek Önnek Kedves Gyógyitó!

 

Mert,akik egy orvossal ilyet művelnek, packázó hivatalként, arra nemigen lehet mit mondani!

 

Döbbenetes! Elképesztő!