Veszélyben a művészvagyon

Quoted post


Vendég

#327 Re: 320-hoz

2011-04-30 22:50

#323: - 320-hoz

Azért nem árt pontosítani.

A Művészeti Alapban lévő állami tulajdon kiegészíült a művészk után eladott munkákból befolyt összegből vásárolt vagyonnnal (pl. műteremlakások). Amikor az Alap megszűnt, 1992-ban létrejött a MAOE mint egyesület és a MAK mint alapítvány. Ezzel eddig nem is lett volna gond, de 1995-ben közalapítvány lett a MAK. A közalapítványnál az éppen aktuális vonatkozó miniszter (nem voltam precíz, de nem keresem ki a vonatkozó pontos megnevezést) az Alapító. Közalapítványt az Alapító megszüntetheti, ha helyette hatékonyabb megoldást tud a működésre. Ez le van írva a vonatkozó törvényben (ezt sem keresem ki újból, csak vissza kell olvasni...).

Vagyis

A MAK-ban lévő magántulajdon (ez így nagyon necces megfogalmazás) 1995-ben lett államosítva és elvéve(?) ezzel nem árt tisztában lenni ha valaki a művészek vagyonának elvételéről beszél. Az, hogy ez most történt meg csak annak köszönhető, hogy ennek a kormánynak volt elég vér a pucájában, hogy ezt meg is lépje. Én inkább ot látom a bajok okát, hogy nem mondja meg mit akar kezdeni ezzel a vagyonnal, és így lehetőséget ad találgatásokra, illetve kategorikus elitélsére. Ebböl akár még nagy bukás is leht....

De azért van itt még egy érdekes vonulata a dolognak amiről nem sokat beszélnek (főleg nem az elnök úr). Nevezetesen, hogy a kormány többek között azért lépte meg ezt a dolgot, mert sok helyen a vagyonnal való gazdálkodás nem volt éppen korrekt és átlátható. És ezt nem ártana a MAOE-nál sem tisztába tenni...

Válaszok

Rembrandt

#369 Re: Re: 320-hoz

2011-09-08 13:53:31

#327: - Re: 320-hoz

Például a KÉPZSARNOK esete, nem betűtévesztés, direkt  Képzsarnok.

Mivel 66 éves elmúltam láttam ezt-azt. Amennyiben nem csuknak le néhány hölgyet, s urat az említett cégtől, akkor itt szabad rablás van 20 éve, csak éppen a vallásos ,vagy nyuszi alkotók nem akartak lopni.

A Csók Galéria és a Mednyánszky bérleti díj elmulasztása miatt tünt el, szünt meg mint munkahelyünk!

Ki az aki nem fizette be a bérleti díjat? A hülye művész megfesti a képet, megcsinálja a rézkarcot, beviszi és vár, vár

a vevőre. Pénzt csak akkor kapott ,ha eladták a munkáját.Milyen "beszállító " vár egy évet? A rárakott haszonról és

százalékról már ne is beszéljünk./150%/ Az állambácsi is tartotta és tartja a feneketlen zsebét!

Japánban az új kormány felakarja emelni az áfát 5%-ról !!!! Hallottátok?

Csak utcai demonstráció segít már!!!.Az államtitkár képes "elveszíteni" tíz oldalt, amit a kezébe letettünk.

A MAOE is engedte a két galériát elvenni!!!

 

Rembrandt