deviza alapú csalás ellen

Quoted post

Hit-elek
Vendég

#15 Kérdés

2013-07-03 17:12

2004-ben EUR alapú lakáscélú hitelt vettem fel, mert nem engedélyezte a Bankom a Ft hitel felvételét /tudom, hogy jogtalanul, de már bizonyítani nem tudom/ Határozottan emlékszem rá, sőt többen is a köreimből, hogy a banki tájékoztatóban szerepelt az hitel felvételkori árfolyamhoz képest a + - 15% limit amit a törlesztőrészletben érvényesíthet a bank. Közjegyzői okiratból viszont kimaradt. Szóban nehezményeztem, de azt mondták nincs jelentősége. Ebben a tudatomban megerősített Dr Czirmes György 2012.11.28-án tett kijelentése az ECHO TV-ben, mely 2008.-ig érvényes Kormányhatározatra utal. A napokban láttam a műsort a Net-en. Van ennek bizonyító ereje, és tudja e valaki, hogy mi lett a Kormányhatározattal, illetve vonatkozik-e a CHF, JPJ-s hitelekre is? Pontos dátum: 2003.július 5-től, 2008. február 25.-ig volt érvényben.

Válaszok

Szigethy

#295 Re: Kérdés

2014-11-08 18:27:52

#15: Hit-elek - Kérdés 

Tisztelt Hit-elek! Segíteni nem tudok, de az én gondom hátha eligazítja valamiben Önt is ... Örülnék szíves visszajelzésének! 

ELŐZŐ, vagy dátumilag későbbi LEVELEIMBŐL ... Tisztelt OTP. Nyrt Bank jelenkori és mindenkori Vezérigazgatója ... valamint, Michle Zoltán Tiborné fiókirányító; Bátki Józsefné számlavezetési tanácsadó; Nagy Erika oszt.vez.; Vennes Krisztina ügyintéző és Szabó Tamásné vezető tanácsadó részére ... is! Gondolom Ön- Önök már csak huza- vonáznak és még több bőrt akarnak lenyúzni rólam, s gondolom a többi adósaikról. Bár itt és most csak a magam nevében írom le azt, hogy miért is jogtalan az Ön- Önök követelése még mindig az Ön- Önök által vélt- tartozásaim okán! A 2014. január 17- én keltezett leveleikben írtak ellenére sincs semmilyen tartozásom Ön- Önök felé! Nem értek egyet és nem fogadom el az Ön- Önök által felsrófolt- volt- ma már vélt- tartozásomat! Indoklásom: A Tartozásrendező Hitelem 329.000 Ft volt a kezdeti időtől, 2009. június 23- tól. Azóta folyamatosan fizettem, még ha néhány esetben késtem is! Sőt, akkor még az Önök által kamatként ráterhelt összeget is! Tehát négy éve fizettem, közel 10.000Ft/ hó. Csak nagyjából számolva: évente 120.000 FT- ot fizettem be, az négy év alatt 4x 120.000Ft. plusz még 2013. október, ill. november 12- ig! Összesen mintegy 530.000 Ft- ot. Melyből a havi törlesztések ellenére is a 2013. október 15- én lezáratott összeg még 206.929 Ft volt. 329.000 Ft - 206.929 Ft = .........Ft. Tehát Önök a négy év és öt hónap alatt befizetett összegből, még az egy harmadát sem vonták le a tartozásomnak! Arról nem is szólva, hogy évente csupán egyszeri alkalommal küldtek ki Egyenlegértesítőt, amelyből több oknál fogva (!) nem tudtam átértékelni ezt a módot, módszert, melyeket Ön- Önök alkalmaztak! Ám, a tavalyi évben számos helyen olvasott, és a különböző TV. csatornák híreiben sokak által megfogalma-zott, több kiadványban is közölt adatokból, véleményezésekből, ilyen- olyan törvényhozások, -módosítások elhangzása ill. olvasata után már komolyan figyelemre vettem az Ön- Önök által kiküldött (ismétlem: évente egyszeri!) Egyenlegértesítőt; s akkor döbbentem rá én is, hogy micsoda gyalázatos dolgot műveltek velem is. Már a szerződéskötéskor kellett volna úgy számítania a Tisztelt Ügyintézőjüknek, hogy olyan összeget, s határidőt adjon- írjon; amellyel a törlesztés valóban törlesztés lett volna és nem csak az Ön- Önök zsebeibe vándorló havi „hozzájárulásom” az Ön- Önök „zsebpénzéhez”! Mert kamat ide, kamat oda, már az uzsora kamattal számolva is horribilis összeget nyertek csupán rajtam! Hát a többi, megszorongatott adósokon vajon mennyit? Tudom, kamat az mégiscsak jár, de ez már nem kamat- ha-nem jogtalanság, embertelenség, visszaélés a Hitelező Bank(ok)tól, jelen esetben az OTP. Bank Nyrt. részéről! Az állítólagos (!) svájci hitelemmel ugyanez, ill. még igaztalanabb, embertelenebb és emberi jogaimban is sértőbb a helyzet:: S vajon a Svájci Vezérkar tud- e arról, hogy nálunk, Magyarországon mit tesznek az ő (feddhetetlen(!) pénznemükkel?! Hiszen bizonyítottan bárki előtt világos már a csalások tömkelege!? Íme: Induláskor; 2007. július 14- től: 5.256.18 CHF – (amit sajnos én nem láthattam soha!) illetőleg: 779.000 Ft. volt. Hat év és három-, ill. négy hónapig törlesztettem havonta, közel 16.000 Ft- tal! Évente mintegy 190.000 Ft- ot ezt szorozva hat év és négy hónapi törlesztő részlettel: még Ön- Önök szerint a szintén 2013. október 15- én lezáratott (vélt) tartozásom: 4.081.35 CHF (amit szintén nem láttam soha!) kb. 896.000 Ft. körüli volt az akkor megállapított árfolyam szerint! 5.256.18 CHF - 4.081.35 CHF = ............CHF Elég gyarlónak és ostobának kellene- kellett volna lennem, ha ezt még továbbra is vállaltam volna, főként, hogy Ön- Önök felduplázták a havi törlesztő részletet! Ezt akkor én megvétóztam, s kértem a hitel- ügyeim kivizsgálását Öntől- Önöktől, majd a PSZÁF Vezetőségétől! Erről értesítést küldtem Ön- Önök felé! Idézet egyik ez irányú levelemből: „S mivel az Ön- Önök döntése miatti - vészhelyzetbe kerülő életvitelemet érintő kérésem ismételt elutasításai okán: Öntől- Önöktől gondomra- problémámra többszöri kérésem ellenére sem kaptam érdemben emberséges megoldást, ezért kénytelen voltam másképpen “lépni” és az Ön- Önök általi jogtalan, s az embertelenség határát érintő megszorításokból eredően - a megélhetésemet veszélyeztető történésből kilábalni! S olyan Bankra, Pénzintézetre bíztam az (!) Önöknél még mindig horribilis összegként nyilvántartott, s 2013. október 15- vel lezárt hiteleim kiegyenlítését, amely Bank- Pénzintézet az állampolgári jogaimat is (!) tekintetbe véve átvállalta az Ön- Önök által már méltánytalanul magasra felsrófolt hiteleim kiegyenlítését! Akkor is és most is, mellékletekben ismételten megküldött okiratokkal igazolom, hogy az Ön- Önök által folyósított, s lezárt Hiteleim - az Apostoli Magyar Királyság átvállalásával a Szentkorona Bankon keresztül, a Szentkorona - deviza pénznemükkel történő átutalásokkal kiegyenlítésre kerültek! Ha mégsem, akkor hol vannak az átutalt Szentkorona összegek? Kiknél (kamatoznak azóta?!), s miért nem lett visszautalva- visszautaltatva?! Az előző levelem válaszaként írta Tisztelt Faragó Tünde Emese Ügyintéző munkatársuk többek között az alábbiakat: "... levelében említett Szent Korona Bank számunkra és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete számára ismeretlen szervezet. Egész biztos, hogy Magyarországon nem jogosult pénzügyi szolgáltatási tevékenység végzésére, mivel nem szerepel a felügyelet által vezetett nyilvántartásban. 

Szigethy

#296 Re: Kérdés

2014-11-08 18:41:33

#15: Hit-elek - Kérdés 

 N. Pető ’Szigethy Ilona

Fohász ...

a Felettünk valóhoz;
Az ATYA, a fiú és a
Szentlélek nevében,
Ámen!

Segíts utamon,
Édes Jézusom!
Fogd még a kezem,
Melengesd szívem!

S Szeretteimre -
Mint rám is, figyeljél;
Egyengesd útjukat,
Áldjad meg életük!

S vigyázd a népet,
Az éhezőket,
Nyújtsd feléjük kezed,
Mert Te, megteheted!

Az Atya, a Fiú és a
Szentlélek nevében!
Ámen!