Fogjunk össze a tartós beteg gyermekek jogaiért

Quoted post


Vendég

#18 Re: asztmás gyerekek

2013-06-03 20:55

#9: -

Tökéletesen megértem a felháborodását,mert hasonló  cipöben járunk.

Mit jelent egy asztmás gyerek csak az tudja aki ebben él .Rettegve  ülve aludni

nézni a gyerek szenvedését és nincs igazán segitség ,csak egy kis könnyités.Nézni mikor

futna a társaival, de le kell ülnie mert elfáradt.Biztos vagyok benne aki ezt kitalálta annak

göze sincs mivel jár ez a betegség.a rengeteg gyogyszer,ami temérdek pénzt visz el ha nem

akarom ,hogy álapota rosszabbra változzon.Nem könnyitenek ezeknek a gyerekeknek az életén

hanem még jobban megnehezitik.Remélem igaz a régi közmondás ,hogy" sok lud disznót gyöz"

Èrdekli Tisztelt jogalkotók ,hogy a törvények az embereké vannak ,és nem az emberek vannak a törvényeké!!

Ne mások nyomoruságán akarjanak ,sporolni.Inkább fogják a gyeplüjüket rövidebbre ,egyik oldalon két

kézzel szórják a pénzt,másik oldalon fulladásig , a szó szoros értelmében most  visszafogások.

Válaszok


Vendég

#32 Re: Re: asztmás gyerekek

2014-10-12 08:06:33

#18: - Re: asztmás gyerekek 

 A probléma ott kezdődik (,hogy pl:én 23 éves körzeti ápolói tapasztalatom alapján tudok erről véleményt mondani) nagyon sok tartósan beteg gyerek úgy "tartósan beteg",hogy csak papíron.sajnos sok olyat láttam amikor a szülő behozta az asthma spray-ket ,gyógyszereket ,hogy muszály neki kiváltani mert látja a TB ,de nincs szüksége rá a gyerekének és adjam oda annak akinek kell és nem tudja még kedvezményessen sem kiváltani.Na ezek az emberek szorítják ki az igazán tartós beteg gyerekeinket ,a nekik járó jogos kedvezményekből.Miattuk változott meg a törvény ,miattuk vették el az asthmás és a reumatiid arthritisben szenvedő gyerekektől a támogatást.

Nekik köszönhetjük ,hogy itt tartunk.Felháborító mikor valaki szándékossan beteggé nyilvánítatja az egészséges gyermekét csak ,hogy anyagi javakhoz jusson ami jogtalan a számára.Na és az orvosok akik ebből jól megélnek.Nekünk akik rászorulnának és jogos lenne ,meg elveszik ezt a segítséget.Tisztelet a kivételnek ,mert az én gyermek reumatológusom nem tartozik ezek közé az orvosok közé.

Sajnos ez van ,de nem értem akkor mért nincs egy olyan orvosi felülbíráló bizottság aki megvizsgálja a gyermeket és dönt .hogy tartósan beteg vagy sem.

hihetetlen ,hogy azt a kis segítséget is elvették a rászorulóktól.

Halvány fogalmuk sincs egy reumatoid arthritises gyereknek milyen gondjai és napi problémái lehetnek ,amivel napről napra megkell küzdeniük.