A Magyar Holokauszt-2014 Emlékbizottság részére

Gorcsev Iván

/ #279 Re: "Helyreigazítás"

2013-02-16 13:03

#274: "a" magyar - "Helyreigazítás"

"a magyar"!

 

Utoljára reagálok hozzászólásodra, mert felesleges. Egyrészt nagyon másként látjuk a világot, másrészt azzal, hogy igaznak hitt dolgokaat dobálsz egymás mögé még nincs igazad, harmadrészt gyűlölködsz, negyedrészt csúsztatsz és hazudsz és még sorolhatnám. A lényeg, valaki egyszer azt mondta nekem: "nézd meg jól kivel állsz le vitázni, nehogy egy sor senkiházit felemelj... nos most jött el a pillanat, amikor úgy érzem felesleges Téged a "három hülye" szintjére emelni, mert nem ütöd meg azt a szintet, hogy vitapartner legyél. /Te nem vitázol, hanem fröcsögsz. Persze mit is várok attól, aki nem hajlandó egy nicknevet se leírni az eredeti formában, hanem már azt is "alázná".../

 

Nem tisztem védeni sem "Gój", sem "Aláthatatlanlégió" nickkel író hozzászólókat, de...

 

"Hatalmas lesz a meglepetésed..." kezdetű mondat - ez most, hogy is jön ide? Vagy ezzel azt akartad mondani, aki zsidó, zsidókat véd, az ezt (is) teszi? Biztos belemnjünk ebbe?

"magyarnak nem születünk, hanem azzá leszünk!" - Az a probléma, hogy míg Gój és én, illetve még néhányan valami MELLETT, Te és a hasonlóan gondolkodók valamivel, valakivel szemben határozzátok meg a "magyart". Ezt mi sem igazolja jobban, amit 'Aláthatatlanlégió" számára írtál: "...hogy zsidó származásod ellenére "magyar" értékrendet képviselj, így élj."

 

A górcső akár még találó is lehet.... mert górcső alá veszem a hazugságaid, csúsztatásaid és leírom - most utoljára. Az, hgoy Te patkánynak tartasz, a legkevésbé sem ráz meg... miként azt sem, hogy a jellemzésed mennyire valótlan. Ha másért nem, hát azértr, mert ha igaz lenne, akkor nem koptatnám itt a billetyűt teljesen feleslegesen...

1. SOHA nem írtam, hogy az akkor még meg sem születettek bűnösök lennének! /Bár, ha egyetértenek azzal, ami akkor történt, akkor.../ Ha figyeltél volna, pont azt írtam nem sokkal korábban, hogy nincs különbség a '40-es években történtek és az azt követő rendszer aljasságai között. /Természetesen Kun Béláék vérengzései is idetartoznak!/ Csupán annyit jegyeztem meg, hogy igenis ki kell, mondani a deportálások idején, magyar emberek küldtek halálba magyar embereket. A többit már csak belemagyarázod.

"a magyarok védték a zsidóságot, a legjobban egész Európában" - hazugság! IGen, akadt rengeteg hős, aki saját életét is kockáztatta. Tisztelet nekik. De intézményesen lényegesen jobban védték a zsidókat ugye Dániában és még Bulgáriában is.

Azzal nem bizonyítasz semmit, hogy bemásolod egy blog linkjét, hogy általad/általatok felmagasztalt szerző írását igaznak fogadjátok el... /Ettől független egy dolgoban egyetértünk, nem kevés, az akkor már ismert tényeket elhallgató zsidó is bűnös abban, hogy nem szólt és ezzel rengeteg ember esélyét vette el attól, hogy túlélje a borzalmakat!/

 

2. Jézus! Nem szeretnék vallási vitába belemenni, egyrészt, mert én nem hiszek, viszont tisztelem más hitét, másrészt épp' a hitetlenségem okán bizonyos dolgokat másként látok (nem biztos, hogy igazam van), harmadrészt Veled ellentétben nem akarok megbántani olyat, aki nem ártott nekem és amit gondol/hisz, az fontos számára.

Pontosítsunk: a keresztények felfogása szerint I.ten fia Jézus. Más vallások szerint nem. /Az egyéb aggályomat Mária, mint férjes asszony stb. most nem fejteném ki.../

- valóban elhalgattam, hogy Jézus azon zsidók ellen szólt, akik elhagyták a vallást, nem tartották be a parancsolatokat,

- valóban elhallgatom, hogy nem tartották, s ma sem tartják sem prófétának, sem I.ten fiának, de ha nem így tennének, akkor megtagadnák a vallásukat és már nem zsidók, hanem keresztények lennének,

- valóban elhallgatom, hogy a történtek után sok száz évvel néhányan összedugták a fejüket és eldöntötték, mi kerül be és mely iratokat kell megsemmisíteni (lásd. Júdás evangéliuma),

- s valóban elhallgatom, hogy az a Pál az egyházalapító, aki SOHA nem találkozott Jézussal, s aki teljesen más útra terelte a "jézusi tanításokat",

- miként azt is elhallgatom, ami már ismertté vált a korabeli... Holt-tengeri tekercsekből (Hegyi beszéd eredete stb.)

- de ugye mindketten elhallgattuk, hogy zsidóként élt, zsidó ünnepeket tartotta (pészachi vacsora) és bizony zsidóként temették el. /S akkor még az INRI feliratról ugye nem is beszéltünk./

 

3. Újabb bizonyíték, miért nincs miről vitáznom Veled: purimi vérvád elfogadása, a vallási előírásokkal szemben is!

A Rotschild család élettörténetét ezek szerint kívülről fújod, legyen igazad ez ügyben, de a hasonló nemzsidó család(ok)ról nem szólsz. Nyilván nincs és nem is volt ilyen...

Említesz néhány zsidó "szerzőt", s miután a Ti érveiteket hozzák, vagy lehet rájuk hivatkozni, ők már rögtön becsületes, rendes zsidók. Ha viszont egy magyar írna így a magyarokról, akkor az már rögtön áruló, vagy beszámíthatatlan...

 

Igen, "patkány" vagyok, mert nem kajálom az eszement vagdalkozásodat, s leírom, hogy hazudsz és gyűlölködsz! S leírom azt is, amit fent, nem valami mellett, hanem valamivel (szinte midnennel) szemben határozod meg a magyarságodat!

 

Tovább jó fröcsögést!