A Magyar Holokauszt-2014 Emlékbizottság részére

GÓJ

/ #226 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-02-12 20:27

#225: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nem írtam alá, mert számomra minden magyar állampolgár magyarnak született ebben a hazában, legyen az magyar, cigány, vagy éppenséggel zsidó. Nem gyűlölni kell a cigányt, hanem megtanítani kultúráltan élni, dolgozni és nem gyűlölni kell a zsidót, mert jó állása van, mert tanult, mert érzéke van a kereskedelemhez, joghoz, hanem tessék utána csinálni. Miért nem lehet békében, szeretetben élni, ha egyébként lehetne? Tessék munkahelyeket teremteni, felvenni oda a tanult cigányt is dolgozni, persze akkor nem udvarsöprögetőnek. Senki nem fog szemrehányást tenni, hogy a magyar munkahelyet teremtett. Kevesebb lenne a cigánybűnözés. Kádár alatt töredéke volt a mostaninak, de akkor volt munkájuk. Nekem pedig igenis vannak zsidó barátaim, akiket csak származásuk alapján nem fogok utálni. Van közöttük vezető és van közöttük egyszerű könyvelő is, sőt, van szobafestő-mázoló. A te címedet biztos nem adnám meg neki, mert őt félteném az indulataidtól. Gyönyörűen dolgozik egyébként.

Kettőnk között ilyen különbségek vannak, nekem nincs szégyellnivalóm, a teljes életpályámra büszke vagyok.