Mondj nemet a felsőoktatás szétverésére!


Vendég

/ #104 Re: TANULNI KELLENE URAIM ÉS HÖLGYEIM!

2012-12-14 22:13

#7: bandeexoft - TANULNI KELLENE URAIM ÉS HÖLGYEIM!

Az elméletben van igazság, sőt. Próbálok nem indulatos lenni, írok egy picit...

Egyet értek abban, hogy nem az így is agyon gyötört emberek adójából kellene megélni azon felsőoktatásban tanuló embereknek, akik nem is gondolják ezt az egészet komolyan. Egyet értek azzal, hogy aki itthon lediplomázik, az ne kint kamatoztassa a tudását. Nemsokára diplomázom, nagyon szeretnék.  Elmondanám, hogy olyan szakon vagyok, ami nem gyenge. Ezt a szakot NEM lehet elvégezni 4 év alatt alapképzésnek nevezett húsdaráló alatt. Bocsánat van ilyen, de szó szerint 0,1-es százalékkal. Beszéljünk az ösztöndíról. Az kap, akinek az átlaga a körülbelüli hármas szintet meghaladja. Viccesnek tűnik?! Abszurdnak?! Kinek ne menne? Az emberek legtöbbjének nem. Kedves bandeexoft, valószínűleg nem sikerült még diplomázni/sikerült, de nem ilyen körülmények között/sikerült, nem is gyenge intézményben, de akkor nem értem a beképzlet és emelkedett hangvételt. Mindenféleképpen gratulálok a Caps Lock-os chat-beli ordibáláshoz. Egyébként megértem a felháborodást kiváltó példálózást, de ez nem teljesen fedi az igazságot.

 

Nem is akartam ide írni, meddőnek tartom az összes itteni okfejtést. Miért írtam?! Felháborít az ilyen okoskodás! Én azt tettem volna? Csak a tényeket írtam le.

Kár okoskodni, a legtöbben nem is tudjuk az igazságot. Azt hiszem ez a magyar politikára is értendő.