Összefogás a királyházi MOM kulcsosház megőrzéséért

Pilis50

/ #14

2012-11-24 15:00

A DunaIpolyNP csak a "kezelését" kapta meg az Államtól, nem a tönkretételi jogát. Az évtizedes bérlés során az elbirtoklás jogát is kivívtátok, így jogosan ragaszkodhattok a ház bérleti lehetőségéhez.
Nem szabad beletörődni abba, hogy a fenntartással megbízott, és ezért jelentős közpénzt elnyerő NP kitúrjon Benneteket a ház hasznosításából. Ha nem kezeltétek volna hosszú évtizedeken keresztül (jó gazda módjára) a Házat - már régen az enyészet (mint annyi sok ház)sorsára került volna.
Ne rajtatok akarjon lépni a NP, ha 5* szállást akar létesíteni - keressen helyet egy megszünt(etett) ház helyén, ne a meglévőt tegye tönkre (=vegye el)!
Most amikor a Kormány is (reméljük) támogatja a mozgás-testnevelés szükségességét (az erdőnél olcsóbb - nagyobb tornaterem nincs is) - meg kell tartani (bővíteni kell) a turistaház hálózatot. Eléggé baj, hogy 1975-ben politikai*** okokból felszámolták az Egyesületek - Sportkörök által létrehozott- fenntartott - olcsó(nak számító) megszállási lehetőséget.
Pl: ha a Nagyszénáshoz épített "panaszfal" és a hozzávezető út a ház megléte alatt elkészül - ma is ép lehetne a turistaház.
*** -- ha mi tudtunk szervezkedni a Horthy uralom alatt a fennálló rendszer ellen - talán a mostaniak is tudn(á)nak ellenünk eredményesen szervezkedni.... - ezért kellett szétzilálni a turistaház-hálózatot. Az eredményt meg tudjuk -- ha Apu nem visz oda (autóval) - nem is megyünk (mert összeesünk).