A választói összefogást támogató nyilatkozat

annamária

/ #172

2012-11-09 01:00

Nagyszerű érzés újra hinni, hogy nem muszáj lakájokká válnunk, egy életre, vagy félve otthon kucorognunk. Már kezdtem szégyellni a magyarságom. Nem vagyok semmilyen szervezet tagja, csak egy jóérzésű, normális életre vágyó állampolgár, és azt hiszem az a sok ember is hasonló ebben, akit "rejtőzködőknek" neveztek eddig. Nem rejtőzködtünk, de jó szívvel nem lehetett senkihez sem csatlakozni, így szépen elhallgattunk és vártunk egy igaz hívó szóra. A kormánypárt a magyar történelem egyik szégyenfoltja, akiknek fellépésétől itt elindult az erkölcsi hanyatlás, a gátlástalanság és arrogancia, ugyanakkor az ellenzéki pártok vezetői sem tettek semmi érdemlegeset, azon kívül, hogy felvették a javadalmazásukat a nagy semmiért. Mindkét oldalt csak a saját zsebe érdekelte. Jókor és jó emberektől, megfelelő módon jött a hívó szó, amire az egyre türelmetlenebbül várakozó un. rejtőzködők is már régen vártak, és most ezt meglepetésként élik meg a politikai elemzők is? Ennyire nem érzik, vagy tudják, hogy miként gondolkodik a magyar ember? Úgy vélem senkit nem kellene kizárni, aki az ország javáért hajlandó valamit tenni, ha csak szavazni megy, már akkor is tett, de azokat a politikusokat és háttérintézményeit nem engedném az összefogás közelébe sem, akik a hatalmat saját anyagi céljai növelésére használták fel, akik megloptak bennünket és visszaéltek a választók bizalmával. Elég régóta szereplői a közéletnek mindannyian, hogy ezt el lehessen dönteni. Élhető, kiszámítható, biztonságos hazát kell újjáépíteni együtt, mert afelől egy csepp kétségem sincs, hogy ez a kormány bármilyen módon is, de ki lesz ebrudalva a helyéről, ahová acsarkodva betolakodott. Végigolvastam a hozzászólásokat, és örömmel láttam, hogy mennyi értelmes és jóakaratú ember nyilatkozott meg, az egy két provokálót is figyelmen kívül hagyva. Magam részéről mindent megteszek, hogy az összefogás sikerüljön, sikerülni fog!