Állatrendőrséget Magyarországra!

Kat

/ #312 Tehetetlenség

2012-06-11 11:52

Sziasztok!

Ha nincs állatrendőrség, akkor nem az a megoldás, hogy sírunk ezen.
Aláírom én is, persze, mert egy jogi, hatósági szervezet lenne a legjobb megoldás. 1 ember kevés. Ember ember ellen nem tehet semmit, csak ha paragrafusok mögé bújhat, pajzsként használva a törvényt. Annak még van némi ereje, de a szívnek, Élet tiszteletnek, szeretetnek semmi. A düh, harag, amit kivált egy ártatlant bántalmazó pedig csak arra való, hogy jól kitomboljuk magunkból ami fáj, és végül keserű szívvel állunk, egyedül, utálattal körülvéve, és nem értünk el semmit.

Lehet szitkozódni.
Lehet bántani másokat.

Semmi értelme.

Akik szeretjük az állatokat, avagy tiszteljük az Életet, egyet tehetünk: otthon, és ameddig elér a kezünk, segítünk.
Ha látjuk, hogy szomszédunk bántalmazza a sajátját, avagy miénket, próbáljuk emberileg megoldani, felebarátilag. (Tapasztalat: többre mész, ha nem rögtön a torkának ugrasz emiatt, mert akkor pláne az áldozatán torolja meg a sérelmeit, de ha sikerül barátoddá tenned, csak egy kicsit segíteni neki abban, hogy a saját démonait ne vetítse ki egy gyengébb, tehetetlenebb élőlényre, hanem akár veled is megbeszélheti, többre mész. ;)

Tudom, baromira nehéz, de csak ezzel tudsz eredményt elérni. Harag haragot szül, nem békét.
Értük tegyük meg, hogy nyelünk egy qrvanagyot.

Ami a nagybani történetet illeti (pl. markolóval dobják fel a már félhulla marhát az olaszba készülő kamionra, és ezt SENKI NEM VESZI ÉSZRE), azzal már csak egy erős alapokon álló, korrumpálhatatlan, törvényes szervezet tudna valamit is kezdeni.

A rendőröket pedig úgy kellene megfizetni, hogy az egyenértékű legyen a rájuk bízott feladattal, ami a MI védelmünk. A társadalom, az egy ember, egyén védelme. És akkor nem volna nekik "ingyenmeló" holmi állatok védelme... :S :/ :(

Nem vagyok rendőrimádó, nyalizós hülye, csak tudom, ha valaki száraz kenyeret kap fonnyadt hagymával, az bizony nem fog szántani... (Korrupcióra is gyógyír lenne, ha holmi alagutak építése HELYETT fizetésemelést kapnának

És most itt megszakítom gondolataimat, mert rátérnék a fos fizetésre, a gazdasági helyzetre, ami nincs, mert az elmúlt 12-14 év alatt totálisan tönkretették Magyarországot, méghozzá a saját gyerekei...

Szép Napot!

 

Kat