Családi pótlék ne legyen utalvány!

Ibolya

/ #217 Családi pótlék nélkül, még utalvány sem!

2012-05-08 03:06

Nem értem a vendég megnevezést. De ez teljesen mindegy. Nekem egy sokkal jobb javaslatom van. Meg kell szüntetni a családi pótlékot. Régebben sem volt! Mégis felneveltük a gyerekeinket, mostuk a pelenkát, főztünk nekik, megkerestük az élelmezésre, ruhára, cipőre és minden egyébre valót, mert muszáj volt. Nem adott ajándékot az állam. Ugyanis az állam, mi vagyunk! Ha nem teremtünk, akkor nincs! Ez fontos igazság! Gyermeket vállalni nem az államnak és a szomszédok terhére kell, hanem a magunk örömére! Amig nincs megteremtve a gyermek vállalására a helyzet, addig bizony nem szabad vállalni, de ha mégis jön, örömmel kell fogadni, nem a családi pótlékért! Nagyon keményen dolgoztam magam is, munkahelyen, műveltem 3 kertet, igen késő estig! Elláttam a háztartást és a családot! Igen, ennyire nehéz az élet, meg kell teremteni a feltételeket, mert segélyeket, segítséget várni nem lehet. Pedig ma a 3 gyermekesek nagyon sok segítséget kapnak, nem kell étkezést fizetni a napköziben, a könyvekért sem, és még jön a pótlék, igen nem "fizetés", nem részletre való, nem közmű számlák törlesztése, hanem családi pótlék ugyan a neve, de ma az utalvány tudtommal csakis élelmezésre használható fel, még mosószerre sem váltható be, ezeket a szükségleteket a keresetből kell kigazdálkodni. Az életfelfogást kell átalakítani bizonyosa körökben, addig csakis ágálás lesz a normális kormányintézkedéssel szemben. A sok beteg és valóban rokkant nem tiltakozott ennyit, pedig okuk lett volna, mert jórészüktől az életbenmaradást vonták meg. Pedig közülük sokan hosszú munkaviszonnyal rendelkeztek. /Pl. 30 ledolgozott év, nem semmi!/



Fizetett hirdetés

3000 embernek fogjuk hirdetni ezt a petíciót.

Tudjon meg többet...