devizában nyilvántartott hitelek szerződései jó erkölcsbe ütközők
azt a ripityomját |
/ #15 végzetes együgyüség2012-03-14 00:27Magyarországra úgy szabadították rá a kapitalista rendszer már vadhajtásokat eresztő változatát, hogy "elfelejtették" közölni - két félnek nincs jó üzlet, maximum tisztességes lehet. A valuták árát szintén a kereslet-kínálat szabja meg. Svájc és Japán pénzére soha sem volt jellemző, hogy a nagyobb üzletek elszámolásához használták volna. Árfolyamuk jellemzően a tőzsdei árfolyamokhoz hasonlóan változott - azaz rendkívül hektikus árfolyammozgás a jellemzőjük. A magyar lakosság - mellékes, hogy milyen okok miatt - még ma is elhiszi, hogy a multinacionális vállalatok, bankok azért vannak, hogy nekik jó legyen. Nem. Csak a haszon, a minél nagyobb profit hajtja őket. Magyarország nem csak a devizahitellel engedi a lakosság egyre csökkenő jövedelmét kiszivattyúzni. Már nincs magyar tulajdonban(vagy alig) közműszolgáltatás. Eladták a kereskedelmi cégeket, vagy hagyták a hihetetlen tőkeerővel rendelkező cégeknek, hogy egyszerűen tönkretegyék a gyenge magyar vállalatokat. Kollaboráns volt, van és lesz. Miért vezették be a cafeteriát, az adómentes (valamikor) juttatásokat? - miért két francia cég érdekeltsége volt a cafeteria utalványoztatása? - miért kapott francia becsületrendet(becsület?) a bevezetésénél bábáskodó magyar politikus? Csak kérdezem azoktól, akik most egy igazságtalan és kártyajátékhoz hasonló pénzügyi trükk áldozatai: gondoltak-e arra, hogy a valamikori kedvezményes forinthitel megszüntetése (2003-tól)és a "gagyi-hitel" piacra történő bevezetése - azaz a lakosság végzetes eladósítása - tudatosan történt? Gondoltak-e arra, hogy 2002-től 2010-ig a magyar államadósság szinte megduplázódott? - miközben a lakosság és az önkormányzatok nyakra-főre vették fel a SF hiteleket (államadósság 2002-ben 40 milliárd Euró, 2010-ben 78 milliárd Euró)? Gondoltak-e arra, hogy a reménytelenül eladósodott emberek elvesztik az otthonukat? - és ennek analógiáján jutott-e eszükbe, hogy egy reménytelenül eladósodott ország mit veszíthet el? Gondolnak-e arra, hogy amikor az EU kormányába bekerülhetett Kovács László, milyen minőséget képvisel Európa "vezetősége"? - nem mellékesen iszonyatos havi jövedelemért. Észrevették-e, hogy amikor a 2010-ben megalakult új kormány gátat kívánt szabni az ország kifosztásának, össztüzet zúdítottak Magyarországra az európai balliberális pártok? - a hazai bukott "elit" hathatós támogatása mellett. |
|
Taylor Swift elmaradt Bécsi Eras Tour koncertjét hozzuk Magyarországra!
Tiltakozás az isaszegi szénhidrogén kutatófúrás ellen
Mentsük meg a Rómait az árvizektől
Tiltakozzunk a HUN-REN - egykori MTA - Kutatóhálózat egységének megőrzéséért!
Van valami, amit meg akar változtatni?
A változást sosem azok indítják el, akik csendben maradnak. A petíció szerzője kiállt mellette és cselekedett. Ön is ugyanezt fogja tenni? Indítson egy társadalmi mozgalmat egy petíció létrehozásával.
Kezdje el saját petíciójátTovábbi petíciók, amik érdekelhetik
Duchenne-gyermekek életminőségéért – Kérjük a Duvyzat támogatását!
4710 Létrehozva: 2025-06-09
PamKutya koncert
2453 Létrehozva: 2025-06-09
"A gluténmentes is legyen megfizethető!"
3440 Létrehozva: 2025-06-06
Hétköznaponként nyissák meg a rakpartot és a Lánchidat a budapesti közlekedés normalizálása érdekében!
1419 Létrehozva: 2025-06-30
Tiltakozzunk a HUN-REN - egykori MTA - Kutatóhálózat egységének megőrzéséért!
1108 Létrehozva: 2025-06-19
Petíció a sátoraljaújhelyi szülészeti és nőgyógyászati sürgősségi ellátás megmentéséért
818 Létrehozva: 2025-07-03
‘Kuss’nál kuss!
722 Létrehozva: 2025-07-01
A kassai magyar oktatás jövője
526 Létrehozva: 2025-07-04
Vegán Kinder tojást szeretnének a tejfehérje allergiások!
454 Létrehozva: 2025-06-17
OG Fluor koncert
4250 Létrehozva: 2025-05-14
SP Koncert
365 Létrehozva: 2025-06-24
Fogjunk össze az igazságos békéért!
315 Létrehozva: 2025-06-19
#kilmafegyever #klimaterror #emberiség elleni büntett! Mondjunk együtt nemet erre a rendkívül eszelős és kockázatos beavatkozásra!
292 Létrehozva: 2025-04-30
A debreceni fizetős parkolási övezetek bővítésének azonnali felülvizsgálatáért
181 Létrehozva: 2025-06-13
Mentsük meg a kisváci Dunapartot!
159 Létrehozva: 2025-06-19
Kiállás Farkas Tibor barátunk mellett!
145 Létrehozva: 2025-06-30
Védjük meg a Margit-sziget mókusait – Pórázra a kutyákat a közparkokban is!
130 Létrehozva: 2025-06-30
Legyen ivókút a József téren!
114 Létrehozva: 2025-07-01
Kérelem a Malom-tó strandbelépő árainak módosítására és kedvezmények bevezetésére a helyi lakosság számára
91 Létrehozva: 2025-07-06
Mondjunk NEM-et a lakosokon áttipró logisztikai csarnok beruházóknak!!!
88 Létrehozva: 2025-06-17