MEMORANDUM CASSOVIENSE ANNO 2012


Vendég

/ #171 Lakatos Ferenc

2012-02-12 11:39

Miután felkaptam a levet, és első haragom elmúlt, kicsit megnyugodtam,utánanéztem ki Balassa Zoltán, és meglepődve láttam, hogy lényegében egy oldalon állunk, ezért elnézést kérek azért, hogy leliberálisoztam – újból elolvastam reagálását, és csak arról fogok írni, amivel nem teljesen értek egyet.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1.Kedves Zoltán, mivelhogy csaknem egykorúak vagyunk, talán szólíthatom így (én 3 évvel idősebb vagyok) - azt írja a memorandum nem a múlttal foglalkozik, és azt is miért kellene a múltbeli etnikai helyzetből kiindulni (pedig ezt az első írásomban kifejtettem) – ha a múlt (méghozzá az igen közeli múlt) nincs örökké a szemünk előtt, nagy hibákat véthetünk – én azt hiszem világosan leírtam miért nem lehet a mai etnikai viszonyokból kiindulni – mert saját magunkkal tolunk ki – ugyanis a mai helyzet egy brutális, törvénytelen elszlovákosítás MŰVI eredménye, amelynek a hatékonysága és elképesztő gyorsasága (lényegében 4-5 évtized alatt egész régiókban visszájára fordult az etnikai helyzet) feljogosít arra, hogy világcsúcsról beszéljek – még az angoloknak is több évszázadig tartott, amíg az írek, skótok átvették az angol nyelvet – DE VAN EGY NAGY KÜLÖNBSÉG – a nyelv átvétele ellenére (ellentétben a felvidéki magyarsággal) megtartották a nemzeti identitásukat....a 90-es években megpróbáltam megsaccolni az asszimilálódott magyarok számát, és nekem 1,2 millió jött ki! Pár héttel később meglepetve olvastam egy terjedelmes írást ugyanebben a témában az Új Szóban – Popély Gyulától, ahol 1 millió 160 ezer asszimilált magyarról ír – szinte teljesen megegyeztek a számok.
Nos azóta ez a szám kb. 1,3 millióra nőt – itt arról beszélek (beszélünk) Popély Gyulával, hogy ebben benne van az a szaporulat is a magyar népesség körében, ami normális körülmények között bekövetkezet volna (a normális körülmény a Magyarországhoz való tartozást jelenti).
Figyeljük csak meg a szlovákok érvelését, amikor az itt soha nem létező „Nagymorva birodalommal” és Cirill és Metóddal (akik sohasem jártak ezeken a területeken) akarják bizonyítani jogukat ezekre a területekre, holott a pár évtizedig létező Velika Morava Szerbia területén volt, és a szerbek az iskolákban így is tanulják.
Sok évszázaddal ezelőtt Felvidéken semmiféle „szlovákok” nem éltek, de ez őket nem zavarja abban, hogy kijelentsék: de igenis 1000-1500 évvel ezelőtt mi voltunk itt ELŐBB (ezt szajkózza szinte minden szlovák) csak a magyarok miatt tűntünk el (vagy „rejtőzködtünk”) – ez nagyon hasonlít a dákoromán mesére, ahol az oláhok (19.századtól „románok”) ugyancsak „eltűntek” vagy 1000 évre Erdélyből – mert soha nem is voltak ott.....Követeléseinknek mindig MAXIMALISTÁNAK kell lenni, mert csak onnan engedhetünk valamit...azért mi INKÁBB hivatkozhatunk egy bizomyíthatóan meglévő etnikai helyzetre a közelmúltból, mint ők a nem létező 1000 vagy 1500 éves „történelmükre”. Ráadásul, ők voltak mai katasztrofális helyzetünk okozói – ezt meg akarjuk bocsájtani?-ugyan miért?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2.
Pozsony egy kirívó példa a fentiekre – megint v.sz a Guiness-könybe való csúcs e magyar-német város szinte TOTÁLIS elszlovákosítása – egy pár hibbant újságíró azért nem Pozsony lakossága – nem hiszem, hogy a 99 százalékának eszébe jutott volna a Wilsonovo Mesto....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3.
„Miképpen csürték-csavarták a helyneveket, az legyen a történészek és nyelvészek asztala.”........
Hááát, ez az egy Zoltán biztosan nem igaz....azért tanuljunk már a megszállóinktól, hogy kell csinálni a dolgokat – nagyon tudják – mi miért akarunk birkák maradni?
Ha fordított volna a helyzet megállás nélkül fölhánytorgatnák nekünk (Istenem hiszen föl is hánytorgatják) – hogy mi kolonizáltuk őket (megint – 1000 évvel ezelőtt) – figyeli Zoltán mennyire meghunyászkodóak vagyunk velük szemben, még akkor is amikor nekünk van igazunk?
Az ő hazugságaikhoz képest a mi VALÓSÁGUNK egészen friss – én gyerek voltam, amikor ezeket a kitalált neveket először láttam az akkori „Sborník zákonov”-ban – akkor még ez volt a helyesírás, nem Zborník...Szőnyeg alá söpörni ilyen égbekiáltó gyalázatot, azért mert már „elavult” - nos durva hiba – a szlovákoknak miért nem avul el a nem létező 1000-1200-1500 év?.
Mert nagyon jól tudják mennyire fontos egy ország, egy etnikum számára a a saját történelemtudat minél nagyobb szélességben való terjesztése – még ha ez „történelem” kitalált is....
Nekünk a saját TÉNYEKEN alapuló történelmünk miért ne legyen fontos?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.
„Nem csoda, ha a legtöbb ember nem gondolkozik el települése nevének eredetén, vagy annak alakulásán, mert ez nem tartozik életének mindennapi fájdalmaihoz. Még saját családnevét, vagy keresztnevét sem elemzi. Kívül esik rendszerint látókörén.”..................
Ez is mutatja a felvidéki magyarság művileg, csehek és szlovákok által előmozdítot tudatlanságát, agykimosottságát – ez nem csak véletlen műve – ezt megszállóink így akarták – és el is érték – azzal számolva, ha még valamilyen FORDULATRA kerül sor, akkor már senki se akarja vissza saját országát, földjeit – és különben már kevesebb a magyar egyes, valamikor színmagyar, területeken is – nos éppen EZÉRT írtam meg első hozzászólásomat, mert ez az alattomos, ördögi terv most már a felvidéki magyarság támogatásával teljesedik ki... HISZEN MÁR A SZLOVÁKOK TÖBBEN VANNAK – igen , most tapsolnak ellenségeink......
Teljesen egyetértek azzal amit Okáliról írt – ezt a magyar tanykönyvekben tanítani kellene – szép ha tanulunk a tatárjárásról, törökről, habsburgról – de az égető, és ÉLŐ (ez itt a lényeg) közelmúltat úgy kezelni, hogy kit érdekel ez már – bizony ez a hazaárulás szintjét súrolja (nem magára gondolok most Zoltán, hogy félreértés ne essék-hisz maga írta a Benes-dekrétumokról, hogy érvénytelenek) ....
Amit a végén írt, azzal is teljesen egyetértek – de a Memorandumnak csak akkor lehet átütő ereje, ha a fentiek terjesztése a magyar lakosság körében az MKP által is folyamatosan megtörténik.
Kellemes maradék hétvégét kedves Zoltán – baráti üdvözlettel Dr.Lakatos Ferenc