Magyarország önrendelkezése és szuverenitása


Vendég

/ #4163 Re: csak okosan, hogy a kecske is meg a kaposzta is...

2012-01-24 10:14

#4160: Zsolt - csak okosan, hogy a kecske is meg a kaposzta is...

Szerintem sem elsősorban az EU-ról - mint egészről - szól a dolog, és valószínűleg vannak, akik nagyon is dörzsölik a kezüket, amikor azt látják, hogy sokakban az EU ellen gerjed fel a harag, s alig várják, hogy beüssön a káosz, mert annak zavarosában tudnak leginkább halászni. Ne üljünk föl megint ennek. Az EU egyes országaiban ugyanúgy emberek élnek: művelt és műveletlen, tanult és tanulatlan, gazdag és szegény, nemeslelkű és alávaló, keresztény és más vallású vagy éppen ateista - elnézést, ez csak felsorolás, ezek nem ellenpárjai egymásnak -, dolgos és semmirekellő, intelligens és kevésbé vagy egyáltalán nem intelligens stb.-stb. emberek élnek, mint Magyarországon.

Az pedig szerintem nem baj, hogy Magyarország mindig a korát megelőzően és másokra kevésbé jellemző vehemenciával lép föl, szerintem ez nagyon is jó dolog, és biztos vagyok benne, hogy - kevés kivétellel - sokan ezt tisztelik és becsülik is bennünk. Azt hiszem, ne becsüljünk le senkit, feltételezzük, hogy mások is tudnak gondolkodni. Az a kevés kivétel pedig pont az a réteg, melynek tagjai most dörzsölgetik a kezüket. Tehát miközben a korunk előtt járunk, keressük azok barátságát, próbáljunk azokkal együttműködni, akik megértik és értékelik a cselekedeteinket, s velük fogjuk össze. Mert valóban, nem egymagunk vagyunk, másokra is oda kell figyelni, okos politizálással kell összeegyeztetni a nemzetvédelmet és a másokkal való együttműködést. Én is úgy gondolom, hogy a mostani kormány jár jó úton, hiszen kinyilvánította, hogy nem hagyjuk magunkat, de azt is, hogy kompromisszumkész.