Tiltakozunk a GYED és TGYÁS összegének csökkentése ellen

x

/ #125

2012-01-22 21:51

Ez úgy rossz,ahogy van!A kormányzatnak azt kellene felfognia,hogy amit 20-30évvel ezelőtt elrontottak,azt most nem lehet 1-2év alatt helyre hozni.Persze valahonnan be kell hozni az államháztartási hiányt,na de miért gondolják azt,hogy ezt csak a nehezebb körülmények közt élőktől kellene,úgy hogy rájuk nagyobb,súlyosabb pénzbeli elvonásokat vetnek ki!?Eltörölték az adójóváírást,ennek köszönhetően az alacsonyabb keresetűeknél,csökken a gyed,míg akik jobb fizetést kaptak,azoknál még,így is több marad!Nem azzal van a gond,hogy a magas keresetűek magasabb Tgyást,Gyedet kaptak!Mert mindenki a fizetésének mérten,arányosan kapta meg ezeket az összegeket!A probléma azzal van,hogy ezen törvény bevezetésével,csak az alacsonyabb fizetésű,minimálbéreseknek kell megint gatyaszíjat húzni!Ez így nem igazságos!
Olvastam a kommenteket,hogy külföldön sem jobb,és ne sírjon a szánk stb....Nos,én nem külföldön élek,én itthon,Magyarországon próbálok megélni.A gyermekem születése előtt 15évig,napi 10-12órákat dolgoztam.Annak ellenére,hogy sok éven keresztül azt mondták,nem lehet babám,megfogant és megszületett a fiam!Most,hogy Gyeden vagyok,még ezt a kevés összegű pénzt,amiért előtte keményen megdolgoztam,még csökkenteni akarják???Albérletben élünk,a párom rengeteget dolgozik,és egy gyermekünk van.Még jó,hogy nincs hitelünk.Albérletet+rezsit fizetünk!Olcsó kajákat főzök,magunknak!A gyereknek,igyekszem a jobbat adni,odafigyelek az étkezésére,az egészsége testi,szellemi fejlődése,boldog gyermekkora többet ér,1000 Orbán Viktornál.De kérdem én?Ilyennek kellene lennie az életszínvonalnak?Aki ezt teszi az országával,azokkal az emberekkel,akiknek köszönhetik a befolyt adókat,pénzeket,azt én nem nevezném miniszterelnöknek!Kicsit el kellene gondolkodnia!!Ha tönkreteszi azokat,akik a munkájuk után adóztak,és már nem lesz több bőr,amit lehúzzon róluk,akkor nem is fog több pénz befolyni az államkasszába.
Elnézést,hogy hosszúra sikeredett,de már egyszerűen dühítő,ami ebben az országban folyik!Tudnék még mit írni...régi rendszer stb...De az már ide nem férne ki,és mások idejét sem rabolnám!
Kérem,aki teheti írja alá!Egyszer az életben,a Magyarok,ne csak csendben tűrjék a kormány pénzhajhászását,hanem legyen végre rend,és szülessen igazságos döntés!!!!