Magyarország önrendelkezése és szuverenitása


Vendég

/ #3597

2012-01-22 01:03

#3332: - Re: Re:

Én ismerem a népem múltját!  A történelmünk iránti tisztelet nem abban fejeződik ki, hogy némelyek aktuálpolitikai szempontokat és egyszerű divatot majmolva (mert azt gondolják, hogy az a "jó magyar", a "nagyonmagyar"aki elképzelt honfoglaló magyar viseletben, kaftánosan, tarsolylemezesen, (hamis) íjjal, tegezzel , vagy az említett reformkori mentében) parádézik nyilvános rendezvényeken... Egy ideje eltűntek az egyszerű, jól bevált öltönyök és divatba jöttek a "Petőfiimitátorok". Ez valamilyen szinten kicsinyes, felületes , komikus felhasználása és kihasználása  a történelmünknek! Gyakorta már a vásári ripacskodás szintjére lealázva...

Nem talmi külsőségekkel kell  tüntetőleg bizonygatni , hogy mekkora magyar vagyok, közben meg talán kettő Árpád-házi királyt sem tudok néven nevezni...Álságos szokások  kaptak táptalajt kis hazánkban!

Én a magam részéről sokkal többre becsülöm a valódi, alapos , mélyreható, érzelmekhez kötött  történelmi ismereteket, a valódi belső nemzeti érzést és büszkeséget! Ha tudok valamit, akkor tudjam pontosan!Rühellem, ha valaki tüntet a hazafiságával, vagy lépten-nyomon arra hivatkozik...Az ember belül hazafi....nem a mentéjével, kokárdájával...

Lehet, hogy most furcsát mondok, de én hosszú évek óta, minden augusztus 29-én felidézem  a mohácsi csatát, magamban , csöndben fejet hajtok az elesettek előtt...Teszem ezt azért is , mert feltűnt, hogy sok mindenről megemlékeznek ebben az országban, (pld. szept. 11-ről napokig beszélnek a tv-ben), de Mohácsról, (vagy Muhiról, vagy Marótról, ) soha egyetlen szó sem esik a híradásokban!Nekem fontos ez a nap, és a magam módján , csendben emlékezem...Soha nem feledkezem meg róla!!!De kívülről nézve ebből semmi nem látható!  Ugyanilyen "rossz " szokásom, hogy bárhol is járok az országban, nincs olyan hely, amelyről ne jutna eszembe az a  történelmi esemény , ami az adott helyhez köthető...és ne "elevenedne meg"  a szemem előtt. A legtöbb helyről tudok valamit...és ha akarnám, akkor sem tudnék szabadulni ettől a "kényszertől".

A legtöbb embernek a budai vár csak túristalátványosság, vásári bazár, kötelező látnivaló, ha ott járnak...gyakorlatilag semmit nem tudnak róla...

Ott járnak-kelnek az ódon utcákon, lépdelnek az egykor véráztatta köveken és fogalmuk sincs, mi minden történt ezen a helyen...de ugyanez a helyzet például  a győri Széchenyi  térrel is...

Nekem ezek az érzések jelentik a magyarság hagyományainak a tiszteletét...csupán erre utaltam a hsz-omban

Remélem, nem voltam túl zavaros...próbáltam rávilágítani  a felületes , álságos, talmi külsőségekben megjelenő tüntetőleges , üres hazafiság  és a saját igazi, belső hazafiságom közti ellentétre...Én legalábbis így gondolom .

 

Bár eléggé el nem ítélhető módon baloldali érzelmű vagyok, ennek ellenére nem állt szándékomban gúnyolódni a szóbanforgó hsz -ban...