IGAZSÁGOT GERÉB ÁGNESNEK!/JUSTICE FOR ÁGNES GERÉB!

B. Katalin

/ #364

2012-01-17 23:52

Szégyen, hogy ez megtörténhetett. Mindez azért, mert a kórházi orvosok nem engednek konkurenciát, mert kiderülne, hogy nincs is arra szükség, hogy feleslegesen injekciózzanak, fájdalomcsillapítózzana, hasba könyököljenek, gátat metsszenek. Minden terhesség és szülés esetében előfordulnak kockázatok, akár haláleset. Még nem hallottam egyetlen egy kórházi szülészorvosról sem, akit megbüntettek volna, börtönre, vagy háziőrizetre ítéltek volna azért, mert saját hibájából az édesanya, vagy a baba károsodott, esetleg meghalt, pedig nagyon sok ilyen eset van, százalékában több, mint amennyi Geréb Ágnesnél előfordult. Ezek az orvosok a mai napig is szüléseket vezetnek. Azok, akik Geréb Ágnes ügyében a vádat képviselik, úgy gondolom, hogy a mundér becsületét védve, el akarják lehetetleníteni azt, aki humánusan kíséri a szülés folyamatát. Négy terhességem volt, ebből egy halva született. Az első fiammal éjjel folyt el a magzatvizem, riadtan, egyedül feküdtem órákig a kórházi ágyon, a kutya nem nézett felém, nem engedtek felkelni, jött a beöntés, borotválás. Már hajnalodott, amikor egy szülésznő megvizsgált, miután hirtelen három orvos is előkerült. Kiderült, hogy a fiam farfekvéses. Megindult a szülés, szerencsére minden rendben zajlott. A második fiamnál, mivel később jött a várnál, megindították a szülést.Rám csatolt műszerek, ki tudja milyen injekciók. A harmadikkal szerencsére utolsó pillanatban értem be, nem volt tennivalója az orvosnak. Minden esetben gátmetszést alkalmaztak, így a sebgyógyulás miatt 5 napot kórházban kellett töltenem, abban az időben úgy, hogy a gyermekemet csak szoptatni hozták ki. Ha akkor lehetőségem lett volna arra, hogy otthon szüljek a férjem segítségével, és teljességgel átélhessem ennek a természetes folyamatnak a csodáját, szívesen választottam volna. Remélem, hogy az unokáim esetében ez megadatik. Még egy: Azt értem, hogy szabályozni akarják az otthonszülést, de attól tartok, hogy ezzel kis kórházakat akarnak létrehozni, amelyekben a jelenlegi kórházi orvosok is működhetnének. Igazságot Geréb Ágnesnek, szabadságot a szülő nőknek, hogy megválaszthassák milyen módon akarják a gyermeküket világra hozni!