Tiltakozás az egész napos iskola ellen

P

/ #258 Re: a másik oldal.....

2012-01-03 15:26

#13: iii - a másik oldal.....

Kedves Másik oldal!

Én anno kísérleti iskolába jártam, ahol pont ezt a fajta oktatást tesztelték rajtunk!

Eleve egy nagyvárosi lakótelep közepén voltunk, így a délelőtti és délutáni séta is arról szolt hogy minden nap ugyanazt a háztömböt körbe jártuk. Hiába volt a délutáni napközi, érdemi foglalkozás nem volt ellenben lecke annál több. Persze 40 -irodában kávézó tanárral a hátunk mögött- nem sok lehetőség volt a tanulásra. Ha benn is volt a tanás a teremben akkor se tudott 40 gyereknek a leckében segíteni. Átlag 6-ra keverdtem haza akkor már vacsora, fürdés, híradó, nekem meg lecke írás! Úgyhogy én abban az időben nem sokat láttam a családomból.

Persze jó lenne, ha az összes iskola úgy működne és olyan lenne, ahogy azt leírod, de sajnos a valóság egésszen más.

Ahhoz, hogy valamit megváltoztassunk és alkalmazzunk ahhoz a hátteret is meg kell teremteni és nem csak úgy ráerőszakolni a közösségre és oldja meg mindenki úgy ahogy tudja!

Ez az egész rendszer max azoknak jó és előnyös ahol a szülők nem tudnak vagy nem akarnak a gyerekkel foglalkozni. A legtöbb napköziben sajnos az anarchia az úr, a tanárok meg menekülnek, mert jogkörük az nincs ellenben a 14-16 éves kátrányos helyzetűeknek annál több!