IGAZSÁGOT GERÉB ÁGNESNEK!/JUSTICE FOR ÁGNES GERÉB!


Vendég

/ #287 Re: Re: Re:

2011-12-31 19:08

#277: Vivi - Re: Re:

"A "bába" szavunk nem véletlenül nem neologizmus - évszázados gyakorlat húzódik a jelentés mögött. "

 

Nem a jelenkor statisztikai adataira hivatkoztam, csupán az általad említett "évszázados gyakorlatra "utaltam..Akkoriban nem készültek statisztikák...Nem voltak kórházak, sem kórházi higiénia...sem felkészült orvosi, ápolói személyzet....

Néhány évtizeddel ezelőtt (amire mostanság az otthonszülést támogatók valamiféle visszavágyott hőskorként tekintenek) voltak a falusi bábaasszonyok, javasasszonyok, füvesasszonyok...stb...meg a háznál szülés...Ismétlem nem nagyon készültek statisztikák, de köztudomású, hogy gyakorlatilag Isten kegyelmére volt bízva anya és gyermeke élete...Rengeteg gyerekhalál jutott egyetlen életbenmaradásra...(hogy mást ne említsek, vegyük csak mondjuk Móra Ferenc és testvérei esetét)Én pusztán erről a letűnt időszakról beszéltem, amit -véleményem szerint- nem szerencsés visszasírni...

Természetesen különféle példák, tapasztalatok vannak mindkét fajta szülésre, pro és kontra....

Én akkor is azt vallom: NORMÁLIS szakszemélyzettel, felszereléssel ellátott kórházban a biztonság alapvető szintje magasabb, mint a "házimunka".....

Ha már valamit támogatni kell, akkor az a minél jobb, színvonalasabb, emberibb körülményeket biztosító kórházak megteremtésének az ügye....