Rokkantvadászat...

Clarissima

/ #165 Én ezt a neten találtam. A linken megnézhetik az eredetit.

2011-12-17 18:22

Én ezt a neten találtam. A linken megnézhetik az eredetit.

(http://www.gyakorikerdesek.hu/…ogyultnak-mi)

"A rokkant nyugdíjak megszűnnek 2012 től Sajnos én rokkant voltam 17 évig egyik lábam és kezem amputálását követően, eddig a végleges megállapítás volt, tegnap a szakértői vizsgálat azt adta meg hogy munkaképes vagyok, kérdésemre a szakértő válasza ( hol találok magamnak munkahelyet, Kérem mi a Kormány elrendelését hajtjuk végre, az az rokkant nyugdíjak megszűnnek 2012.től. Kíváncsian várom a folytatást ez ügyben, tegnap mindenkit egészségesnek minősítettek a felülvizsgálaton.Szerintem a kormány ezzel bevételhez jut nem vitás,aztán e betegeket magukra hagyja a kormány s hajléktalanok lesznek, ez a FIDESZ célja ezzel. Rehabos munkahelyek nincsenek ahol van ott csak panasz hallani hogy a beteg embereket hajtsák, normában dolgoztatják, Wc sem engedik, csak ha letudják váltani.Ki fogja ezeket ellenőrizni egyáltalán? S előbb nem munkahelyeket kellene létesíteni e betegek részére ?Jobb lenne a FIDESZ az igazságtalanságok sokasága ellen tenne amiből az Országnak kára származik, Pl ezt az indokolatlan magas bérkülönbözet megszűnése ügyében ami hasznosabb lenne az Országnak mint a rokkantak hajléktalanná tétele. Hiába van a Kőzgyógy igazolványom a MEP a havi gyógyszerkeretemre a negyed összegű gyógyszereimre ad keretet, pedig a maximális összeg havi 12000Ft ha ettől többe kerül a havi gyógyszer ára miért nem adja meg a maximális összeget?De lehetne sorolni a látszat ellátásokat, ezekről a Kormány vagy nem tud, vagy szándékosan nem is akar tudni ezekről.Nos kíváncsian váron a jövőt a rokkant ügyben hozott FIDESZ általi hajléktalan okozást."

"Hát lesznek gondok,sőt még perek is.Egy távoli rokonom elvesztette a jobb karját,ez olyan 6 éve történt.A bizottság megállapitott neki egy minimális r. nyugdijat,ami mondjuk pont az éhen haláshoz volt elég.Azt mondták neki,hogy azért mert hiányzik az egyik karja,még nem teljessen rokkant,mert van egy másik keze!!!!Azzal tud vállalni munkát.Nem szó szerint igy fogalmaztak,de ezt lehetett érteni belőle.Szóval lesznek gondok."

"A sógornőm aszísztens ként dolgozik egy ilyen szakorvosi bizottságban s mondja hogy kiadta a kormány nekik hogy mindenkitől el kell vonni a rokkantsági fokozatot, A szakorvosok körében is felháborodást jelent az e féle kormányzati utasítások, amikkel egyetérteni nem lehet, de mit lehet tenni egy kormány utasításának, hogy betartják."